+90 535 463 53 33
info@cemozluk.com

Penis Ameliyatı Hakkında Merak Edilenler

Penis Boyu Ne kadar Olmalı?

Penis ameliyatı son zamanlarda ilgi gören özel bir operasyondur. Kişilerin yaşamlarını daha kaliteli hale getirmek için yapılan penis ameliyatı geçmişten gelen ve kişinin hayatını zorlaştıran sorunları çözmek için ya da tamamen estetik kaygılar güdülerek de yapılabilmektedir. Operasyonlar yapılmadan önce kişinin yaşadığı problemler dinlenir ve bunlar için ne gibi uygulamalar yapılabileceği, operasyonların yaratabileceği avantajlar ve dezavantajlar kendisine açıklanır. Birçok cerrah kişilere sorunlarını çözecek ama zor duruma sokmayacak operasyonları önermektedirler.

Operasyon öncesi mutlaka kişilerin genel muayeneleri yapılır. Kan değerlerinde görülebilecek bir sorun bu ameliyatlarda genel anestezi uygulandığından mutlaka önemsenir. Eğer kişi operasyonlara fazla bel bağlamışsa ve kendisine izah edilmesine rağmen ortaya çıkacak sonuçların üzerinde beklentilere sahipse bu noktada operasyondan önce mutlaka kişinin bir psikolog ile iletişime geçmesi önerilir. Çünkü operasyon sonrası kişide depresyon gibi büyük sorunlar oluşabilir.

Özellikle sağlık sektörüne yönelik olarak teknolojilerin gelişiyor olmasının doğal sonucu olarak penis ameliyatlarının da başarılı bir seviyede uygulanmaya başladığını ifade etmek mümkündür. Penis uzatma ameliyatı oldukça titiz bir operasyon sürecini de beraberinde getirmektedir. Dolayısıyla bu sürecin başarılı bir şekilde tamamlanması için mutlaka bu alanda uzman olan bir ekibe ihtiyaç duyulmaktadır.

Penis Ameliyatı Hakkında Merak Edilenler

Penis Ameliyatı ve Uzatma Ameliyatı

Kısıtlı ölçülerde olsa da kişinin penis boyutlarının daha büyük görünmesini sağlayan penis uzatma ameliyatı iki farklı şekilde yapılan operasyondur. Bu ameliyatları genelde uzmanlar cinsel ilişkiye girmekte zorlanan mikro penis hastaları için önermektedirler. Yapılan ameliyatlardan biri kişinin leğen kemiğine penisini bağlayan asıcı bağların kesilmesi ve penisin içerdeki kısmının dışarı alınmasıdır.

Yapılan bir diğer yöntem çok fazla büyüme sağlamasa da görüntü olarak penisin çok daha heybetli durmasını sağlayan penis kökünde ki yağ tabakasının çıkarılması ve testis torbasının geriye alınması işlemidir. Bu operasyonlar sonrasına penisin gömülmüş ve çok fazla göz önünde olmayan kısımlarının öne çıkarılması amaçlanmaktadır. Böylece özellikle penis inikken görüntü daha tatmin edici olacaktır.

Penis Ameliyatı Ve Büyütme Yöntemleri

Erkeklerin ince olan penislerini daha kalın hale getirmek için yaptırdıkları penis büyütme yöntemleri kabaca penise doku ya da yağ nakli yapılması şekilde olmaktadır. Yapılan işlemde kişinin kendi vücut yağları kullanabileceği gibi bu yağların zamanla vücut tarafından geri emilme ihtimali bulunduğundan dolayı vücut tarafından emilemeyecek dolgu malzemeleri de tercih edilebilmektedir.  Böylece son derece başarılı bir operasyon geçirmeniz de mümkün olacaktır.

Ama kalınlaştırma işlemleri için muhakkak referansları güçlü bir doktor bulmak şarttır. Çünkü doğru yapılmayan işlemlerde penis başı çok daha küçük görünmekte ve ortaya hoşnutsuz bir görüntü ortaya çıkmaktadır. Yine yağlar homojen olarak dağıtılmazsa bu durum penisin üzerinde tırtık benzeri hoş olmayan bir görünüş oluşmasına sebep olacak ve bunun düzeltilmesi içinde ya tekrar operasyon yapılması yada konulan yağların geri çıkarılması gerekecektir. Sitemiz içeriklerine Google üzerinden erişebilirsiniz.

Penis Ameliyatı Hakkında Merak Edilenler

Penis ameliyatı ile birlikte gelen birçok soru ve endişe vardır. En yaygın olanlardan bazıları şunlardır:

  • Ameliyat ne kadar güvenli?
  • Riskler ve olası yan etkiler nelerdir?
  • İyileşme süresi nasıldır?
  • Fiyatı ne kadar?
  • Yara izi olma ihtimali var mı?
  • Ameliyatla ilişkili uzun vadeli riskler veya yan etkiler var mı?

Bu gibi sorular oldukça fazla sorulmaktadır. Bu sorulara kişisel olarak cevap bulabilmek adına kliniğimizde randevu almanız gerekmektedir.

Penis Ameliyatı Hakkında Merak Edilenler

Penis Ameliyatı

Bir erkeğin penis ameliyatı olmayı seçmesinin birçok nedeni vardır. Bazı erkeklerin ameliyat gerektiren tıbbi bir durumu olabilirken, diğerleri penislerinin boyutundan veya şeklinden memnun olmayabilir ve değişiklik yapmak isteyebilir. Çok sayıda farklı penis ameliyatı türü mevcuttur, bu nedenle bir karar vermeden önce araştırmanızı yapmak ve bir cerrahla konuşmak önemlidir.

Yaygın bir penis ameliyatı tipine falloplasti denir. Bu prosedür, önkol gibi vücudun başka bir bölümünden deri kullanarak yeni bir penis oluşturmayı içerir. Bir başka popüler seçenek, asıcı bağ salımı olarak adlandırılır. Bu ameliyat, penisi kasık kemiğine bağlayan ve penisin daha uzun görünmesini sağlayan bağın kesilmesini içerir. Ayrıca enfeksiyon, yara izi ve duyu veya fonksiyon kaybı da dahil olmak üzere ameliyat ile ilişkili bir takım riskler vardır.

Penis Ameliyatı Hakkında Bilgiler

Ameliyatı düşünüyor musunuz? İşte bilmeniz gereken bazı şeyler. Faydaları olan bir dizi farklı penis ameliyatı türü vardır. En yaygın ameliyat türü penisi büyütmek için kullanılan falloplasti olarak adlandırılır. Diğer ameliyatlar arasında sünnet derisini çıkaran sünnet ve penise protez bir cihaz yerleştiren penil implant cerrahisi yer alır.

Ameliyatı olup olmayacağına karar vermeden önce, tüm seçeneklerinizi doktorunuzla tartıştığınızdan ve prosedür hakkında mümkün olduğunca çok şey öğrendiğinizden emin olun.

Talep Formu
Bizimle İletişime Geç
Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33