+90 535 463 53 33
info@cemozluk.com

Genital Bölge Beyazlatma İşleminde Bilinmesi Gerekenler

Genital Bölge Beyazlatma İşleminde Bilinmesi Gerekenler

Genital bölge beyazlatma işleminde bilinmesi gerekenler hakkında bu yazımızda sizlere bilgilendirme yapacağız. Genital beyazlık, kadınlar için oldukça önemlidir. Genital bölgenin koyulaşması çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir.

Bahsettiğimiz istenmeyen bu karartıları yok edebilmek için uygulanan genital beyazlatma işlemleri, kadınlar için oldukça önemli hale gelmektedir. Görsel olarak hoş olmayan bir görünüme neden olan koyulaşma, kadınların cinsel ilişkilerini dahi etkiler.

Genital Bölge Beyazlatma İşleminde Bilinmesi Gerekenler
Genital bölge beyazlatma işleminde bilinmesi gerekenler

Lazerle Genital Bölge Beyazlatma

Lazerle genital bölge beyazlatma, 1 saatten az sürer. Bunun dışında invaziv olmayan bir işlem olarak karşımıza çıkar. Uygulama süresi ve seansı mevcut cilt rengine, istenen cilt tonuna ve vücudun lazere verdiği doğal reaksiyona bağlı olarak kişiden kişiye değişiklik gösterir. Yaklaşık olarak bu işlemin seans sayısı, 1-3 seans arasında değişikliğe uğrar. Fakat ilk seans sonrasında dahi cilt tonunuzda anında fark göreceksiniz. Daha sonraki işlemlerde genital bölgeniz iyice aydınlanacaktır.

Lezerle Genital Bölge Beyazlatma İşleminin İyileşme Süreci

Bu uygulanan tedaviden hemen sonra uygulanan bölgede belirli bir yanma hissi duyulacaktır. Fakat bu yanma hissinin etkisi birkaç saat sonra azalacaktır. Bu işlemden sonra hemen cinsel ilişkiye girilemez. 1 hafta sonrasında cinsel ilişki yaşanılmalıdır.

Lazerle uygulanan bu işlemden hemen sonra hasta normal yaşam rutinine dönüş sağlayabilir. Bu işlemden sonra size ilaç önerisi verilecektir. Doktor tarafından reçete ile verilen tüm ilaçların kullanımına dikkat etmelisiniz. Tedaviden sonra hemen işe veya günlük hayata dönebilirsiniz. Lazerle genital beyazlatma işlemi iyileşme süreci tam anlamıyla 1 hafta sürebilir. Fakat tam sonuç için 6 hafta sabretmeniz gereklidir.

Genital Beyazlatma Sonuçları

Genital beyazlatma sonuçlarına bakacak olursak, tek seansta dahi belirgin farklılıklar yarattığını söylememiz mümkün olacaktır. Uygulama 15 ila 45 dakika arasında sürecektir. Lazer anal ve vajinal ağartma uygulaması, ağartma kremlerinden çok daha güvenlidir. İçeriğinde zararlı etmenler bulunan kremlere nazaran bu işlemler oldukça sağlıklı olacaktır. Aynı zamanda lazer tedavi ile daha hızlı sonuçlar alacaksınız.

Genital beyazlatmada iyi sonuç için ne yapılmalı? Sorusu ile sıklıkla karşılaşmaktayız. Burada lazer işleminde sonra genital bölgeyi korumanız gerekir. Özellikle işlemden sonra güneşlenmekten kaçının. Bunun en belirgin sebebi ise güneşlenme sırasında pigmentasyonu arttırmanızdır. Sıkı kıyafetleri asla tercih etmemelisiniz. Bunun sebebi ise sürtünme ile hiperpigmentasyon gelişimini teşvik etmeniz olacaktır.

Lazerle Genital Beyazlatma İşleminin Uygun Olmadığı Kişiler

Lazerle genital beyazlatma işleminin uygun olmadığı kişiler mevcuttur. Beyazlatma işlemi için başvuran hastalarımızın bazılarına bu işlemleri ne yazık ki yapamamaktayız. Bu hastalarımızın sahip olduğu hastalıklar şunlardır; lupus, sedef hastalığı, herpes veya genital siğilleri mevcut olan hastalarımıza beyazlatma işlemini yapamamaktayız. Ayrıca hamilelik ve emzirme döneminde de bu uygulamalar yapılmaz.

Kadınlar cinsel ilişkilerini çok daha iyi bir konuma getirebilmek adına ve vücutlarına karşılık beğeni kazanabilmek için lazerle beyazlatma işlemlerine başvururlar.  Sizlerde bu gibi olumlu etkiler ile karşılaşabilmek için bizlere ulaşın.

Genital Bölge Beyazlatma Lazer Tedavi

Genital bölge beyazlatma lazer tedavisi yaptırmadan önce bilmeniz gereken birkaç şey var. Lazerin düzgün çalışması için öncelikle işlem yapılacak alanların tamamen tıraş edilmesi gerekir. Ayrıca tedavinizden önce ve sonra güneşe maruz kalmaktan kaçınmanız gerekecektir.

Ayrıca, tedaviden sonra hafif bir rahatsızlık veya şişlik yaşayabilirsiniz. Son olarak, genital bölge ağartma lazer tedavisinin sonuçlarının kalıcı olmadığını ve istenen sonuçları korumak için birkaç ayda bir tekrarlanması gerekeceğini belirtmek önemlidir.

Genital Bölge Beyazlatma İşleminde Bilinmesi Gerekenler
Genital bölge beyazlatma işleminde bilinmesi gerekenler

Genital Bölge Neden Kararır

Genital bölgenin kararmasının birçok nedeni vardır. Bunun en yaygın nedeni, bu bölgedeki derinin daha kalın olması ve cilde rengini veren melaninin daha fazla olmasıdır. Bu, hormonlar, genetik ve güneşe maruz kalma gibi birçok şeyden kaynaklanabilir.

Genital bölgenin koyulaşmasının bir başka nedeni de ter ve bakteri birikimidir. Bu, biri dar giysiler giydiğinde veya sık sık duş almadığında ortaya çıkabilir. Ter ve bakteriler ayrıca tahrişe ve iltihaplanmaya neden olabilir ve bu da daha fazla renk bozulmasına neden olabilir.

Genital bölgenizin karanlık olmasından endişe ediyorsanız, yapabileceğiniz birkaç şey var. İlk olarak, düzenli olarak duş aldığınızdan ve yumuşak bir sabun kullandığınızdan emin olun. Özellikle çok terlemenize neden oluyorsa, dar giysiler giymekten de kaçının.

Genital Bölge Rengi

Genital bölge beyazlatma söz konusu olduğunda bilmeniz gereken birkaç şey var. Öncelikle genital bölgenizin rengi tamamen doğaldır ve utanılacak bir durum değildir. Bununla birlikte, bazı insanlar kendilerini rahatsız hissedebilir veya görünümlerinden rahatsız olabilir ve daha açık bir renk elde etmek için cinsel organlarını beyazlatmayı seçebilirler.

Genital bölge beyazlatma için kremler, serumlar ve lazer tedavileri de dahil olmak üzere çeşitli yöntemler mevcuttur. Bir yöntem seçmeden önce araştırma yapmanız önemlidir, çünkü bunların hepsi güvenli veya etkili değildir.Burada önerilebilcek en etkili ve sağlıklı tedavi lazerdir. Genital bölge konulu videolarıma buradan bakabilirsiniz.

Talep Formu
Bizimle İletişime Geç
Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33