+90 535 463 53 33
info@cemozluk.com

Islanma Problemleri

İşlemin Yeri

Hastane

Anestezi Türü

Lokal

İşlem Süresi

60 DK

Taburcu Süresi

3-4 Saat

Aktivite Başlangıcı

30 Gün

Vajen her kadında bulunan ve kusursuz şekilde dizayn edilmiş bir organdır. Islanma problemleri kuruluk olarak da bilinen problemin ortaya çıkmasıdır. Bakıldığında vajina son derece fonskiyonel bir organ. Doğum ya da cinsel birleşme sırasında enlemesine ve boylamasına olarak genişlemesi söz konusu. Yapı olarak uzunlamasına S harfi şeklinde bir esneme olur. Enlemesine ise H harfi şeklinde bir esneme olur. Doğum sırasında bu alan 50 52 santim arasında büyüyebilir.

Vajina türleri de farklı şekillerde nitelendiriliyor. Vajina duvarının tırtıklı bir yapıda olması hazzı arttırmayı sağlıyor. Penis geçişi sırasında haz artmakta. Vajinanın hemen girişinde bulunan salgı bezleri ıslanmayı sağlar. Giriş kısmında bulunan bartolin bezleri girişin hemen altında sağlı ve sollu olacak şekildedir. Bartolin bezleri giriş boyunca yayılma gösterir. Bu durumda vajina bölgesine giriş olurken ıslanma artacaktır. Tahriş ve yaralanmaların önüne geçmek açısından, bu bezlerin kadınlar için son derece önemli olduğunu söyleyebiliriz.

Islanma Problemi Neden Kaynaklanır?

Cinsel birleşmenin olması ya da mastürbasyon sırasında, ıslanma problemi yaşanabilir. Bu durumda salgı bezlerinde olan problemden kaynaklanmakta. Hastalarımızın çoğu zaman menopoz döneminde bu ıslanma problemini yaşadığını söyleyebiliriz. Sıvı miktarında önemli derece bir fark yaşanması, menopoz döneminde vajina kuruluğu probleminin ortaya çıkmasına yol açabiliyor.

Vajinada doğum sonrasında süt hormonundaki artışının sebebi ile de bezlerde salgılanan hormonlarda azalma olabilir. Yani doğum sonrasında da ıslanma probleminin ortaya çıkması söz konusudur. Hastalarımızın bu iki nedenden ötürü bizi çok daha fazla ziyaret ettiğini söyleyebilir. İlk olarak incelemeleri yapıyoruz. Nedenlerini belirlemiş olduğumuz sorun için en iyi çözüm olacak teknik üzerinden çözümün geliştirilmesini sağlıyoruz.

  • Doğum
  • Menopoz
  • Bazı ilaçların yan etkileri
  • Psikolojik problemler
  • Cinsel uyarılmada oluşan problemler
  • İsteksizlik durumları


Gibi nedenler vajina kuruluğunun oluşumunda nedenler arasında gösterilir. İlaç kullanırken, yan etkileri üzerinden hareket ederek ona göre seçim yapabilirsiniz. Bu şekilde bir sorun varsa kullandığınız ilaçlar ile bu durumu tetiklememeniz önerilir. Aşırı stres durumunun olması da vajina kuruluğuna neden olabiliyor. Floranın bozulması halinde salgı bezlerinin sorun çıkarması söz konusu. Vajina içine alınan fitil – tampon gibi ürünlerin aşırı kullanımı da vajina kuruluğu nedenleri arasında gösterilir. Hastalarımızın bu durumları ortadan kaldıracak şekilde hareket etmesini sağlıyoruz. Bu sayede kuruluk probleminin ortadan kalkması söz konusu.

Vajina Kuruluğu Tedavisi

Hastalarımız yaşanan problemin çözümünün olup olmadığını merak ediyor. Sağlıklı bir cinsel hayat için kadınlarda mutlaka vajina bezlerinde salgının olması gerekiyor. Elbette geliştirilmiş olan tıbbi yöntemler ile bu problemin ortadan kaldırılması söz konusu.

Prolaktin hormonu;

Hormondan kaynaklanan kuruluk ile ilgili cerrahi müdahalelerin yapılması söz konusu. Hastalarımızın cinsel hayatını olumsuz etkileyen bu durumun kesin çözümü cerrahi müdahalelerin gerçekleşmesi.

Enfeksiyon sebebi;

Kuruluşun nedeni enfeksiyon da olabilir. Bu durumda enfeksiyonun ortadan kaldırılması ile tedavinin gerçekleşmesi sağlanacaktır. Kuruluk bu şekilde giderilecektir.

Vulvar Vestibül;

Verilen sendrom, kuruluğa neden olabiliyor. Söz konusu olan bu kuruluğun giderilmesi de vajina kuruluğu tedavi yöntemleri içinde olan ameliyat ile olacak. Bezlere yaptığımız müdahale ile vajina kuruluğu probleminin ortadan kalkmasını sağlıyoruz.

Bu nedenler dışında cinsel isteksizlik, iletişim problemleri gibi durumlarda da kuruluk olabilir. Bunlar için yapılması gereken ise kuruluk probleminin giderilmesi için cinsel terapi uygulamaları yapılacaktır. Günlük yaşamı olumsuz etkileyecek olan vajina kuruluğu problemi tedavi talep etmeniz durumunda kısa süre içinde ortadan kaldırılabilir.

Kadın Cinsel Sorunları Tedavileri
Talep Formu
Bizimle İletişime Geç
Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33