+90 535 463 53 33
info@cemozluk.com

Penis Ameliyatı Hakkında Bilinmesi Gerekenler 2022

Ereksiyon Nedir Neden Olur

Penis ameliyatı hakkında bilinmesi gerekenler 2022, Penis büyütme; Bilindiği üzere ülkemizde yaklaşık 20 yıldır penis büyütme ameliyatı yapılmaktadır. Bu işi yapan hekimler tarafından sadece stabil bir ortamda yapılan penis büyütme ameliyatının bilinenin aksine riskleri düşüktür. Ancak bu duruma rağmen penis büyütmenin ilgili alanda uzman bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir.

Penis Ameliyatı Hakkında Bilinmesi Gerekenler 2022

Standart Penis Büyüklüğü Nedir?

Standart penis büyüklüğü ülkeden ülkeye farklılık gösterir. Türkiye’de ve bazı ülkelerde, penis ereksiyon durumundayken penisin normal ve standart uzunluğu 12-14 santimetre olarak kabul edilir. Bilimsel olarak tespit edildiği gibi, penis büyüklüğü için 13 santimetre normal kabul edilirken, 13 santimetreden küçük bir penis büyüklüğü mikropenis sorunu olarak kabul edilir.

Türkiye’de penis uzatma ve penis kalınlaşması erkeklerin önemli bir bölümünün tercih ettiği penis büyütme ameliyatı sayesinde penis ortalama 2-3 santimetre uzayabilmektedir.

Penis Büyütme Ameliyatı Çeşitleri Nelerdir?

Penis büyütme ameliyatı tek bir türden ibaret değildir. Ülkemizde en sık yapılan penis büyütme, penis ile torbalar arasındaki mesafeyi arttırmak için yapılan cerrahi müdahaledir. Bu cerrahi müdahale ile birlikte hem penis boyut ölçülerinde hem de penis kalınlığında belirgin artış gözlemlenebilir.

Sünnet sırasında penis derisinin aşırı alınması nedeniyle penis boyutunda azalma olabilir ve bu gibi durumlarda tedavi seçeneği olarak V-Y ilerletme uygulamaları ve Z plasti uygulamaları tedavi seçeneği uygulanır.

Penis büyütme ameliyatı doktordan doktora değişebilir, örneğin bazı doktorlar tarafından deri grefti alınarak ve penis derisine ilave ederek penisin boyutunu arttırır.

Erkeklerde penis boyutunu azaltan faktörlerden biri fazla kilodur. Karın bölgesinde oluşan yağ kütlesi penisin içe gömülmesine neden olabilir ve sonuç olarak penis normalden daha küçük görünecektir. Bu sorunu ortadan kaldırmak için belirli bölgedeki yağ hücrelerini alınması gerekir.

Penis büyütmede diğer bir cerrahi uygulama ise penis ile skrotum arasındaki bağlantının genişletilerek penis ile skrotumun birbirinden uzak konumda olmasını sağlamasıdır. Böylece penisin alt kısmında gözle görülür gerilme sağlanabilir.

Penis Büyütmeden Sonra Nelere Dikkat Edilmeli

Penis büyütmeden sonra kişi 3 hafta boyunca cinsel ilişkiye girmemelidir. Penis ameliyatından sonra bile 3 hafta boyunca mastürbasyondan kaçınılmalıdır. Penis büyütmeyi başarılı bir şekilde gerçekleştirmek ve penisin sağlığını korumak için hastanın yukarıdaki uyarılara uyması gerekir.

Penis Ameliyatından Sonra Cinsel İlişkiye Ne Zaman Girilmelidir?

Penis ameliyatından sonra cinsel ilişkiye ne zaman girilmelidir? Ameliyattan sonra ortalama 4-6 hafta geçmelidir. Bu süre tüm işlemler için gereklidir. Bunun nedeni dokunun iyileşmesi ve normal güce ulaşması için en az 3-4 haftaya ihtiyaç duymasıdır.

Penis Büyütme Ameliyatı Ne Kadar Etkili?

Penis büyütme ameliyatı ne kadar etkili? Penis kalınlaşması hastanın kendi yağ dokusu ile yapıldığı için enjekte edilen yağ zamanla erir ve penis kalınlığını kaybederek eski haline dönebilir. Bu süreç hastanın metabolizmasına bağlı olarak değişmekle birlikte 2 ile 4 yıl etkili olabilir.

Penis Ameliyatı Hakkında Bilinmesi Gerekenler 2022

Penis Kalınlaşması Ameliyatı Ne Kadar Kalınlaşır?

Penis kalınlaşması ameliyatı ne kadar kalınlaşır? Penis büyütme ameliyatı sonucunda penisin 2 ile 5 cm arasında büyümesi hedeflenmektedir. Ameliyattan önce hastalara penisin ne kadar büyük olacağı hakkında bilgi verilir. İçeriğimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Penis ameliyatları için bizi arayabilirsiniz.

Penis Ameliyatı

Penis cerrahisi yükselişte. Aslında, 2022’de penis ameliyatlarının sayısının 2021’dakine göre ikiye katlanması bekleniyor. Peki bu artışın nedeni ne? Bir kaç neden var.

Birincisi, kozmetik nedenlerle ameliyat isteyen erkeklerde büyük bir artış oldu. Gittikçe daha fazla erkek daha büyük bir penise sahip olmak istiyor ve bunu elde etmek için ameliyat olmaya istekli. Bu, yapılan penis büyütme ameliyatlarının sayısında bir artışa yol açmıştır.

İkincisi, erektil disfonksiyon veya Peyronie hastalığı gibi tıbbi durumları tedavi etmek için ameliyat isteyen erkeklerin sayısında artış oldu. Erektil disfonksiyon, yaş, sağlık koşulları ve ilaçlar dahil olmak üzere bir dizi şeyden kaynaklanabilir.

Penis Ameliyatı Faydaları

Penis ameliyatının birçok faydası vardır. En belirgin olanlardan biri penis boyutundaki artıştır. Bu, özgüveniniz ve cinsel doyumunuz için büyük bir destek olabilir. Ek olarak, cerrahi eğriliği veya diğer anormallikleri düzeltebilir, erektil işlevi iyileştirebilir ve hatta ejakülat hacmini artırabilir.

Penis Ameliyatı Hakkında Olumlu Yorumlar

Penis ameliyatı hakkında birçok olumlu eleştiri var. İnsanlar, ameliyatın yaşam kalitelerini çeşitli şekillerde iyileştirdiğini bildirmektedir. Bazı insanlar ameliyatın benlik saygısını, cinsel işlevlerini ve vücutlarından genel olarak duydukları memnuniyeti iyileştirdiğini söylüyor. Ayrıca ameliyatın başarılı olduğunu ve olumsuz bir yan etkisi olmadığını bildiriyorlar. Videolarımı izlemek için Youtube kanalımı buradan taip edebilirsiniz.

Talep Formu
Bizimle İletişime Geç
Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33