+90 535 463 53 33
info@cemozluk.com

Penis Büyüt

Penis Büyütme

Penis büyüt işlemleri uzunluğu, kalınlığı ve işlevselliği etkilemektedir. Bu işlemler erkekler için oldukça önemlidir. Şekil bozuklukları, boyut problemleri, penisin inceliği ve eğriliği çoğu erkekte görülebilir. Büyütme veya penis uzatma ameliyatının amacı penisin estetik görüntüsünü oluşturmaktır.

Bu ameliyatın temeli, penisin serbest kalmasını sağlamak için penisi pubise bağlayan bağın kesilmesidir. Bunun ile birlikte kasık bölgesinde penis ile skrotum arasındaki cildin düzeltilmesi ve penis başına dolgu işlemi gerçekleştirilebilir.

Penisin Asıcı Bağlarının Kesilmesi

Penisin asıcı bağlarının kesilmesi penis çevresinde büyüme meydana getirir. Kanıtlanmış penis uzatma yöntemlerinden olan bir diğer cerrahi yöntemidir. Burada penisi pelvise bağlayan asıcı bağların kesilmesi söz konusudur. Penisin kökündeki yağın liposuction ile alınması ve daha sonra penisin genişlemesi için cilde VY-plasti işleminin uygulanmasıdır.

Penisin asıcı bağlarının kesilmesi yöntemi ile penisin 3-4 cm uzatılması sağlanır. Penisin asılı bağlarının kesilmesi cinsel işlevlere (ereksiyon, boşalma, zevk, arzu) zarar vermez. Bu bahsettiğimiz bağı tamamen değil % 80 oranında kesmekteyiz. Burada dikişler birleştirilir ve kesilen alanın tekrar kapanmaması için uğraşılır.

Penis büyüklüğünün yaklaşık% 50’si vücuttadır.  Asıcı bağların kesilmesi, penisin vücuttaki kısmı açığa çıkarır. İç kısmın sert kalması nedeniyle dışarıda görünen penisin uzunluğu artar. Bu işlem tecrübe gerektirir. Ameliyat sırasında penise kan taşıyan damarların ve penisi sertleştiren sinirlerin zarar görmemesi çok önemlidir. Bu nedenle özel bir lazer ile tedavi gerçekleştirilir.  Lazer ile yapılan işlemde kanama olmaz ve iyileşme çok daha hızlı gerçekleşir.

Penisin Kalınlaşması

Penisin kalınlaşması genellikle büyütme işlemi ile aynı anda gerçekleştirilir. Penisi kalınlaştırırken en güvenilir dolgu maddesi hastanın kendi dokusundan oluşturulan yağ greftidir. Sentetik dolgu maddelerinin vücut tarafından emilmesi ve alerjik yan etkilere neden olma olasılığı vardır. Bu nedenle penisin kalınlaşması için pek tercih edilmezler.

Yağ enjeksiyonunun ardından ilk seansta bir miktar erime ve hacim kaybının meydana gelmesi normaldir.  Ancak enjekte edilen hacmin yaklaşık% 60’ı kalıcıdır. Daha iyi bir sonuç elde etmek için bu prosedür 6 ay sonra tekrarlanabilir. Yağ dokusunun enjeksiyonu sonucunda penisin etrafında yaklaşık 1.5-2 cm kalınlaşma sağlanır.

Penis cinsel ilişkinin en önemli parçasıdır. Bu sebepten dolayı penisin işlevi büyük önem taşır. Cinsel birliktelikte hem kendinizin, hem de partnerinizin mutlu olabilmesi için bu operasyonlara başvurabilirsiniz. Alanında uzman olan bizlere Google ile ulaşabilirsiniz.

Talep Formu
Bizimle İletişime Geç
Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33