+90 535 463 53 33
info@cemozluk.com

Olması Gereken Penis Kalınlığı Nedir

Penis büyütme egzersizleri

Olması gereken penis kalınlığı nedir sorusu genel olarak bütün erkekler tarafından merak edilmektedir. Penisin kalınlığı kişiden kişiye değişkenlik göstermekle birlikte, penisin kalınlık ölçüsü esas olarak karşı cinsle girilecek olan ilişkide tatmin edici bir etki yaratan ve bireyi psikolojik açıdan destekleyen çap ölçüsüdür. Bununla beraber, tüm çevre uzunluğu ölçüldüğünce 10 cm altında olan penisler, ince penis kategorisinde değerlendirilmektedir. Erkeklerde normal kabul edilen ölçü 10-12 cm çevre ölçüsüdür. Bu ölçü 4cm kalınlığa ve 12 santimetre kare alan hacmine sahip bir penisi ifade eder.

Penis uzatma için cerrahi müdahale yapılabildiği gibi, ince penislerin kalınlaştırılması amacıyla da cerrahi operasyonlar yapılmaktadır. Penis kalınlaştırma, vücudun farklı noktalarından alınan yağ dokularının penise zerk edilmesi yöntemiyle yapılır. Genç hastalarda daha uzun sürelerle olmakla birlikte, enjekte edilen yağ dokusu ortalama 1 yıl peniste kalır. Bu sebeple bu tür operasyonların dönem dönem tekrarlanması gerekmektedir. Bu tür bir sonuç elde edileceği, ameliyat öncesi hastaya mutlaka anlatılmalıdır. İşlem sayısının fazla olmasının bir sakıncası olmamakla birlikte, 6 ay geçmeden ikini bir yağ enjeksiyonunun yapılması hekim tarafından önerilmez.

Olması Gereken Penis Kalınlığı Nedir
Olması Gereken Penis Kalınlığı Nedir

Yetişkin Erkeklerde Penis Kalınlaştırma

Yetişkin erkekleri için penis uzunluğu ne kadar önemliyse, kalınlığı da aynı derecede önemlidir. Bireyin penis uzunluğu ne kadar olursa olsun, kalınlık bakımından da yeterli değilse cinsel ilişki sırasında partnerin tatmin edilmesi sırasında sorunlar yaşanabilir. Normalden kısa penisler ameliyatla uzatıldığı gibi, ince penis yapıları da oldukça kolay bir ameliyat sonucu yeterli ölçülere kavuşabilmektedir. Bu tür uygulamalar öncesi hastaya ayrıntılı olarak bilgi verilmesi, beklentilerini çok yüksek tutmaması konusunda uyarılması gerekir.

Penis kalınlaştırma uygulamalarında en ideal olan yöntem, karın ön duvarında bulunan yağ örneklerinin belirli bir işlem sonrasında penis cildinin altına enjekte edilmesi yöntemidir. Bu yöntem kullanılırken penisin sertleşmesini sağlayan tüp yapılarına herhangi bir temas söz konusu değildir. Sadece cilt altı kalınlığı sağlanmak suretiyle, ereksiyon halinde daha kalın bir penisin elde edilmesi amaçlanır.

Penis Kalınlaştırma Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Penis kalınlaştırma ameliyatı öncesinde fiziki muayene ve birtakım tetkiklerin yapılarak, elde edilen muayene sonuçları doğrultusunda ameliyat planlaması yapılır. Ameliyat öncesi fiziksel ve zihinsel hazırlık büyük önem taşır. Bu sebeple ameliyat öncesi yapılması gereken hasta-doktor görüşmesinde beklentiler ve ameliyat sonuçları ile ilgili her türlü olasılık hastayla paylaşılmalıdır. Hastanın zihinsel olarak rahatlatılması bu tür ameliyatlar öncesinde büyük önem taşımaktadır.

Penis kalınlaştırma ağrısız acısız ve kısa süre içerisinde yapılan bir uygulamadır. Kalınlaştırma işlemi sonrası hastaya ilişki için en az 1 ay beklemesi tavsiye edilir. Penise yağ enjeksiyonu sonrasında yağ dokularının cilt altına adaptasyonlarının sağlanması için belirli bir süre beklenmesi gereklidir. Bu yüzden erken dönemde penis kalınlaştırma operasyon sonuçlarından büyük beklentiler elde edileceği düşünülmemeli, ameliyat sonrası tedavi süreci doktorun planlamaları doğrultusunda yürütülmelidir.

Olması Gereken Penis Kalınlığı Nedir
Olması Gereken Penis Kalınlığı Nedir

Normal Penis Kalınlığı Ve Kalınlığı Nedir

Penis kalınlığı söz konusu olduğunda kesin bir cevap yoktur. Bir kişi için kalın olarak kabul edilen bir şey, bir başkası için ince olabilir. Bununla birlikte, genel olarak, çevresi yaklaşık 4-5 inç olan bir penis daha kalın olarak kabul edilirken, 3-4 inçlik bir penis çevresi daha ince olan taraf olarak kabul edilir. Penis kalınlığının penisin bir ucundan diğerine değişebileceğini de akılda tutmak önemlidir. Penisin penis başı (başı) genellikle gövdeden daha kalındır ve penisin tabanı genellikle gövdenin geri kalanından daha kalındır.

Normal Penis Kalınlığı

Penis boyutu söz konusu olduğunda, çok fazla yanlış bilgi ve efsane var. Özellikle ilgi çeken bir konu penisin kalınlığıdır. Ortalama penis genişliği ne olarak kabul edilir? Cinsel tatmin için gerekli kalınlık nedir?

Herkes farklı olduğu için bu soruların kesin bir cevabı yoktur. Ancak araştırmalara göre ortalama penis genişliği 2-3 inç arasında değişiyor. İstenilen kalınlığa gelince, bu yine kişiden kişiye değişir. Bazı çiftler daha ince bir penisten memnun olabilirken, diğerleri optimal zevk için daha kalın bir şeye ihtiyaç duyabilir.

Ortalamadan daha kalın bir penise sahip olmanın mutlaka yatakta daha iyi olduğunuz anlamına gelmediğine dikkat edilmelidir. Her şey sahip olduklarınızı mümkün olan en iyi şekilde kullanmakla ilgilidir.

Penis Boyu Ölçme

Penis boyutunu ölçmenin birkaç farklı yolu vardır, ancak en yaygın yol, penisin tabanından penis başının ucuna kadar ölçmektir. Penis boyutunu ölçmenin başka bir yolu, basitçe penis şaftının etrafındaki mesafe olan çevreyi veya çevresi ölçmektir.

enisin kalınlığı kişiden kişiye değişkenlik göstermekle birlikte, penisin kalınlık ölçüsü esas olarak karşı cinsle girilecek olan ilişkide tatmin edici bir etki yaratan ve bireyi psikolojik açıdan destekleyen çap ölçüsüdür.
Talep Formu
Bizimle İletişime Geç
Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33