+90 535 463 53 33
info@cemozluk.com

Lazerle Vajinal Gençleştirme

İşlemin Yeri

Hastane

Anestezi Türü

Lokal

İşlem Süresi

60 DK

Taburcu Süresi

3-4 Saat

Aktivite Başlangıcı

30 Gün

Lazerle vajinal gençleştirme, vajinanın lazer tekniği ile yenilenmesi anlamına gelen bir tedavidir. Yıllar içerisinde vajinada sarkmalar görülmesi oldukça mümkündür. Yaş itibariyle azalan kolajen, menopoz etkileri ve normal doğum yapmış olmanın yarattıkları sebebiyle vajinada sarkmalar ve deformasyonlar oluşması mümkündür. Bu durum hemen hemen her kadında görülen doğanın normal ilerleyişidir.

Vajinal rejuvenasyon sayesinde “ideal vajina” görüntüsüne ulaşmak mümkündür. Kliniğimizde uyguladığımız bu ameliyatsız teknik sayesinde vajinanın gençleştirilmesi ve deformasyonların tamamen ortadan kaldırılması söz konusudur.

İdeal Vajina Nasıl Olmalıdır?

Lazerle vajinal gençleştirme işleminden bahsederken ideal vajinanın nasıl bir görünüme sahip olması gerektiğine de değinmek gerekiyor. İdeal vajina görünümü aslında cinsel hayatı da etkileyen bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Vajinanın yeterince sıkı olması ve penisi iyi kavrayabilmesi kişinin cinsel birliktelik yaşarken sorun yaşamamasını sağlıyor. Dolayısıyla normal doğumlara bağlı olarak ya da menopoz döneminde oluşan sarkmaların da önüne geçmek gerekiyor.

Lazerle vajina daraltma işlemleri olarak da bilinen teknikler uygulanarak vajinanın ideal görünümüne geri döndürülmesi amaçlanıyor. Son yıllarda genital estetikte atılan yenilikçi adımlar sayesinde genital bölgedeki kas ve bağ dokusunun sıkılaştırılması sağlanıyor. Böylece kadınların ileri yaş dönemlerinde dahi daha sıkı ve az deformasyona uğramış bir vajinal görünümüne sahip olması hedefleniyor.

Kliniğimizde uyguladığımız lazerle vajina gençleştirme işlemleri ile kadın hastalarımızın kendilerini daha özgüvenli hissetmelerini sağlamış oluyoruz.

Lazerle Vajinal Gençleştirme Nedir?

Kimileri tarafından rahim gençleştirme olarak da ifade edilen bu tekniklerin asıl adı vajinal gençleştirmedir. Dış genital bölgeye uygulanan lazer tedavisi ile yapılan işlemler, vajinal kuruluğun giderilmesini ve vajinanın daha sıkı bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır. Vajinal lazer tekniği ile cerrahi bir müdahalede bulunulmadan da vajinanın görünümünün estetik açıdan toparlanması mümkündür.

Günümüzde pek çok kadın da vajina gençleştirme ameliyatı yerine ilk etapta lazerle uygulanan yöntemleri tercih etmektedir. Şayet ki sorunlar devam ediyor ve vajina görüntüsü hastayı tatmin etmiyor ise o zaman ameliyatlı müdahalelerde bulunmak da mümkündür.

Lazerle Vajinal Gençleştirme Nasıl Yapılır?

Lazerle vajinal gençleştirme, vajina dokusunda termal hasar bırakarak dokunun kolajen üretmesini sağlayan bir yöntemdir. Kolajen, insan dokusunun yenilenmesini ve sıkılaşmasın sağlayan en önemli proteinlerden biridir. İnsan vücudunda hali hazırda bulunan kolajen maddesi, ne yazık ki belli bir yaştan sonra üretilmemektedir. Dolayısıyla dışarıdan yapılan müdahaleler ile vücudun kolajen üretimine destek vermek gerekir.

Lazerle vajinal gençleştirmede de vajinanın daha yenilenmiş gözükmesi için kolajen üretimini arttırmak ana amaçtır. Ameliyatsız vajinal gençleştirme için tercih edilen lazer ışınları, genital bölgedeki sarkmış olan cilt dokusunun toparlanmasını sağlamaktadır. Birkaç seansta uygulanan bu yöntem sayesinde daha toparlanmış ve sıkı bir vajinal görünüme sahip olmak oldukça mümkündür.

Vajinal gençleştirme için kliniğimize başvuran kadın hastalarımızın da ilk önce bir ön muayene sürecinden geçmeleri şarttır. Bu süreçte hastamızın vajinal dokusunun ne gibi müdahalelere ihtiyaç duyduğunu belirlememiz gerekmektedir. Daha sonrasında eğer hastamızın da genel sağlık durumu uygun ise lazerle tedavi yöntemi için bir plan oluşturmamız yeterlidir.

Lazerle Vajinal Gençleştirme Hangi Durumlarda Uygulanır?

Vajinaya uygulanan lazer tedavisine pek çok durumda ihtiyaç duyulabilmektedir. Rejuvenasyon teknikleri arasında genellikle ilk sırada yer alan lazer, doku sarkmasının düzeltilmesi için idealdir. Fakat bunun yanı sıra idrar kaçırma gibi gibi durumlarda da vajinal lazer tedavisinin uygulandığı bilinir.

Lazer tedavisi, cinsel hazzın arttırılması adına da uygulanan en etkili yöntemlerden biridir. Ayrıca lazerle vajinal kuruluğun giderilmesi ve vajinal mantar enfeksiyonlarının iyileştirilmesi de mümkündür.

Günümüzde en yaygın tedavi yöntemlerinden biri olan lazer, bilhassa ameliyatsız bir tedavi olması sebebiyle de tercih edilmektedir. Genital estetik alanında da cerrahi müdahale gerektirmeyen pek çok durumda lazer tedavisi önerilir. Örneğin genital beyazlatma, perineal sıkılaştırma ve HPV genital siğil tedavilerinde de lazer tekniğini kullanmak mümkündür.

Akla gelebilecek pek çok vajinal gençleştirme müdahalesi içinde lazer tercih edilmesi söz konusudur. Kliniğimizde de uyguladığımız lazer tedavileri sayesinde hastalarımızın vajina bölgesindeki estetik ve fizyolojik kaygıları başarılı bir şekilde giderilmektedir. 

Lazerle Vajinal Gençleştirme Sonrası

Lazerle uygulanan vajinal gençleştirme işlemlerinde genel anestezi uygulamaya kesinlikle gerek yoktur. Bazı durumlarda hastaların acı hissetmemesi için anestezi kremler kullanılabilir. Üstelik lazer seansından sonra hastanın müşahede altında tutulmasına da gerek yoktur. İşlemin hemen ardından hasta, normal gündelik yaşantısına kaldığı yerden devam edebilir.

Lazer uygulaması genellikle 15 – 20 dakika sürebilir. Seansın ardından herhangi bir komplikasyon ile karşılaşmamak için 1 hafta boyunca cinsel ilişkiye girilmemesi tavsiye edilmektedir. Yine uygulamadan hemen sonra vajina bölgesinde kızarıklık ve hafif şişlik oluşması da oldukça normal bir durumdur. İşlemden sonra yine bir hafta boyunca hafif pembe bir vajinal akıntı ile karşılaşmak da normal bir süreçtir.

Lazer uygulamasının ardından beklenmeyen bir etki ile karşılaşmanız halinde de derhal kliniğimize başvurmanız tavsiye edilir. Risk oranı en düşük vajinal gençleştirme uygulaması olan lazer, hasta memnuniyeti açısından da tatmin edicidir.

Lazerle vajinal gençleştirme tekniği, vajinanın estetik açıdan daha hoş gözükmesi adına uygulanan en yaygın yöntemlerden biridir. Son yılların popüler uygulaması olan lazer tekniği, genital estetik alanında sıklıkla tercih edilmektedir. Hatta daha önce cerrahi yöntemlerle yapılan estetik uygulamalarının yerini artık lazer almıştır.

Şayet hastanın vajinal gençleştirme talepleri lazer tekniği ile karşılanabiliyorsa o zaman ameliyata kesinlikle gerek yoktur. Lazer tedavisi sonrasında iyileşme ve normal gündelik hayata geri dönme hızı da oldukça yüksektir. Fakat bazı durumlarda hastalarımıza mutlaka cerrahi yöntemler ile bir tedavi sunmamız gerekebilmektedir. Dolayısıyla genital gençleştirmede hangi tekniğin uygulanacağına bir ön muayene sürecinden sonra kesin karar vermek mümkündür.

Söz konusu sarkmış kas ve bağ dokularını lazerle toparlamak ise bu tedavinin oldukça etkili olduğunu söyleyebiliriz. Diğer vajinal gençleştirme adımları için de lazer tedavisinin başarılı olduğu açıkça bilinmektedir. Fakat söz konusu ömür boyu kalıcılık gibi bir durum olduğunda bunu sağlayabilen bir tedavi yöntemi henüz geliştirilmemiştir. İnsan vücudu, gelişen ve değişen canlı bir sistemdir. Dolayısıyla yapılan müdahale ne olursa olsun yerçekimi kaynaklı doku sarkmalarının önüne sonsuza dek geçebilmek söz konusu değildir.

Yine de lazer tekniği ile 6 ay ila 12 ay arasında bir kalıcılık durumundan söz etmek mümkündür. Elbette hastanın anatomik yapısına göre bu süre uzayıp kısalabilir. İlk lazer tedavisinden sonra başarısızlık söz konusu ise bir diğer seans daha uygulanabilir. Tedaviden sonra yeniden doku sarkması görülmesi halinde de lazer tedavisini tekrarlamak mümkündür.

Vajinal gençleştirme ameliyatı yorumları gibi hemen hemen tüm lazerle uygulanan ameliyatsız tedavi yorumları da genellikle olumlu yöndedir. Kliniğimize başvuran hastalarımızın her biri lazer tedavisinden memnun ayrılmış kişilerdir. Tedavinin başarı oranı bir hayli yüksek olup uygulamadan bir müddet sonra etki göstermesi söz konusudur. Yani lazer uygulaması yapıldıktan hemen sonra vajinal dokuda bir değişiklik görmeyi beklemek ne yazık ki mümkün değildir. Ancak uygulamadan birkaç hafta sonra tedaviden beklenen etkili sonucu almanız mümkün olacaktır.

Vajinal gençleştirme tedavisi talep eden hastalarımız için öncelikle ön muayene ve ön tetkiklerin yapılması gerekmektedir. Her hastamızda vajinal gençleştirme uygulaması, seans sayısına ya da ihtiyaca göre değişmektedir. Bu sebeple ancak ön tetkikler sonrasında seans sayısı belirlendikten sonra lazerle vajinal gençleştirme fiyatları ile ilgili hastalarımızı bilgilendirebiliyoruz. İletişim sayfamızda bulunan formu buradan doldurarak ya da iletişim numaralarımızı arayarak randevu oluşturabilirsiniz. Ayrıca WhatsApp üzerinden de bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram sayfamdaki vajinal gençleştirme ile ilgili paylaşımlarımı buradan ve YouTube kanalımdaki tüm tedavi yöntemlerimle ilgili açıklayıcı videoları da buradan takip edebilirsiniz.

Kadın Genital Estetik Tedavilerimiz
Talep Formu
Bizimle İletişime Geç
Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33