+90 535 463 53 33
info@cemozluk.com

Penis Büyütme Sonrası Süreç

Penis buyutme ameliyati sonrasi

Penis büyütme sonrası süreç; Penis, normal standartların altında bir uzunluğa veya kalınlığa sahipse, zaman içerisinde cinsel sorunlarında büyüme ve buna bağlı olarak psikolojik etkiler kendini göstermektedir. Erkeğin partnerini memnun edememe hissi, kadının ise cinsel ihtiyaçlarını giderememe düşüncesi çoğu zaman eşlerin ayrılmasıyla sonuçlanan yöne çevirilmektedir. Bu sebeple, kısa ve ince penislere sahip olan bireylerin acısız ve ağrısız bir şekilde yapılan büyütme ameliyatları için uzman bir hekime başvurması, çözüme doğru atılan ilk ve en doğru adım olacaktır. Penis büyütme ameliyatları, erkek bireylerde çeşitli sebeplere bağlı olarak talep gören cerrahi müdahaleleri içermektedir.

Penis büyütme ameliyatları küçük penisin büyütülmesi amacıyla yapılabildiği gibi, normal penislerin daha da büyütülmesi amacıyla da yapılmaktadır. Sönük halde bulunan bir penisin 5-10 cm uzunlukta, erekte olmuş bir penisin ise en az 15 cm olması gerektiği düşünüldüğünde bu ölçülerin altındaki erkeklerin penis büyütme operasyonlarını tercih etmeleri mümkündür. Penis büyütme dışında, kalınlaştırma ameliyatları ile penis ve çevresinin daha kalın bir görünüme kavuşturulması da günümüzün ameliyat teknikleri ile mümkün olmaktadır.

Penis Büyütme Sonrası Süreç
Penis Büyütme Sonrası Süreç

Penis Büyütme Ameliyatlarından Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Penis büyütme ameliyatları da diğer ameliyat türleri gibi, tedavi süreçlerinin titiz bir şekilde sürdürülmesini gerekli kılmaktadır. Ameliyat sonrası hekim tarafından verilen tavsiyelerin göz ardı edilmemesi ve verilen ilaçların düzenli kullanımı, iyileşmenin daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde ilerlemesini sağlar. Ameliyat sonrası dikkat edilmesi gerekenler,

  • 10 gün boyunca duş almamak
  • 4 hafta süresince cinsel ilişkiden uzak durmak
  • Ameliyat sonrası en az 1 hafta uçak seyahati yapmamak
  • Reçete edilen ilaçların düzenli kullanılması
  • Buhar banyosu ve solaryum etkinliklerine en az 10 gün ara vermek
  • Aşırı sıcak havalarda güneş ışınlarından uzak durmak, en az 10 gün süreyle güneşlenmemek gereklidir.

İyileşme Dönemi

Penis büyütme ameliyatlarını takip eden ilk 15 gün süresince peniste morluklar ve şişmeler görülmesi olağandır. Tedavi sürecinin doğru ilerlemesi halinde en geç 1 ay içerisinde penisin görsel ve işlevsel olarak çok daha iyi bir durumda olması beklenmelidir. Tam olarak iyileşme 6 aylık bir zamana yayılmakla birlikte, bazı hastalarda bu durum daha önce veya daha geç olabilmektedir. Bu sebeple, hekimin vereceği tedavi yöntemlerine uygun olarak ilaçların düzenli bir şekilde kullanılması ve tedaviye sabırla yaklaşılması gereklidir.

Penis büyütme ameliyatları sonrasında ağır yükler kaldırmamak kaydıyla, 2 haftalık aradan sonra fitness, hafif tempolu yürüyüş ve koşular yapılabilmektedir. Ancak ameliyat sonrası penis bölgesi aşırı duyarlı olacağı için, penis bölgesine özel itina gösterilmelidir. Hafif sporlar konusunda iki haftalık bir süre beklemek gerekirken, yüzme aktivitelerini 6 aylık tedavi sonrasında yapmak daha uygun olacaktır.

Doktor Kontrolleri ve Beslenme

Ameliyat sonrası dikişlerin açılmamasına büyük özen gösterilmeli, bireysel olarak pansuman yapma girişiminde bulunulmamalıdır. Pansuman ve dikişlerin alınması için hekim tarafından düzenlenen randevu çizelgesi titiz bir şekilde takip edilmelidir. Bireysel müdahaleler penis bölgesinde iltihap ve enfeksiyonlara yol açabildiği gibi, tedavi sürecinin uzamasına ve ameliyattan beklenen etkilerin oluşmamasına sebebiyet verebilmektedir. Genellikle 5 gün sonra dikişlerin alınmasıyla devam edecek olan iyileşme süreçleri, sürekli doktor kontrolleri ile devam etmelidir.

Ameliyat sonrası beslenme şekli de, tedavinin bir parçasıdır.  Hekim tarafından tavsiye edilecek olan yiyeceklerle beslenilmesi gerekirken, sık idrara çıkmaya sebep olacak sıvı gıdalardan uzak durulmalıdır. Özellikle ameliyat sonrasındaki ilk 1 ay bedenin daha güçlü olmasını sağlamak adına, titiz davranılmalı, sindirimi daha kolay besinler tercih edilmelidir.

Penis Büyütme Ameliyatı Sonrası

Penis büyütme ameliyatından sonra hastanın penisi bir bandajla sarılır. Hasta en az iki gün bandajı çıkarmamalıdır. Hasta ayrıca dört ila altı hafta boyunca cinsel aktiviteden kaçınmalıdır. Dikişler yedi ila on gün sonra alınacaktır. Hasta penis çevresinde şişlik ve morluklar yaşayabilir. Hasta günde dört kez bölgeye on beş dakika buz paketleri uygulayarak şişliği azaltabilir. Sıkıştırma bandajı kullanılarak morarma azaltılabilir.

Penis Büyütme Sonrası Süreç
Penis Büyütme Sonrası Süreç

Penis Büyütme Ameliyatı Öncesi Sonrası

Penis büyütme ameliyatı penisin boyunu ve çevresini artıran cerrahi bir işlemdir. Yaklaşık 1-2 saat süren ayaktan bir ameliyattır. İyileşme süreci kısadır ve çoğu erkek birkaç gün içinde işine dönebilir. Ameliyatla ilgili bazı riskler vardır, ancak bunlar nadirdir.

Ameliyattan sonra peniste bir miktar şişlik ve morluk olacaktır. Bu birkaç gün içinde ortadan kalkacaktır. Ayrıca ameliyattan sonra biraz ağrı ve rahatsızlık olabilir. Bu, cerrahınız tarafından reçete edilen ilaçlarla tedavi edilebilir. Ameliyattan sonra bir hafta boyunca kompresyon bandajı takmanız gerekecektir.

Ameliyattan sonra iki hafta boyunca cinsel aktiviteden kaçınmalısınız. Ayrıca ameliyattan sonraki iki hafta boyunca yorucu aktivitelerden kaçınmalısınız. Dört hafta sonra normal aktivitelerinize devam edebilirsiniz.

Penis Büyütme Öncesi Sonrası

Penis büyütme sonrası süreç, bir erkeğin penisinin boyutunu artırmaya yardımcı olabilecek bir dizi ameliyattır. Ameliyatlar penisin dışından veya içinden yapılır ve çeşitli şekillerde yapılabilir. Çeşitli ameliyat türleri mevcuttur ve her birinin kendi yararları ve sakıncaları vardır. Hastalar ameliyattan sonra mükemmel sonuçlar alır. Penis büyütme ameliyatı geçirme kararı önemli bir karardır ve hastalar seçeneklerini kalifiye bir doktorla tartışmalıdır.

Penis, normal standartların altında bir uzunluğa veya kalınlığa sahipse, zaman içerisinde cinsel sorunlarında büyüme ve buna bağlı olarak psikolojik etkiler kendini göstermektedir.
Talep Formu
Bizimle İletişime Geç
Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33