+90 535 463 53 33
info@cemozluk.com

Vajinoplasti Ameliyatı Vajina Daraltma

İşlemin Yeri

Hastane

Anestezi Türü

Lokal

İşlem Süresi

60 DK

Taburcu Süresi

3-4 Saat

Aktivite Başlangıcı

30 Gün

Vajinoplasti ameliyatı, vajina kaslarının ve dokularının gevşemesi ya da sarkması durumunda uygulanan bir tedavidir. Cerrahi bir operasyon olan vajinoplasti, vajina daraltma adıyla da bilinir. Vajina kaslarına daha fazla kontrol sağlayan bu teknik, aynı zamanda hassasiyeti ve cinsel deneyimi de olumlu yönde etkilemektedir.

Vajinoplasti ameliyatı, hem cinsel bozuklukların giderilmesinde hem de idrar kaçırma gibi durumların önüne geçilmesinde etkili bir yöntemdir. Kliniğimizde uygulamakta olduğumuz en popüler tedavilerden olan vajinoplasti, vajina genişlemesini tamamiyle ortadan kaldırabilmektedir.

Vajinoplasti Ameliyatı Nedir?

Vajinoplasti ameliyatı, vajinal kasların çeşitli nedenlerden dolayı gevşemesini ve dokuların sarkmasını ortadan kaldıran bir uygulamadır. Genellikle normal doğum yapmış olan kadınlarda hem vajina kaslarında hem de pelvik taban kısmında doku ve kas sarkması oluşabilir. Vajinada genişleme olmasına bağlı olarak da cinsel ilişki sırasında tatminsizlik sorunu ortaya çıkabilir. Aynı zamanda kadınlarda idrar kaçırma gibi durumlar da vajina genişlemesi ile görülen bir durumdur.

Vajinoplasti ameliyatı, son yıllarda aktif olarak uygulanan en önemli genital estetik uygulamalarından biridir. Genital bölge sorunlarını ortadan kaldıran bu tedavi ile hastanın yaşam kalitesinde de artış olacaktır. Vajinoplasti operasyonu, duruma göre genital gençleştirme uygulamaları ile bir arada yapılabilmektedir. Total vajinal gençleştirme adı verilen uygulamalar arasında vajinoplasti önemli bir yere sahiptir.

Kadın hastalarımızın cinsel sorunlarının ortadan kaldırılması ve özgüvenlerinin geri kazanılması için biz de bu tekniği tavsiye ediyoruz. Özellikle de normal doğum sonrasında oluşması muhtemel olan vajinal sarkma ve genişleme durumunu vajinoplasti ile %100 ortadan kaldırabiliyoruz.

Vajinoplasti Ameliyatı Kimlere Uygulanabilir?

Vajina daraltma, genital bölgesinde doku sarkması olan kadınların sıkça başvurduğu çözümlerden biridir. Tıpkı insan vücudunun diğer bölgeleri gibi vajina bölgesinde de cilt sarkmaları meydana gelebilir. Bu durum da kadınların hem fizyolojisini hem de cinsel hayatını olumsuz yönde etkilemektedir.

Vajina bölgesinde doku sarkması olan kadınlar, kliniğimize başvurarak vajinoplasti uygulamasını tercih edebilirler. Hem yaşlanma sürecinde olan hem de daha önce normal doğum tecrübesini yaşamış olan kadınlar, bu uygulamadan faydalanabilirler.

Kliniğimize vajinoplasti talebi ile başvuran hastalarımızın yetişkin olması da önemlidir. Bu tür genital estetik uygulamaları hayati bir durum söz konusu değilse 18 yaşından genç olan kadınlara uygulanmamaktadır.

Bunun yanı sıra vajinoplasti ameliyatı, genel sağlık durumu elverişli olmayan kadınlara da uygulanan bir tedavi değildir. Zaten operasyona başlamadan önce kliniğimize gelen tüm hastalarımıza bir genel ön muayene uygulanacaktır. Yapılan ilk tetkiklerin sonucunda şayet ki hastamızın sağlık durumu uygunsa o zaman operasyon için bir yol haritası hazırlanmaktadır.

Tüm bunların yanı sıra cinsel haz konusunda kendisini eksik hisseden ve vajina bölgesinde hassasiyet kaybı olan kadın hastalarımız da kliniğimize başvurabilir. Vajinoplastiden sonra cinsel yaşamın hareket kazandığı bir gerçektir. Doku sarkması ve vajina genişlemesi sebebiyle cinsel tatmin yaşayamayan kadın hastalarımız ameliyattan sonra tatmin seviyesine ulaşabilmektedir.

Vajinoplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Vajinoplasti, genel ya da lokal anestezi yöntemiyle uygulanan bir işlemdir. Vajina daraltma operasyonlarına karar verilirken elbette hastamızı bir hazırlık süreci beklemektedir. Genital estetik uygulamalarında çoğu zaman kişiye özel operasyon planları oluşturmak gerekir.

Vajinoplasti ameliyatı, genel anestezi altında ortalama 1 – 2 saat süren bir uygulamadır. Hastalarımıza bazı durumlarda genel anestezi yerine lokal anestezi ya da sedasyon uygulamamız da söz konusudur. Bunun kararına da yaptığımız ön tetkikler ile karar vermemiz mümkün olacaktır.

Cerrahi bir uygulama olan vajinoplasti, vajina arkasında yer alan sarkmış kasların toparlanmasını hedefler. Bunun haricinde yine sarkmış olan vajina cilt dokusu da operasyonlar toparlanmaktadır. Elbette tüm bunlar için hastamızın vajina bölgesine ufak kesiler atılması şarttır. Vajinoplasti için atılan kesiler, ileriki dönemlerde görünmeyecek şekilde ortadan kaybolabilmektedir.

Vajinoplasti ameliyatı, kalıcılık oranı oldukça yüksek olan bir uygulamadır. Fakat insan yaşamı döngüsünde kas ve doku sarkmalarından tamamen kaçınabilmek ne yazık ki mümkün değildir. Yani yapılan operasyondan yıllar sonra da eğer gerekli ise bir başka uygulama daha yapılabilir.

Vajinoplasti Öncesi Hazırlık Süreci

Genital estetik uygulamaları arasında başı çeken vajinoplasti için bir hazırlık süreci bulunmaktadır. Ameliyattan önce hastalarımızın aşağıdaki durumlara dikkat edip özen göstermesi önemlidir:

Ameliyattan önce alkol ve sigara tüketimi sonlandırılmalıdır. Aksi taktirde bu durum ameliyat sonrası enfeksiyon riskine yol açabilir.

  • Yine ameliyattan bir süre önce aspirin ya da ağrı kesici özellikli ilaçların kullanılmaması tavsiye edilmektedir.
  • Hastalarımızın ameliyat gününden önce mutlaka idrar ve pap smear gibi testleri yaptırması gerekir.
  • Ameliyata girmeden en az 10 saat önce bir şeyler yemeniz gerekmektedir. Ameliyat için 10 saatlik açlık şarttır.
  • Operasyondan önce hastalarımızın gebelik testi yaptırması da önemlidir. Vajinoplasti gibi genital estetik uygulamaları hamile kadınlar için kesinlikle uygun değildir.

Vajinoplasti Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vajinoplasti ameliyatı sonrasında hastalarımızın iyileşme ve bakım sürecine özen göstermesi önemlidir. Operasyondan sonra vajina bölgesinde şişlik, ödem ve kızarıklık oluşması gayet normaldir. Tüm bunlar operasyondan yaklaşık olarak 1-2 hafta sonra tamamen ortadan kaybolacaktır.

Ameliyat sonrası hastamız aynı gün içerisinde taburcu edilebilmektedir. Fakat bazı durumlarda hastalarımızın en az 1 gün klinik ortamında gözetim altında tutulması da gerekebilir. Operasyondan sonra beklenmedik bir etki ile karşılaşmanız halinde derhal kliniğimize başvurmanız da oldukça önemlidir.

Cerrahi bir uygulama olan vajinoplasti, enfeksiyon riski barındıran bir işlemdir. Her cerrahi uygulamada olduğu gibi bu işlemde de genital bölgenin temizliğine özen gösterilmesi şarttır. Aksi taktirde vajinoplasti uygulanan bölge enfeksiyon kapabilir.

Operasyondan sonra genital bölgede az da olsa kanama görülmesi gayet normaldir. Kanamanın şiddetli olması halinde derhal kliniğimize başvurmanız gerekmektedir.

Vajinoplasti Ameliyatı Sonrası Cinsel İlişki

Ameliyattan sonra dikkat edilmesi gereken durumların başında cinsel ilişki gelmektedir. Vajinoplasti ameliyatı, doğrudan vajina bölgesine uygulanan bir işlem olduğundan en az 4-6 hafta boyunca cinsel ilişkiye girilmemesi gerekmektedir. Cinsel ilişki esnasında dikişler zarar görebilir ve uygulama yapılan bölgede kanama meydana gelebilir. Tüm bunlara ek olarak cinsel ilişkinin ameliyatlı bölgeye enfeksiyon riski taşıması da mümkündür.

Cinsel ilişkinin yanı sıra ameliyattan sonra aktif spor yapmaya da bir müddet ara vermeniz tavsiye edilmektedir.

Vajinoplasti sonrasında az da olsa acı ya da ağrı hissi oluşması söz konusudur. Ağrılar dayanılmayacak bir seviyede ise o zaman kliniğimize başvurup bizimle görüşmeniz tavsiye edilir. Acı ya da ağrı hissini en aza indirmak için size vermiş olduğumuz ağrı kesici özellikli ilaçları kullanmayı da deneyebilirsiniz.

Vajinoplasti, daha öncede belirtmiş olduğumuz gibi cerrahi bir uygulamadır. Dolayısıyla her cerrahi işlemde olduğu gibi vajinoplasti içinde belli başlı riskler mevcuttur. Bu risklerin başında da ameliyat sonrası gelişmesi söz konusu olan komplikasyonlar gelmektedir. Ameliyattan sonra herhangi bir yan etki ya da komplikasyon ile karşılaşmamak için bakım sürecine özen göstermek önemlidir.

Her hastamızda vajinoplasti uygulaması için gereksinim farklı olmaktadır. Bu sebeple, ancak ameliyattan önce yaptığımız ön tetkikler sonrasında vajina daraltma ameliyatı fiyatları belirlenebilmektedir. Ön tetkikler için iletişim numaralarımı arayarak ya da iletişim sayfamda bulunan formu buradan doldurarak, randevu alabilirsiniz.

Vajinoplasti ile ilgili Instagram sayfamda bulunan paylaşımlarımı da buradan incelemek için sayfamı takibe alabilirsiniz.

Kadın Genital Estetik Tedavilerimiz
Talep Formu
Bizimle İletişime Geç
Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33