+90 535 463 53 33
info@cemozluk.com

Erken Boşalma Neden Olur

Erken boşalma neden olur

Erken boşalma neden olur? Erken boşalmanın nedenleri konusunda ayrıntılı bir araştırma içerisinde yer aldığımız zaman karşımıza farklı sebepler çıkmaktadır. Esasında erken boşalmanın nedeninin isabetli bir şekilde tespit edilmesi bu tür sorunların pratik bir şekilde üstesinden gelinmesini de mümkün kılar. Erken boşalma sorunu gündeme geldiği zaman psikolojik temelli sebeplerden tutunda fizyolojik nedenlere kadar çok sayıda farklı sebepten söz edebiliriz.

Cinsel problemler arasında en yaygın olan erken boşalma neden olur? Erken boşalma sorunu hem psikolojik hem de fizyolojik nedenlere bağlı olarak gelişebilmektedir.  Psikolojik etmenlere baktığımızda başı cinsel deneyimsizlik çekmektedir. Kişinin cinsel ilişki sırasında stres ve anksiyete yaşaması da bu soruna sebep olur. Bu durumlar haricinde yaşanılan travmalarında etkisi oldukça büyüktür. Cinsel istismarlar, katı bir cinsel eğitim de bu soruna yol açabilir.

Bu sorunun yaşanmasına sebep olan fizyolojik faktörler oldukça fazladır. Diyabet gibi pek çok soruna sebep olan kronik metabolik bazı hastalıklar erken boşalma neden olur sorusuna cevap olabilir. Kişinin tiroit ve testosteron hormonunda bozukluklar olması ya da prostatında meydana gelen hastalıklar bu tarz cinsel problemlere neden olabilir. Yine kimi zaman penisteki hassaslaşma düzeyinin fazla olmasından dolayı erken boşalma sorunun karşımıza çıkmaktadır.

Erken Boşalma Neden Olur

Erken Boşalma Neden Olur? Erken Boşalma Nedir?

Tam olarak belirli bir tanımı olmayan erken boşalma bazı senaryolara göre tanısı konan bir problemdir. Kişi kendinde böyle bir durum olduğunu düşünüyorsa öncelikle bir üroloğa başvurmalıdır. Ürolog size bazı sorular sorarak yaşadığınız durumu anlamaya çalışacak ve bazı tetkikler isteyerek sorunun altında biyolojik sorunlar olup olmadığını araştıracaktır. Ardından yaşadığınız soruna bir tanı konulacak ve uzman doktor sizi yönlendirecektir.

Erken boşalma ile ilgili hangi durumlarda şüphelenmeliyim diye soranlar içinse öncelikle bu sorunu yaşayanların boşalmalarını kontrol edemediklerini söylememiz gerekir. Kişi vajene girmeden ya da vajene girdikten kısa bir süre sonra istemsiz bir şekilde boşalır. Boşalması için sınırlı bir uyarım olması genelde yeterli olmaktadır. Ejakülasyonunu penetrasyona kadar geciktiremez. Bir dakika gibi kısa sürelerde boşalma gerçekleşir. Ama penis ameliyatı gibi bu sorununda çözüm kolaylaşmıştır.

Erken Boşalma Neden Olur? Erken Boşalma Tedavisi

Cinsel sorunlar yaşayan ya da penis uzatma gibi penis estetiği operasyonları yaptırmak isteyen her erkek gibi erken boşalma sorunu yaşayan erkeklerde öncelikle bir üroloğa gitmelidir. Çünkü bu konularda en doğru tedavi hekimler belirleyecektir. Eğer ki kişide penisin aşırı hassas olması ya da nörofizyolojik birtakım sıkıntılar varsa bunların giderilmesi için farklı tedaviler gerekir.

Hassasiyeti gidermek için penis başına dolgu yapılması ya da iletimin azaltılması için bazı sinirlerin kesilmesi bu işlemlerden bazılarıdır. Penis ameliyatı sayesinde penisteki hassaslık düzeyi düzenlenerek, erken boşalmada belirgin bir iyileşme ortaya konulmaktadır. Burada alanında uzman olan bir ekip aracılığıyla bu tür ameliyatların yapılması, operasyonun başarısını da olumlu yönde etkilemektedir. Paylaşılan içerikler Google dostu olarak yer almaktadır.

Erken Boşalma Neden Olur

Erken Boşalma

Erken boşalma, birçok erkeğin yaşadığı yaygın bir cinsel sorundur. Penetrasyondan sonra boşalmayı bir veya iki dakikadan fazla geciktirememe olarak tanımlanır. Erken boşalma, hayal kırıklığına ve kaygıya neden olabilir ve ilişkiler üzerinde olumsuz bir etkisi olabilir.

Fiziksel ve psikolojik faktörler de dahil olmak üzere erken boşalmanın birçok olası nedeni vardır. Fiziksel nedenler arasında sinir hasarı, hormonal sorunlar veya enfeksiyon yer alabilir. Psikolojik nedenler arasında stres, kaygı veya suçluluk sayılabilir.

Erken boşalma tedavisi altta yatan nedene bağlıdır. Neden fiziksel ise, tedavi ilaçları veya ameliyatı içerebilir. Sebep psikolojik ise, tedavi danışmanlık veya terapiyi içerebilir.

Erkeklerde Erken Boşalma

Erken boşalma, her yaştan erkeği etkileyen yaygın bir cinsel bozukluktur. Durum, bir erkek penetrasyondan önce veya kısa bir süre sonra orgazm ve boşalma yaşadığında ortaya çıkar. Erken boşalma, ilişkilerde sıkıntı ve sorunlara neden olabilir.

Anksiyete veya stres gibi psikolojik faktörler de dahil olmak üzere erken boşalmanın birçok olası nedeni vardır; sinir hasarı veya enfeksiyon gibi fiziksel faktörler; ve sigara içme veya aşırı içme gibi yaşam tarzı faktörleri.

Erken boşalma tedavisi altta yatan nedene bağlıdır. Soruna psikolojik faktörler neden oluyorsa, danışmanlık yardımcı olabilir. Fiziksel faktörler suçlanacaksa, tedavi ilaç veya ameliyatı içerebilir. yaşam tarzı değişiklikleri de önerilebilir.

Talep Formu
Bizimle İletişime Geç
Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33