+90 535 463 53 33
info@cemozluk.com

Erkeklerde Erken Boşalma Nedenleri

Erken boşalma

Erkeklerde erken boşalma sorunun varlığı can sıkıcı bir durumdur. Bu sorunun tedavi edilmesi, nitelikli bir cinsel hayatın ortaya çıkmasını mümkün kılar. Oldukça yaygın bir durum olan erken boşalma problemi tanısı hekimler tarafından konulduktan sonra tedavisi yapılabilen bir durumdur. Bu durumun altında yatan nedenler deneyimsizlik, travmalar olabileceği gibi kronik hastalıklarda olabilmektedir. Erken boşalmanın altında yatan sebepler çözüldükten sonra genelde bu sorun geçmektedir. Geçmediği durumlarda ise kişiler egzersizler ve anestezik kremler ve jellerle bu durumu kontrol altına alabilmektedir

Böyle bir durumun varlığından söz edebilmek için kişinin bazı durumları yaşıyor olması gerekmektedir. Bunlardan birisi kişinin istemsiz bir şekilde boşalması ve penetrasyona kadar boşalmasını geciktirememesidir. Yine kişi vajene girdikten sonra bir dakika gibi kısa süreler içinde boşalıyorsa bu durumda erken boşalmayı işaret eder. Yaşanan bu sorunlar kişide stres oluşmasına sebep olabilir ve partnerler arasında ki uyumu bozabilir. Bu noktada erken boşalmanın çeşitlerine dair bilgi sahibi olmak, bu tür sorunların pratik bir şekilde üstesinden gelinmesini de mümkün kılar.

Erkeklerde Erken Boşalma Nedenleri

Erkeklerde Erken Boşalma Çeşitleri

Birçok farklı çeşidi olan erken boşalma sorununun erkekler arasında en bilindik olanı öğrenilmiş olan erken boşalmadır. Bu durum kişinin ergenliği boyunca yaşadığı yakalanma travmasından kaynaklanmaktadır. Kendini bu şekilde hızlıca boşalmaya şartlandırmış olan kişi cinsel deneyiminde de erken boşalma problemi yaşayacaktır. Ama zamanla psikolojik destek alır ve cinsel deneyim kazanırsa bu problemi de zamanla aşacaktır.

Bazı kişiler ise yaşadığı ilk cinsel aktiviteyle beraber erken boşalma sorunu yaşamaya başlar ve bu durum hayatı boyunca devam eder. Kişi yaşadığı bu problemi düzeltemez. İşte bu duruma yaşam boyu devam eden erken boşalma sorunu denilmektedir. Bazı kişilerde ise yaşam kalitelerinde yaşanan değişimlerden ötürü zaman zaman erken boşalma olmaktadır. Bu durum endişe verici olsa da kısa sürelerde düzelmektedir.

Erkeklerde Erken Boşalma Tedavisi

Birçok farklı çözümü olan erkeklerde erken boşalma problemi için tavsiyemiz bir hekimden yardım almanızdır. Hekim size erken boşalmanızı kontrol altına almanız için ilaç tedavisi önerebilir. Penis estetiği operasyonlarında ki gibi sizi en doğru çözüme yönlendirir. Ama bu tedavi yanında uyuşukluk, bulantı gibi problemler getirdiğinden birçok erkek ilaç kullanmayı reddetmektedir. Bunun haricinde ise kegel egzersizleri denenebilecek tedaviler arasındadır. Bu egzersiz Pelvik kaslarını çalıştırır.

Mesane boyunca uzanan bu kaslara hâkim olmak sizin boşalmanızı kontrol etmenizi sağlayacaktır. Ayrıca erken boşalmada hissi azalmakta oldukça işe yarayan bir çözümdür. Bu noktada anestezik özelliklere sahip kremler ve prezervatifler kullanılabilir. Bu tür ürünler ilaç gibi yan etkilere sahip olmadığından dolayı ve sürekli kullanım gerektirmediğinden çok daha avantajlıdır. Erkeklerde erken boşalma sorunun giderilmesine yönelik farklı teknikler başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Özellikle penis uzatma ameliyatı sonrasında erken boşalma sorunun da giderilmesi mümkün olabilmektedir. Google üzerinden sitemiz içeriklerine erişebilirsiniz.

Erkeklerde Erken Boşalma Nedenleri 2022

Erkeklerde erken boşalma oldukça yaygın bir sorundur. Erkeklerin yaklaşık %40-50’sini etkiler ve çeşitli şeylerden kaynaklanabilir. En yaygın nedenlerden bazıları kaygı, zayıf cinsel teknik, penise zayıf kan akışı, ilaç yan etkileri ve genetiktir. Erken boşalmanın tek bir “nedeni” yoktur, ancak çoğu zaman çeşitli tedavilerle düzeltilebilir.

Erken Boşalma

Erken boşalma birçok erkeğin karşılaştığı yaygın bir sorundur. Erkek ve partneri için gerginliğe ve hayal kırıklığına neden olabilir. Psikolojik faktörler, fiziksel faktörler ve yaşam tarzı seçimleri dahil olmak üzere erken boşalmanın çeşitli nedenleri vardır.

Psikolojik faktörler arasında stres, kaygı ve suçluluk sayılabilir. Fiziksel faktörler arasında sinir hasarı, hormonal dengesizlikler ve enfeksiyon sayılabilir. Yaşam tarzı seçenekleri arasında sigara, alkol tüketimi ve uyuşturucu kullanımı sayılabilir.

Davranış terapisi, ilaç tedavisi ve cerrahi dahil olmak üzere erken boşalma için çeşitli tedaviler vardır. Davranışçı terapi, nefesinizi ve pelvik taban kaslarınızı kontrol etmeyi öğrenmeyi içerir. İlaç tedavisi, seçici serotonin geri alım inhibitörlerinin veya fosfodiesteraz tip 5 inhibitörlerinin kullanımını içerir. Diğer tedaviler başarısız olursa cerrahi bir seçenek olabilir.

Erkeklerde Erken Boşalma Nedenleri

Erken Boşalmanın Olumsuz Yanları

Erken boşalma, erkeklerin büyük bir yüzdesini etkileyen bir sorundur. Erken boşalmanın birçok nedeni vardır, ancak en yaygın olanları kaygı, stres ve fiziksel problemlerdir. Erken boşalma yaşıyorsanız, bunu tedavi etmenin en iyi yolu hakkında doktorunuzla konuşmanız önemlidir. Mevcut birçok tedavi vardır ve orgazmı geciktirmek için kayganlaştırıcılar veya egzersizler kullanmak gibi kendi kendine yardım tekniklerini de deneyebilirsiniz.

Talep Formu
Bizimle İletişime Geç
Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33