+90 535 463 53 33
info@cemozluk.com

Kadınlarda Vajinismusa Ne Sebep Olur Ve Tedavisi Nedir

Penis Ameliyatı İle Cinsel İsteksizlik Düzelir Mi

Kadınlarda vajinismusa ne sebep olur ve tedavisi nedir gibi sorularınız varsa ve bu sorularınızın cevabını arıyorsanız, yazımızı mutlaka inceleyiniz. Vajinusmus sorunu ile karşı karşıya kalan kadınların sayısı oldukça fazladır. Bu sorunun tedavisi için bizlere Instragram sayfam dan da ile ulaşarak, tedavinizi başlatabilirsiniz.

Vajinusmus Teriminin Anlamı Nedir?

Vajinismus terimi, pelvik taban kaslarının istemsiz olarak kasıldığı, cinsel ilişkiyi ve tampon veya diğer nesnelerin yerleştirilmesini zor, ağrılı veya imkansız hale getirdiği bir durumu ifade eder.

Vajinismusun nedeni cinsellikle ilgili korku ya da endişe gibi psikolojik faktörlerle ilişkili olduğu düşünülmektedir. Tedavi tipik olarak, kişinin altta yatan psikolojik sorunların üstesinden gelmesine yardımcı olmak için danışmanlık ve terapinin yanı sıra kasları güçlendirmeye yardımcı olmak için pelvik taban kas egzersizlerini içerir. Bazı insanlar ayrıca pelvik taban kaslarını gevşetmek için ilaca ihtiyaç duyabilir.

Vajinismus, kadınların cinsel ilişkiye girmekten yoğun bir şekilde korkması veya kaçınması durumudur. Bu korku, cinsel aktiviteyi başlatma veya sürdürmede zorluk, cinsel ilişki öncesi ve sırasında yoğun endişe ve bir partnerle her türlü yakın temastan tamamen kaçınma dahil olmak üzere çok çeşitli şekillerde kendini gösterebilir.

Vajinismus, yaşamının herhangi bir noktasında herhangi birini etkileyebilse de, özellikle 18 ila 35 yaş arasındaki kadınlarda yaygındır. Vajinismusun teşhis edilmesi zor olabilir. Bu da önemli duygusal ve fiziksel sonuçlara yol açar.

Kadınlarda Vajinismusa Ne Sebep Olur Ve Tedavisi Nedir?

Kadınlarda vajinismusa ne sebep olur sorusunun tek bir cevabı yoktur. Bununla birlikte, bu durumun gelişmesine katkıda bulunabilecek bir takım potansiyel nedenler vardır. Bu faktörlerden bazıları şunlardır:

  • Genetik
  • Cinsel Travma Veya İstismar
  • Önceki Deneyim
  • Psikolojik Faktörler
  • Pelvik Taban Disfonksiyonu
  • Kadın Ve Erkek Arasındaki Anatomik Farklılıklar
  • Seksin Kötü Veya Kirli Olduğu Düşüncesi
  • İlişkiye Girildiğinde Endişe Ve Korku Duyguları
  • Maya Enfeksiyonları
  • Menopozla İlişkili Hormonal Değişiklikler

Herkesin vajinismusu farklı deneyimlediğini ve tüm hastaların burada listelenen her nedeni yaşamayacağını hatırlamak önemlidir.

Kadınlarda Vajinismusa Ne Sebep Olur Ve Tedavisi Nedir

Vajinusmus Tedavisi Ve Sağladığı Avantajlar

Vajinismus cerrahi tedavilerinin birçok avantajı vardır. Birincisi, ameliyatın sorunu hemen iyileştirmesidir. Vajinismusun kendi kendine geçmesini beklemeye gerek yoktur. Ameliyat sorununuzu hemen halleder.

İkincisi, ameliyatın başarı oranı çok yüksektir. Vajinismusu neredeyse tüm vakalarda iyileştirmede başarılıdır. Üçüncüsü, nispeten kısa ve kolay bir ameliyattır. Uzun bir hastanede kalış süresi yoktur. Vajinusmus ameliyat sonrası iyileşme süresi bakımından uzun süreler gerektirmez.

 

Talep Formu
Bizimle İletişime Geç
Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33