+90 535 463 53 33
info@cemozluk.com

Penis Kalınlaştırma

İşlemin Yeri

Hastane

Anestezi Türü

Lokal

İşlem Süresi

60 DK

Taburcu Süresi

3-4 Saat

Aktivite Başlangıcı

30 Gün

Yaşadığımız binlerce hasta deneyimi, kişilerin cinsel travmalar ve psikolojik etkiler sonucunda penislerine büyük önem verdiklerini göstermektedir. Cinsel deneyimler ve partner tepkileri gibi faktörler, erkeklerde zamanla cinsel endişe hatta korkuya dönüşebilir.

Bu tür travmalar yaşayan hastalar, genellikle penislerinin istedikleri boyuta gelmesini isterler. Penis kalınlaştırma işlemi aslında penis büyütme yöntemlerinden biridir.

Penis büyütme için çeşitli yöntemler mevcuttur ve bunlar hastanın anatomik yapısına göre belirlenir. Anatomik yapıları doğal olan ve sağlık açısından herhangi bir sorunu olmayan bireyler için, isteğe bağlı teknikler tıbbi etik ve güvenlik kuralları içinde uygulanabilir.

En sık uygulanan ve organik yöntemlerden biri olan yağ enjeksiyonu şunlardır:

Yağ Enjeksiyonu: Otolog yağ transferi, bireyin kendi yağından alınan ve belirli işlemlerden geçirilerek saflaştırılan yağın enjekte edilmesi işlemidir. Yaklaşık olarak, verilen yağların %40-50’si vücut tarafından 6 ay içinde emilir. İsteğe bağlı olarak, 5-6 ay sonra tekrar yağ enjeksiyonu yapılabilir. Bu işlem penisin başına ve en geniş bölgesine simetrik bir görüntü sağlamak için dairesel olarak enjekte edilir.

Dolgu Maddesi İle Kalınlaştırma: Penisin kalınlaşmasını sağlamak için hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri kullanılabilir. Bu işlem de yağ enjeksiyonu gibi uygulanır ve dolgu maddesi yaklaşık olarak 6 ay içinde kısmen erir.

Alloderm Greft: Bu teknikte, sığır kalp zarından elde edilen ince bir greft kullanılarak penisin etrafındaki kalınlığı arttırılır. Greft, sünnet derisi veya pubis bölgesinden alınır ve açık cerrahi ile penisin anatomik planda büyümesini sağlamak için yerleştirilir.

Penis boyutları erkek için çok önemli bir konu olarak dikkat çekerken penis kalınlaştırma en çok talep gören çözüm yöntemlerimizden birisidir. Özellikle penis boyutları, birçok konuda cinsel hayatı etkiler. Erken boşalma nedenlerinden birisi olarak görebildiğimiz gibi aynı zamanda karşı cinsin cinsel ilişkiden haz alabilmesi için çok çok önemli seçeneklerden birisi olarak dikkat çeker.

Penis Kalınlığının Önemi ve Penis Kalınlaştırma

Penisin boyutu kadar kalınlığı da kadınlar için önemlidir. Kadınlar, kalın penisten çok daha fazla haz duyabilirler. Günümüz modern tıbbi uygulamaları için en ideal seçeneklerden birisi olduğunu da net olarak söyleyebiliriz.

Penis kalınlaştırma, gelişimini tam olarak tamamlayamamış ya da çeşitli nedenlere bağlı olarak kalınlaşmamış penisler için uyguladığımız tıbbi kalınlaştırma yöntemini içeren işlemdir. Bu yöntem, günümüzde birçok erkeğin cinsel hayatındaki sorunların ortadan kaldırılması için en önemli yöntemlerden birisi olarak dikkat çeker.

Günümüz modern tıbbi imkanları sayesinde acısız, sızısız ve günlerce istirahat süreci olmaksızın gerçekleştirebildiğimiz modern uygulamalardan birisi olarak da dikkat çekiyor. Peki, penis kalınlaştırma yöntemleri nelerdir? İdeal penis kalınlığı ne kadardır?

İdeal Penis Kalınlığı Ne Kadardır?

Penis boyutlarının ve kalınlığının ideal boyutları söz konusudur. Özellikle penis kalınlığı anlamında bizler, genel itibari ile penisin ereksiyon halindeki kalınlığını göz önüne almak durumundayız. İdeal penis kalınlığı ise ereksiyon boyutunda 10 – 11 cm düzeylerinde olmalıdır. Bu orandan daha küçük penislerde kalınlık sorunu söz konusudur.

Penis estetiği sınıfı içerisinde yer alan uygulamalarımız sayesinde kalınlık sorununa kalıcı ve kesin olarak ideal çözümler ürettiğimizi net olarak söyleyebiliriz. Peki, penis kalınlaştırma ameliyatı nasıl yapılır?

Penis Kalınlaştırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Biz, penis kalınlaştırma operasyonu kapsamında siz değerli hastalarımıza 3 ayrı şekilde çözüm yöntemi uygulayabilme şansına sahibiz. Modern tıp sayesinde artık acısız, sızısız ve en ideal yöntemleri çözüm olarak kullanıyoruz.

1. Yöntem Penis Kalınlaştırma : Yağ Enjektesi

Penis kalınlaştırma için yağ enjektesi, adından da anlayabileceğiniz üzere penis bölgesinin çapının genişlemesi için yine kişiden alınacak yağların penise enjekte edilmesidir. Liposuction yöntemi sayesinde cildinizden yağları alıyoruz. Yağ alımı işleminin ardından vücutta en ufak bir iz dahi kalmıyor. Dolayısı ile tedirgin olunacak bir durum yok.

Aldığımız yağlar, penise enjekte edilir. Penise ihtiyaçtan daha fazla yağ enjekte ederiz. Çünkü 6 ay sonunda penis, enjekte edilen bu yağların %40’lık dilimini tutar. Bu kalan yağ dokuları ömürlük olacaktır ve penis çapında büyüme meydana getirecektir.

2. Yöntem Penis Kalınlaştırma : Dolgu Uygulaması

Penis kalınlaştırma da ikinci olarak karşımıza çıkan alternatif yöntemdir. Yağ enjektesinden sonra en çok tercih edilen ikinci yöntemdir. Göğüs silikonu gibi düşünebilirsiniz. Özel olarak hazırlamış olduğumuz ve penis işlevlerine herhangi bir sıkıntı yaşatmayacak olan dolgu maddesi, özel enjektör ile penise enjekte edilir.

Bu yöntem, çok kısa süre içerisinde etkisini gösterir. Penis çapındaki büyümeyi kısa süre içerisinde görebilme şansına sahip olursunuz.

Penis Kalınlaştırma Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Öncelikle bizler gibi bu alanda yıllarca deneyim edinmiş uzmanları tercih etmeniz, çok çok önemlidir. Kalınlaştırma operasyonunda yukarıda da görebileceğiniz üzere 3 ayrı yöntem kullanırız. Yöntem her ne olursa olsun operasyon, 1 – 2 saatlik zaman dilimi içerisinde noktalanır. Anestezik uygulamalar ise hastanın talebi ya da bizlerin uygun görmesi durumunda uygulanır.

Penis Kalınlaştırma Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Penisi kalınlaştırmak, her ne olursa olsun dikkat ile uygulanması gereken işlemler arasında yer alır. Siz değerli hastalarımızın taleplerine göre en ideal çözüm yollarını sunuyoruz. Ancak yine de kalınlaştırma işleminin ardından dikkat etmemiz gereken bazı seçenekler söz konusudur. Bunlar hakkında uyarı yapacak olursak;

  1. Ameliyat sonrasında hastamızı kontrol amacı ile 1 gün boyunca müşahade altında tutmamız gerekir.
  2. Penis kalınlaştırma operasyonunun ardından 1 aylık zaman dilimi için cinsel ilişki kesinlikle kesilmelidir.
  3. Özellikle kalınlaştırma ameliyatı sonrasında yağ alınan bölgede kısa süreliğine şişlik ve kızarıklık görebilirsiniz.
  4. Gerekli görülmesi durumunda bizlerin önerisi ile yazacağımız reçeteleri kullanarak ilaç tedavisi uygulanabilir.
  5. Ne olursa olsun operasyonların hemen etki etmesini beklememelisiniz. Bu noktada gerekli bilgilendirme tarafımızdan yapılacaktır.


Bizimle iletişim sayfamızdan ya da Instagram üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Penis kalınlaştırma nedir?

Penis kalınlaştırma, penisin çevresini artırmak için yapılan kozmetik bir işlemdir. Genellikle dolgu maddeleri veya yağ enjeksiyonları kullanılarak yapılır.

Penis kalınlaştırma işlemleri kalıcı olmayabilir. Kullanılan materyale bağlı olarak, sonuçlar birkaç yıl sürebilir ve tekrar işlem yapılması gerekebilir.

İşlem sırasında lokal anestezi kullanıldığı için genellikle acı hissedilmez. İşlem sonrası hafif ağrı ve şişlik olabilir, ancak bu genellikle kısa sürede geçer.

Uygun adaylar genellikle genel sağlığı iyi olan ve gerçekçi beklentilere sahip bireylerdir. Detaylı bir değerlendirme için doktorunuzla görüşmelisiniz.

Doktorun önerilerine bağlı olarak, genellikle işlemden sonra 4-6 hafta içinde cinsel ilişkiye başlanabilir.

Bu işlem genellikle cinsel performans üzerinde doğrudan bir etki yapmaz, ancak bazı hastalar estetik görünümündeki iyileşme nedeniyle daha iyi bir özgüven hissedebilir.

Çoğunlukla hialüronik asit gibi dolgu malzemeleri veya hastanın kendi vücudundan alınan yağ dokusu kullanılır.

İşlem doğru yapıldığında ve uygun malzemeler kullanıldığında herhangi bir iz kalmaz.

İşlem genellikle 30 dakika ila 1 saat arasında sürebilir.

İşlem sonrası enfeksiyon riskini azaltmak için doktorun önerdiği hijyen kurallarına uyulmalı, ağır fiziksel aktivitelerden kaçınılmalı ve cinsel aktivite için doktorun önerdiği süre beklenmelidir.

Erkek Genital Estetik Tedavilerimiz
Talep Formu
Bizimle İletişime Geç
Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33