+90 535 463 53 33
info@cemozluk.com

Genital Beyazlatma

İşlemin Yeri

Hastane

Anestezi Türü

Lokal

İşlem Süresi

60 DK

Taburcu Süresi

3-4 Saat

Aktivite Başlangıcı

30 Gün

Genital beyazlatma, son yıllarda vajina ve çevresinin kararması sonrasında ortaya çıkan kötü görüntüyü gidermek amacıyla tercih edilmektedir. Farklı teknikler kullanılarak gerçekleştirilen beyazlatma uygulamasında en çok kullanılan teknik lazerle beyazlatma olarak bilinir. Vajina beyazlatma ve vulva beyazlatma olarak da bilinen bu uygulama ile alakalı merak ettiğiniz her detayı öğrenmenin tam zamanı!

Vajina Beyazlatma Nedir?

Genital bölgenin beyazlatılması farklı isimlerle anılsa da vulva beyazlatma en doğru tabir olarak kabul edilmelidir. Çünkü vulva dış genital bölgeyi ifade eder. Koyu renk alan hatta kararan genital bölgenin renginin açılması amacıyla tıbbi müdahale gerçekleştirilir. Nedenleri çok farklı olmakla birlikte genital beyazlatma adı verilen bu uygulama sayesinde kaliteli bir görünüm elde etmek mümkündür.

Vajinanın Kararmasının Nedenleri

Vajina ya da vulva çevresel faktörlerden etkilenerek kararan yapıya sahiptir. Bu nedenle de deride görülen kararmanın yaş, hamilelik ve hormonal değişimlerden ortaya çıkabilecek olması muhtemeldir. Burada nedenleri saptamaktan ziyade bir hastalık olup olmadığını değerlendirmek daha önemlidir. Zira vajina bölgesindeki bir hastalık kadın kadar partneri de olumsuz etkileyebilir.

Vajina kararmasında nedenlere bakıldığında aşağıdaki faktörleri ele almak muhtemeldir. Bu kapsamda vajina kararmasının önüne geçilebileceği gibi hastalık şüphesinden de kurtulmak mümkündür.

  • Sürekli olarak sentetik iç çamaşır tercih edilmesi,
  • Günlük ped kullanılması,
  • Dar kıyafet tercihi,
  • Cildin pH dengesini bozacak kremler kullanılması.


Yukarıdaki faktörler renk değişiminde etkili olurken lazer epilasyon ve tüy dökücü krem kullanımı da genital beyazlatma konusunda oldukça önemli etkenlerdendir.

Genital Kararmaya Neden Olan Hastalıklar Nelerdir?

Genital bölgede ortaya çıkan bazı hastalıklar genital beyazlatma hizmetine ihtiyaç duymanızı sağlar. Bu nedenle de söz konusu rahatsızlıkları iyi bilmeniz gerekir. Hem görsel problemleri tetikleyen hem de sağlığınızı olumsuz etkileyen rahatsızlıklar şu şekildedir.

  • Polikistik Over Sendromu
  • Addison Hastalığı
  • Tiroid Sorunları
  • Adrenal Bezde Hormon Salgılayan Tümör
  • Cushing Sendromu
  • İnsülin Direnci


Tüm bu problemler sağlığınızı olumsuz etkilediği gibi genital beyazlatmaya ihtiyaç duymanıza da yol açar. O halde bu sorunlardan şüphelenmek adına genital kararmanın iyi bir belirti olduğunu bilmelisiniz.

Genital Beyazlatma İşlemi Nasıl Gerçekleşir?

Genital bölgede ortaya çıkan kararmanın giderilmesi maksadı ile lazer ile işlemler yapılmaktadır. Lazer sayesinde derinin ısıtılması ve kolajen sentezinin arttırılması amaçlanmaktadır. Bu çerçevede deride ortaya çıkan soyulma ile birlikte %40’a varan renk açılmaları elde edilir. Tek seans olarak gerçekleştirilen renk açma uygulamalarının genellikle 5 dakikalık operasyonlar olduğunu ifade etmek gerekir.

Vajina Beyazlatma Sonrasında Yan Etki Olur mu?

Genital bölgenin daha kaliteli bir görünüme kavuşması amacıyla tercih edilecek olan beyazlatma uygulamalarında amaç tamamen görselliktir. Bu çerçevede görselliğin kusursuz olmasını sağlarken hastaya zarar verilmemesi amaçlanır. Lazer kullanımı bu noktada hem kaliteli bir sonuç elde etmeyi hem de olumsuz etkiler oluşmamasını sağlar.

Kadın Genital Estetik Tedavilerimiz
Talep Formu
Bizimle İletişime Geç
Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33