+90 535 463 53 33
info@cemozluk.com

Erken Boşalma Nedenleri Nelerdir

erken bosalma nedenleri 1

Erken boşalma durumu, cinsel ilişki kurma penisin vajinaya girmeden önce veya önceden istemsiz olarak boşalma olarak tanımlanır. Bu durum, erkekte ve kadında cinsel soğukluğun yanı sıra, psikolojik sorunların da oluşmasında temel şeyler edebiliyor. Erkekler arasında oldukça yaygın olan erken boşalma, neredeyse her üç erkekten biri yaşamı boyunca oradağı önemli bir sorundur. Daha önce boşalma durumu, tam olarak tanımlanamamakla birlikte, orada özelliklerin gözlenmesi erken boşalma tanısı olarak değerlendirilebiliyor.

 • Stres ve kaygılarda cinsel ilişkiden kaçınma halleri,
 • Uzak zaman vajinal penetrasyondan yaklaşık 1 dakika sonraki boşalmalar
 • Boşalmanın vajinal penetrasyonu sonrası ya da vajinal penetrasyonu kadar olan süreyi kapsayacak şekilde bekletilememesi.

Erken boşalma değişik sebeplerin varlığını bağlı olarak ortaya çıktık birlikte, oluşumun sebepleri 4 farklı zamandafa ayrarken yapıyor.

Erken Boşalma Nedenleri Nelerdir

Erken Boşalmanın Çeşitleri

Erken boşalma nedenleri hakkında fikir sahibi olmak için önce çeşitlerini irdelemek ve bilinçli bir şekilde muamele edilmesini sağlamaktır. Erken boşalma çeşitleri,

 • Ömür boyu devam eden erken boşalma
 • Kazanılmış erken boşalma
 • Değişkenlik gösterebilen erken boşalma
 • Sübjektif (duyusal) erken boşalma

Ömür boyu devam eden erken boşalmalar: İlk cinsel birleşme ile beraber göstererek yaşam boyu devam eden erken boşalma çeşididir. Genel olarak incelendiğinde en az burada bu tür vakalar, Türkiye ve Çin’de yapılan araştırmaların sonuçlarına göre, yaklaşık% 2,3 ile% 3,2 gibi düşük oranlara sahip.

Kazanılan erken boşalma: Psikolojik veya fizyolojik etkenlere bağlı olarak daha önce görülmekte ve daha sık görülüyor bir sorun olarak değerlendirilmektedir. Genel olarak yapılan araştırmalarda yaklaşık% 3,9 ila% 4,2 arasında bir orana sahiptir.

Değişkenlik gösterebilen erken boşalma: Erkekler arasında en yaygın olarak views problem, değişkenlik gösteren erken boşalmalardır. Birey anlık sebeplere bağlı olarak bu tür boşalmaları zaman zaman yaşayabilmektedir. Görülme oranı yaklaşık% 8,5 la% 11,4 neredeysedır.

Subjektif (Duyusal) erken boşalma: Birey gerçekte erken boşalma sorunu yaşamadığı halde, kültürel ve psikolojik sebeplere bağlı olarak böyle bir sorun yaşadığını düşünüyorumür. Görülme oranı yaklaşık olarak% 5,1 ila% 6,4 neredeysedır.

Psikolojik Erken Boşalma Sebepleri

Erken boşalma nedenleri incelendiğinde, bireyin yaşadığı farklı psikolojik sorunlardan veya biyolojik sebeplerden yaşanabiliyor. Psikolojik sebeplere özgü bir yaklaşım, ilk boşalmalarda ana etkenlerden biri, bireyin cinsel etkinliğisizliğidir. Psikolojik sebeplerin oluşumu, en önemli sebebi, şu anda kendi fizikseludu ile ilgili olumsuz düşünceleri ve yetersizlik korkusudur. Bunun yanı sıra,

 • Aşırı heyecan ve uyarılma hali
 • İlişkiler
 • İlişkiler
 • İlişkiyi kontrol etmekle ilgili sorunlar
 • anksiyete
 • Depresyon halleri

Şeklinde görülebilen psikolojik etmenler, daha önceki dönemlerde normal ilişkiye girebildiği halde, uzaktaki erken boşalan sorunuyla karşı karşıya kalan erkeklerin ortak alanlarda yer yer bulunmaktadır. Yaşam boyu sürdüğü gözlemlenen erken boşalmaların ana kaynağı ise, erken dönemlerde olduğu travmalardır.

Biyolojik Erken Boşalma listeleri

Erken boşalmaya psikolojik sebeplerin yanı sıra sıra biyolojik sebepler de neden olabilmektedir. Sinir sistemi hastalıkları, hormonal sebepler ve kimyasallar erken boşalmanın biyolojik sebepleri arasında yer bulunmaktadır. Diyabet de erken boşama sebebi olarak belirlemek hastalıklar arasındadır. Erken boşalma sorunu günümüzde farklı teknikler açılıyor.

 • Cerrahi tedaviler
 • Seks terapileri
 • İlaç tedavisi
 • Egzersiz ve spor yapmak
 • Krem ve jel kullanımı

Erken boşalma nedenlerini yok etmek istediğini belirledi. Bireysel olarak erken boşamayı önceden adlandırılması gerekiyor, hangisi daha derinleşmesine neden oluyorsa sorunu çözümsüzlüğüne götürebilmektedir. Yapılması gereken en doğru şey, uzman bir hekim kontrolünde uygun erken boşalma tedavisi hedefinin başlatılması gerekiyor.

Erken Boşalma Nedenleri Nelerdir

Erken Boşalma Nedenleri Nelerdir

Erken boşalma birçok erkeğin karşılaştığı bir sorundur. Erken boşalmanın birçok olası nedeni vardır. En yaygın nedenlerden bazıları şunlardır: kaygı, stres, deneyimsizlik ve aşırı heyecan. Diğer nedenler şunları içerebilir: prostat sorunları veya diyabet gibi sağlık sorunları; ilaçlar; ve madde kötüye kullanımı. Bazı durumlarda erken boşalmanın nedeni bilinmemektedir.

Erken Boşalmada Zihinsel Nedenler Nelerdir

Erken boşalma, birçok erkeği etkileyen çok yaygın bir sorundur. Erken boşalmanın zihinsel nedenleri arasında kaygı, stres ve suçluluk sayılabilir. Bu faktörler, erkeklerin cinsel aktivite sırasında acele veya panik hissetmelerine neden olabilir ve bu da erken boşalmaya neden olabilir. Erken boşalmaya katkıda bulunabilecek diğer zihinsel faktörler arasında olumsuz vücut imajı ve düşük benlik saygısı bulunur.

Erken Boşalmanın Nedenleri Nedir

Erken boşalmanın birçok farklı nedeni vardır. Bunlardan bazıları şunlardır: kaygı, suçluluk, korku ve stres. Erken boşalmadan muzdarip erkeklerin cinsel uyarılma veya libido sorunları yaşaması da yaygındır. Diğer nedenler şunları içerebilir: hormonal problemler, sinir hasarı, enfeksiyon veya iltihaplanma ve bazı ilaçlar. Bazı durumlarda erken boşalmanın nedeni bilinmemektedir.

Erken boşalma durumu, cinsel ilişki kurma penisin vajinaya girmeden önce veya önceden istemsiz olarak boşalma olarak tanımlanır.
Talep Formu
Bizimle İletişime Geç
Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33