+90 535 463 53 33
info@cemozluk.com

Penis Eğriliği Güncel Tedavileri

Penis Eğriliği Güncel Tedavileri

Penis eğriliği güncel tedavileri hakkında sizleri bilgilendirmek üzere bu yazımızı yazmaktayız. Bu konu hakkında endişeleri ve soruları olan kişileri yazımızı okumaya davet ediyoruz. Penis eğriliği oldukça ciddi bir konudur. Bu sebepten dolayı tedavileri biran önce başlatmanızı önermekteyiz.

Penis Eğriliği Güncel Tedavileri

Penis Eğriliği Nedir?

Penis eğriliği, ereksiyon sırasında penisin anormal şekilde eğrilmesine neden olan bir durumdur. Bu durum sünnetsiz erkeklerde daha sık görülür. Eğrilik hafif veya şiddetli olabilir ve cinsel ilişkiyi zorlaştırabilir veya imkansız hale getirebilir. Bazı durumlarda eğrilik de ağrıya neden olabilir.

Penis eğriliği tedavisi, durumun ciddiyetine bağlıdır ve egzersizler, hormon tedavisi veya ameliyatı içerebilir. Penis eğriliği, penis şeklindeki normal bir değişiklik olarakta tanımlanabilmektedir. Çok az belli olan ve çok fazla belli olan penis eğriliği türüne kadar değişebilir.

Penis Eğriliği Oluşma Sebepleri Nelerdir?

Penis eğriliğinin nedenleri tam olarak anlaşılamamıştır, ancak muhtemelen genetik ve çevresel faktörlerin bir kombinasyonundan kaynaklanmaktadır. Bazı yaygın nedenler şunlardır:

  • Peyronie hastalığı- Bu, penis eğriliğinin en yaygın nedenidir ve peniste skar dokusu oluşumunun bir sonucudur. Bu ağrıya, ereksiyonda zorluğa ve eğri veya bükülmüş bir penise neden olabilir.
  • Penis yaralanması- Penis travması yara izine neden olabilir ve penis eğriliğine yol açabilir. Bu bir kazadan veya agresif cinsel aktiviteden olabilir.
  • Kalıtsal koşullar- Bazı kalıtsal koşullar penis eğriliğine yol açabilir. Örneğin hipospadias, üretranın penisin ucu yerine alt tarafına açıldığı bir doğum kusurudur.

Penis Eğriliği Güncel Tedavileri

Penis Eğriliği Güncel Tedavileri 2022

Penis eğriliği olan erkekler için şu anda birkaç farklı tedavi yöntemi bulunmaktadır. Her yöntemin kendi avantajları vardır ve her birey için en iyi seçenek, eğriliğin ciddiyetine ve diğer tıbbi faktörlere bağlı olacaktır.

Yaygın bir tedavi, eğriliği düzeltmek için ameliyattır. Bu nispeten hızlı ve basit bir işlemdir ve çoğu hasta iyi sonuçlar bildirmektedir. Bununla birlikte, enfeksiyon veya kanama gibi küçük bir komplikasyon riski vardır. Fakat bu risklerin oluşma riski doğru doktor seçimim ile sıfıra iner.

Diğer bir seçenek ise penil traksiyon tedavisidir. Bu, penisi kademeli olarak düzeltmek için çeken bir cihaz takmayı içerir. Bu terapi etkili olabilir, ancak rahatsız edici ve zaman alıcı olacaktır. Üçüncü bir seçenek, düzleştirmeye yardımcı olmak için penise Botox veya kollajen enjeksiyonlarıdır. Bu tedaviler nispeten yenidir. Penis eğriliği işlemleri için bizi arayabilirsiniz. Youtube kanalımdaki paylaşımlarımı da buradan izleyebilirsiniz.

Talep Formu
Bizimle İletişime Geç
Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33