+90 535 463 53 33
info@cemozluk.com

Cinsel İsteksizlik Neden Olur Ve Tedavisi Nedir

Cinsel İsteksizlik Neden Olur Ve Tedavisi Nedir

Cinsel isteksizlik neden olur ve tedavisi nedir sorularınızın cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz. Cinsel isteksizlik her iki partnerde de görülebilen bir semptomdur. İki partner içinde oldukça fazla sorun yaratan cinsel isteksizlik tedavileri için bizlere ulaşın.

Cinsel İsteksizlik Neden Olur?

Cinsel isteksizlik, nüfusun çok azında görülen nispeten nadir bir hastalıktır. En sık 18 ile 29 yaş arasındaki yetişkinlerde teşhis edilir, ancak her yaşta da ortaya çıkabilir. Cinsel isteksizlik, kalıcı ve yoğun bir korku, cinsel ilişki ya da cinsel aktiviteden hoşlanmama ile karakterizedir.

Travmatik deneyimler veya dini inançlar gibi kişisel faktörler de dahil olmak üzere farklı şeylerden kaynaklanabilir. Cinsel isteksizlik genellikle yakınlık ve ilişkilerle ilgili sorunlara yol açabilir. Şu anda cinsel isteksizliğin tedavisi vardır. Durumun ciddiyetine bağlı olarak tedavi seçenekleri belirlenir.

Cinsel isteksizlik, bireylerin cinsel aktiviteye karşı güçlü olumsuz duygular veya hisler yaşadığı nispeten nadir fakat yine de deneyimlenen bir olgudur. Bu isteksizlik, yoğun hoşlanmama, iğrenme ve korku gibi çeşitli şekillerde kendini gösterebilir.

Cinsel isteksizliğin neden oluştuğu tam olarak anlaşılmasa da, bazı teoriler bunun kişisel travma veya olumsuz ve/veya travmatik deneyimlerden kaynaklanabileceğini öne sürüyor. Ek olarak, bazı insanlar cinsel ilişki veya cinsel aktivite fikrini nahoş ve hatta ürkütücü bulabilir. Sebep ne olursa olsun, cinsel isteksizlik yaşayanlar için inanılmaz derecede sinir bozucu ve tecrit edici bir deneyim olur.

Cinsel İsteksizlik Neden Olur Ve Tedavisi Nedir?

Cinsel isteksizlik tedavileri, bireylerin cinsel tereddütlerini ve kaygılarını yenmelerine yardımcı olan bir süreçtir. Cinsel isteksizlik tedavisi neden tercih edilmelidir sorusu hastalarımız tarafından bizlere sıklıkla sorulmaktadır. Bu anlamda cinsel isteksizlik tedavisi şu sebeplerden dolayı tercih edilebilir;

  • Cinsel isteksizliği nedeniyle tedavi gören bireyler sağlıklı ve tatmin edici ilişkiler yaşayabilirler.
  • Tedavi, bireylerin cinsellikleri konusunda daha özgüvenli ve rahat hissetmelerine yardımcı olabilir.
  • Tedavi, bireylerin cinsel ilişki hakkında partnerleriyle nasıl daha iyi iletişim kuracaklarını öğrenmelerine yardımcı olabilir.
  • Tedavi, bireylerin kendi bedenlerini ve cinselliklerini daha iyi anlamalarına yardımcı olabilir.
  • Tedavi, bireylerin nasıl rahatlayacaklarını ve cinsel deneyimlerden nasıl zevk alacaklarını öğrenmelerine yardımcı olabilir.

Cinsel İsteksizlik Neden Olur Ve Tedavisi Nedir

Cinsel İsteksizlik Tedavilerinin Avantajları Nelerdir?

Cinsel isteksizlik tedavilerinin avantajları oldukça fazladır. Her şeyden önce, bu tür tedaviler insanların cinsel ilişki korkusunu yenmelerine ve cinsel yaşamlarını iyileştirmelerine yardımcı olabilir.

Ayrıca cinsel isteksizlik tedavileri kişilerin kendi cinsellikleri konusunda daha rahat hissetmelerine ve özgüvenlerini geliştirmelerine yardımcı olabilir. Son olarak, bu tür tedaviler çiftlerin daha güçlü bir ilişki kurmasına yardımcı olur.

Instagramdaki tüm paylaşımlarım için burayı tıklayarak takip edebilirsiniz.

Talep Formu
Bizimle İletişime Geç
Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33