+90 535 463 53 33
info@cemozluk.com

Penis Dolgusu ile Penis Kalınlaştırma

İşlemin Yeri

Hastane

Anestezi Türü

Lokal

İşlem Süresi

60 DK

Taburcu Süresi

3-4 Saat

Aktivite Başlangıcı

30 Gün

Penis dolgusu uygulaması, son dönemin en çok tercih edilen penis büyütme ve kalınlaştırma tedavisidir. Penis altına enjekte yöntemiyle uygulanan bu tedaviler, cinsel ilişkiden haz almayı sağladığı gibi erken boşalma gibi durumların da önüne geçebilmektedir. Penis başı esas alınarak uygulanan dolgu tedavisinde insan vücudu ile %100 uyumlu olan bazı kimyasal maddeler kullanılır.

Kliniğimizde uyguladığımız bu tedaviler sayesinde erkek hastalarımızın penis boyunda ve kalınlığında fark edilir gelişmeler görülmektedir. Klinik ortamında uygulanan penis dolgusu tekniği, uyguladığımız en etkili tedaviler arasında da başı çekmektedir.

Penis Dolgusu Nedir?

Ameliyatsız penis estetiği uygulamalarından biri olan dolgu tedavisi, penis boyu ve penis kalınlığının arttırılmasına yardımcı olur. Cinsel olarak daha fazla özgüven sahibi olmak isteyen erkekler, bu teknikle amaçlarına ulaşabilmektedir. Erken boşalma gibi sorunlarla da baş edebilen dolgu uygulaması, penisin daha kalın hale gelmesine yardımcı olmaktadır.

Penis dolgusu sayesinde hastanın cerrahi bir yönteme maruz kalmadan daha estetik bir penis görünümüne sahip olması mümkündür. Tamamen ameliyatsız olarak uygulanan bu tedavide insan vücudunda da zaten hali hazırda var olan hyaluronik asit kullanılmaktadır.

Yağ enjeksiyonu tekniğinden daha farklı olan dolgu uygulaması, dolgu malzemesini özel bir enjektör ile penis başına enjekte etmeyi kapsamaktadır. Dolgunun penis bölgesinin baş kısmına enjekte edilme sebebi de bu bölgenin diğerlerine kıyasla daha fazla sinir yoğunluğuna sahip olmasıdır.

Penis Dolgusunun Yapılma Sebepleri Nelerdir?

Penis uzatma, kalınlaştırma ya da büyütme ameliyatları, çoğu zaman cerrahi bir işlem olarak uygulanmaktadır. Fakat dolgu uygulamasında herhangi bir cerrahi işleme gereksinim duyulmaz. Penis bölgesindeki aşırı duyarlılık ya da kalınlık sorunları bu cerrahi olmayan yöntem ile giderilebilir.

Penisin genelde baş bölgesinde görülen aşırı uyarılma durumu ne yazık ki erken boşalma gibi sorunlara yol açabilir. Bunun yanı sıra bazı erkeklerin penis uzunluğu ve kalınlığı partnerlerini tatmin edemeyecek kadar yetersiz de olabilir. Tüm bu problemlerin tıp dünyasında bir çözümü mevcuttur. Penis kalınlaştırma ameliyatı gibi tekniklere gerek olmadan dolgu ile bu sorunlar giderilebilir.

Penis Dolgusu Kimlere Uygulanabilir?

Dolgu tedavisi, erken boşalma sorunu yaşayan erkeklere uygulanan bir tekniktir. Şayet ki kliniğimize başvuran hastalarımızın genel sağlık durumları uygunsa biz de tedavi için bir program oluşturmaya başlıyoruz. Elbette kliniğimize başvuran hastalarımızın 18 yaşını doldurmuş olan reşit bireyler olmaları şartını da koşuyoruz.

Hastalarımızı ilk önce kapsamlı bir ön muayene sürecinden geçiriyoruz. Yaptığımız tetkiklerin neticesinde de eğer uygunsa dolgu işlemini başlatıyoruz. Hyaluronik asit kullanmak suretiyle uyguladığımız dolgu tedavisinde herhangi bir cerrahi işleme gerek duymuyoruz.

Penis Dolgusu Tedavisi Nasıl Yapılır?

Penis büyütme ameliyatında ya da diğer cerrahi yöntemlerden farklı olarak penis dolgusu işleminde genel anestezi uygulanmamaktadır. Hyaluronik asit dolu olan enjektörün uygulanması için sedasyon ilaçları kullanılabilmektedir. Bazı durumlarda hastalarımıza lokal anestezi uygulamamızda söz konusudur.

Dolgu işlemi, hastanın genel durumuna bağlı olarak çok kısa sürede tamamlanabilir. İşlemin hemen ardından hastanın gündelik yaşantısına geri dönmesi söz konusudur. Uygulama sonrasında hastanın klinik ya da hastane ortamında kalmasına da kesinlikle gerek yoktur. İşlemin yapıldığı aynı gün içerisinde hasta taburcu edilir.

Dolgu tedavisi, en fazla 1 saat süren bir uygulamadır. Titizlikle uyguladığımız bu tedavide herhangi bir şekilde acı ya da ağrı hissetmeniz de söz konusu değildir. Bazı hastalara hem penis kalınlaştırma ameliyatları hem de dolgu tedavisi uygulamak mümkündür. Böyle bir durum söz konusu olduğunda uygulama 1-2 saat sürebilmektedir.

Penis Dolgusu Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tedaviden sonra hastalarımız klinikten aynı gün içerisinde taburcu edilmektedir. Dolgu uygulaması sonrasında penisin baş bölgesinde hafif bir ağrı hissi oluşabilir. Fakat bu durum tamamen geçici olup hastanın gündelik yaşantısını da herhangi bir şekilde etkilememektedir. Uygulamanın ardından hastamız işine ve normal hayatına kaldığı yerden devam edebilir.

Dolgu tedavisi sonrasında ilk 3-4 gün ödem ya da şişlik oluşması da beklenen bir durumdur. 3-4 günün ardından şişlik ve ödem tamamen ortadan kaybolacaktır. Şişlik durumu sizi rahatsız ediyorsa penis bölgesine ıslak bir havluyla soğuk uygulaması yapmanız önerilir. Dolgu işleminden geçmiş olan bölgeye kesinlikle doğrudan buz koymanız tavsiye edilmemektedir.

Size önerdiğimiz ilaçlar ya da kremler haricinde herhangi bir ilacı ya da kremi kullanmamanız gerekmektedir. Yine dolgu işleminden sonra en az bir hafta cinsel birliktelik yaşamamanız bir diğer tavsiyemizdir.

Hyaluronik asit ya da diğer kimyasal maddeleri içeren dolgu uygulamalarında ömür boyu kalıcılık söz konusu değildir. Yine de kişinin anatomik yapısına bağlı olarak 1-3 yıl arasında bir kalıcılık görülmesi söz konusudur. Şayet dolgular erimeye başlarsa o zaman bir seans daha dolgu tedavisi almanız tavsiye edilir.

Hyaluronik asitle uygulanan penis dolgusu için net bir fiyat bilgisi verebilmemiz ne yazık ki mümkün değildir. Bu tür tedaviler, tamamen kişiye özel olup tedavi sürecinde kullanılan metot ve medikal malzemeye göre fiyatlandırılır. Ancak ilk muayeneden sonra tedavi sürecini şekillendirmek ve fiyat bilgisi alabilmeniz mümkün olacaktır.

Penis büyütme ameliyatları, penis protezi ya da P Shot tedavisi gibi uygulamalar hakkında da bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İletişim sayfamızdan ya da Instagram hesabımızdan dilediğiniz her zaman bize ulaşabilirsiniz. Instragram sayfama buradan ulaşarak paylaşımlarımı da takip edebilirsiniz.

Erkek Genital Estetik Tedavilerimiz
Talep Formu
Bizimle İletişime Geç
Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33