+90 535 463 53 33
info@cemozluk.com

Erken Boşalma Sebepleri Nelerdir Ve Tedavisi

Penis Uzatma Taktikleri Güncel 2022

Erken boşalma sebepleri nelerdir ve tedavisi hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, bu yazımızı mutlaka okumalısınız. Erken boşalma, cinsel ilişkinin kalitesini ciddi oranda düşüren bir konudur. Erken boşalma tedavileri, her iki partneri de olumlu sonuçlarıyla etkileyecektir.

Erken Boşalma Sebepleri Nelerdir Ve Tedavisi 2022

Erken boşalma, birçok erkeği etkileyen yaygın bir sorundur. Stres, kaygı ve deneyim eksikliği gibi erken boşalmanın birçok nedeni vardır. Erken boşalma, bazı ilaçlar veya penisin yaralanması gibi fiziksel faktörlerden de kaynaklanabilir. Bazı durumlarda, erken boşalma nörolojik problemler veya hormon dengesizlikleri gibi tıbbi bir durumdan kaynaklanabilir.

Erken boşalma birçok erkeğin karşılaştığı yaygın bir sorundur. Erkek ve partneri için strese ve utanca neden olabilir. Fiziksel ve psikolojik faktörler de dahil olmak üzere erken boşalmaya katkıda bulunabilecek birçok faktör vardır.

Erken boşalmaya katkıda bulunabilecek fiziksel faktörler şunlardır: küçük penis veya sıkı sünnet derisi gibi anatomik problemler; ameliyat, travma veya omurilik yaralanmasının neden olduğu sinir hasarı; antidepresanlar, antihistaminikler ve yüksek tansiyon ilaçları gibi ilaçlar; ve madde kullanımı.

Erken boşalmaya katkıda bulunabilecek psikolojik faktörler şunları içerir: cinsel performansla ilgili kaygı; cinsel aktivite hakkında suçluluk; partnere acı verme korkusu; ve cinsel ilişki sırasında kontrolden çıkma hissi. Erken boşalma tedavisi altta yatan nedene bağlıdır. Neden fiziksel ise, tedavi ilaç veya ameliyatı içerebilir.

Erken boşalmanın birçok farklı nedeni vardır. Bazıları, kaygı veya stres gibi psikolojiktir. Diğerleri sinir hasarı, enfeksiyon veya iltihaplanma gibi fizikseldir. Bazı durumlarda, nedeni bilinmemektedir.

Erken Boşalma Sebepleri Nelerdir Ve Tedavisi Hakkında

Erken Boşalma Tedavileri

Danışmanlık, yaşam tarzı değişiklikleri ve ilaç tedavisi dahil olmak üzere erken boşalma için çeşitli tedavi seçenekleri vardır. Erken boşalma sorunu yaşayan bazı erkekler için ameliyat da bir seçenektir. Ameliyat, penisi pelvik kemiğe bağlayan bağın kesilmesini içerir. Bu ameliyat çoğu erkekte ömür boyu süren erken boşalmanın tedavisinde etkilidir.

Erken boşalma (PE), yaşam kalitesi üzerinde önemli bir olumsuz etkiye sahip olabilen yaygın bir cinsel işlev bozukluğudur. PE kaygı, hayal kırıklığı ve ilişki sorunlarına yol açabilir. PE için davranışsal terapi, ilaçlar ve cerrahi dahil olmak üzere çeşitli tedavi seçenekleri vardır.

Boşalma sorunu için en sık kullanılan tedavi davranışçı terapidir. Bu tür terapi, boşalmanızı nasıl kontrol edeceğinizi öğrenmenize yardımcı olacak danışmanlık ve egzersizleri içerir. Boşalma kontrolünü iyileştirmeye yardımcı olmak için ilaçlar da reçete edilebilir.

Cerrahi, diğer tedavilere yanıt vermeyen veya şiddetli PE’si olan erkekler için bir seçenektir. Ameliyat, penisi kasık kemiğine bağlayan bağın kesilmesini içerir. Bu, boşalmayı geciktirmeye yardımcı olur. Erken boşalma sebepleri nelerdir ve tedavisi içeriğimizin sonuna geldik.

Sizlerde cinsel ilişkinizin kalitesini arttırarak partneriniz ve kendinizi tatmin etmek istiyorsanız, bizlere ulaşınız. Instagram sayfama da buradan ulaşabilirsiniz.

Talep Formu
Bizimle İletişime Geç
Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33