+90 535 463 53 33
info@cemozluk.com

Penis Büyütme, Uzatma ve Kalınlaştırma Ameliyatı

İşlemin Yeri

Hastane

Anestezi Türü

Genel/Lokal

İşlem Süresi

60-90 DK

Taburcu Süresi

3-4 Saat

Aktivite Başlangıcı

30 Gün

Biz erkekler penisimizin sadece dışarıda olan kısmını görmekteyiz. KURURA dediğimiz pubis kemiğine yapışan penisin devamı da bulunmaktadır. Bu ameliyatta ki mantık penis pubise yani leğen kemiğine asan bağları fundiform ve süspansör ligamentlerin ayrıştırılması ile peniste daha uzun görüntü elde edilmesidir. En sık kullandığım cilt ilerletme tekniği V-Y plasti ile bu yöntemi kombine etmekteyiz. Penisin geri kaçmasını önlemek için inverting suture dediğimiz Scarpa fasyası veya inguinal kordon yanındaki fasya ya da dokuları kullanarak pubis kemiğine dikiş atılmaktadır. Bu teknik ile penis ile pubis kemiği arasındaki alanı kapattığımız için penis geriye kaçmamaktadır. Ortalama 1.5 cm – 4 cm uzama elde etmekteyiz.

Uzatma işlemi yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Peniste ki uzama oranı ligamentlerin derinliği ve genişliği ile doğru orantılıdır. Bu uzatma tekniği bütün teknikler içerisinde penisin görünmeyen kısmının dışarı çıkarıldığı ve görsel olarak aktif uzamanın sağlandığı tekniktir.

1) LİGAMENTOLİZİS (Bağların Kesilme Ameliyatı)

Penis büyütme ameliyatı; ereksiyon esnasında penis uzunluğunu ya da kalınlığını yetersiz bulan erkeklerin tercih ettikleri bir operasyondur. Operasyonun uygulanmasından sonra, penis uzunluğu 2 ila 4 cm arasında değişim göstermektedir. Bu sebeple bu ameliyat, günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir. Ayrıca operasyondan sonra erkeklerin son derece memnun kaldıkları bir uygulamadır. Popülerliği giderek artan ameliyat hakkında kapsamlı bilgileri sizler için bu sayfada derledik.

Penis estetiği ameliyatından sonra penis, cinsel işlevine kaldığı yerden devam edebilmektedir. Ameliyat, herhangi bir şekilde cinsel performansı olumlu ya da olumsuz yönde etkilememektedir. Tabii, ameliyatı uygulayacak hekimin tecrübesi oldukça önemlidir. Ayrıca bu ameliyatta, bütün ameliyatlarda olduğu gibi asla hafife alınmamalıdır. Bu sebeple, penis uzatma ameliyatı olmayı düşünenlerin tecrübeli cerrahlara kendini teslim etmesi, olumlu sonuçlar alması bakımından da son derece önemlidir.

Sizde, 2023 yılında penis büyütme ameliyatı için kliniğimi arayarak randevu alabilirsiniz ve bu operasyon için ön muayene sonrasında operasyon sürecini başlatabilirsiniz.

2) Suprapubik Liposuction/Lipektomi

Penisin üst kısmına pubis bölgesi (kasık bölgesi) adı verilmektedir. Bu bölgedeki yağlar penisi kapatır ve esas görünebilirlik kısmını kapatmaktadır. Bu tür şikayeti olan hastalarımız genellikle bize “oturduğum zaman penisim içeri kaçıyor” şeklinde ifade ederler. Bu bölgedeki yağların milimetrik bir kesi kullanılarak kapalı yöntem ile alınmasına liposuction denmektedir. Eğer deri fazlalığı var ise ve kişinin anatomik durumuna göre açık cerrahi ile alınmasına da lipektomi denmektedir.

Bu yağlar alındığı zaman hastanın penisi daha görünür hale gelecektir. Bireyin anatomik durumuna ve muayenesine göre ligamentolizis (asıcı bağların kesilmesi) operasyonu ile kombine edilmektedir.

Pubis bölgesi lenf dokularının fazla olması sebebiyle operasyon sonrasında ödem oluşması gayet doğaldır. Operasyon sonrasında korse kullanımı ve istirahat önermekteyiz.

Operasyon bireyin pubis yani kasık bölgesi yağlanmasıyla doğru orantılı uzasa da ortalama 30 dakika sürmektedir.

3) Penoscrotal Web Correction

Bu teknik, diğer adıyla yumurtalığı saran torba ile penis arasındaki perde şeklindeki derinin estetik bir şekilde çıkartılıp dikilmesi işlemidir. Genellikle sünnet hatası ya da doğuştan sebeplerden dolayı oluşabilir. İlizyon olarak penisi daha büyük gösterir. Tamamıyla pasif bir uzamanın sağlandığı tekniktir. Çünkü penisin alt kısmında penisi asan veya tutan bir bağ bulunmamaktadır. Eş zamanlı scrotoplasti torbanın daraltılması işlemi de yapılabilmektedir. Bu teknik ile uzatma ortalama 30 dakika sürmektedir. Diğer teknikler ile kombine edilebilmektedir.

Penis Estetiği Öncesi ve Sonrası Fotoğrafları

Penis Büyütme Ameliyatı Nedir?

Aslında penis büyütme ameliyatı, hem penis boyu uzatma hem de penis kalınlaştırma olmak üzere iki işlem olarak ele alınmaktadır. Tabii bu operasyonların her ikisini birlikte tercih eden kişiler, her iki ameliyatı aynı anda olabilmektedir. Ancak operasyon tercihe göre ayrı ayrı olarak da yapılmaktadır. Bu tercihi, operasyon için tarafımıza başvuran hastalarımız kendileri belirlerler.

Elbette, penis uzunluğundan memnun olmayan hastalarımız, ameliyat kararı vermeden önce ya ilaçlarla ya da doğal yollarla penis uzatma denemiş olabilirler. Ancak şunu da özellikle belirtmek isteriz ki; penis uzatma, kalınlaştırma, yalnızca cerrahi müdahaleyle gerçekleştirilebilir.

Aslında penis ameliyatı, ilk düşünüldüğünde erkekler için kulağa korkunç gelebilmektedir. Yalnız, kesin çözüm için ameliyattan başka bir yol tercih etmek, hastalar için zaman, para kaybı olacaktır.

Bilinmelidir ki; penisin büyütülmesini vaat eden ilaçların çoğu, kısa süreli etkiler sağlamaktadır. Ayrıca bu tarz içeriğe sahip ilaçlar, genellikle uzamaya değil kalınlaştırmaya etki etmektedir. Tabii birde, penis büyütme için kullanılan ilaçların vücuda ciddi zararları ve yan etkileri de bulunmaktadır. Bununla birlikte; cinsel performansı da kötü etkilemesi, olumsuz sonuçlarından biri olarak da karşımıza çıkmaktadır.

Penis Büyütme Egzersizleri

Penisini büyütmek isteyen çok sayıda kişi, penis büyütme egzersizlerine başvurmaktadır. Tabi bu egzersizleri yaparken dikkatli olunmalıdır. Egzersizlerden bir tanesi, penisi baş ve işaret parmaklarıyla yatay pozisyonda çekmektir. Fakat bu gibi yöntemler çok sayıda kişide işe yaramamaktadır. Uzun değil, kısa vadeli olmaktadır. Kişi anlık olarak penisinin büyüdüğünü sansa da, bu durum geçicidir. Konuyla alakalı olarak aslında pek çok web sitesinde, sadece ziyaretçi kazanma odaklı alakasız yazılar oluşturulmuştur. Bu tür konularda bilgisiz kişiler tarafından hazırlanmış makalelerde yer alan egzersizler, yarardan çok zarar verebilmektedir.

Penis Kalınlaştırma

Adından anlaşılacağı üzere penis kalınlaştırma, penisin çapının operasyonla kalınlaştırılmasıdır. Doğal yöntemlerle penis kalınlaştırma şeklinde pek çok kişi arayış içerisindedir. Ancak bu konuda penisin kalınlaştırılacağını iddia eden pek çok ürün “para tuzağı” olarak karşımıza çıkmaktadır. Penis kalınlaştırma ameliyatı genel olarak penis dolgusu, penis protezi, yağ transferi işlemlerini kapsayabilmektedir. İşlem, çiftler arasında cinsel hazzı artırma amacıyla erkekler tarafından sıkça aratılan konular arasında yer almaktadır. Operasyona yönelik daha detaylı bilgi ve penis kalınlaştırma fiyatları için iletişime geçebilirsiniz.

Penis Büyütme Yöntemleri

Penis büyütme yöntemleri arasında cerrahi ve cerrahi olmayan yöntemler bulunmaktadır. Kalınlaştırma ameliyatı, uzatma ameliyatı cerrahi yöntemler arasında yer almaktadır. Cerrahi olmayan yöntemler genel olarak egzersizlere dayalıdır. Kısa vadeli olmaktadır. Şok dalga tedavisi, P-shot tedavisi, vakum tedavisi, penis germe aleti, doğal büyütme farklı yöntemler arasında bulunmaktadır. Az önce de belirtmiş olduğumuz gibi, bu tür yöntemlere başvurulurken oldukça dikkat edilmelidir.

Penis uzatma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Genel olarak büyütme ameliyatı, iki şekilde yapılmaktadır. Penis uzatma ve penis kalınlaştırma operasyonlarının her ikisi de, penis büyütme ameliyatıyla gerçekleştirilmektedir. Tabii, penis uzatma ameliyatı için tarafımıza başvuran hastamızın durumuna göre bir yol belirlenmekte, izlenmektedir. Kliniğimizde büyütme operasyonu için uyguladığımız farklı yöntemler bulunmaktadır. Hastalarımız için en uygun ameliyat teknikleri tercih edilmektedir. Elbette, uzatma operasyonu için farklı yöntemler vardır. Yöntemler şunlardır:

  1. Ligamentolizis (Bağların Kesilme Ameliyatı)
  2. Suprapubik Liposuction/Lipektomi,
  3. Penoscrotal Web Correction
 

Önceden de belirttiğimiz gibi; operasyondan önce, öncelikle hastamıza ön tetkikler yapılır. Hastamızın durumuna göre hangi ameliyatın uygulanacağına karar verilir.

Penis Kalınlaştırma Nasıl Yapılır?

Elbette bu ameliyat sadece penis boyu uzatma ameliyatlarından ibaret değildir. Penis uzunluğundan memnun olan ancak kalınlığından şikâyetçi olan erkekler ise penis kalınlaştırma ameliyatı olmak istemektedir. Genellikle bizde, penis kalınlaştırma isteyen hastalarımıza liposuction tekniğini öneriyoruz.

Penis kalınlaştırma da 3 farklı yöntemle; yağ enjeksiyonu, kompozit doku transferi ya da dolgu maddeleri kullanılabilir. Hem en çok tercih edilen hem de en güvenilir dolgu maddesiyse hastamızın, kendisinden aldığımız dokudan elde ettiğimiz yağ greftidir. Penis kalınlaştırma isteyen hastalarımızda, öncelikli olarak bu uygulama tercih edilmektedir.

Bu uygulama esnasında, liposuction yöntemiyle hastamızın karın bölgesinden aldığımız yağ dokuları hazırlanmaktadır. Yine kendi penis çevresine enjekte edilir. Uygulamadan sonra, takriben 5 – 6 yıl kadar yağ kalıcı olabilmektedir. Enjeksiyondan sonra ilk 6 ay içerisinde, vücut yağların birazını emebilmektedir. Bazı hastalarımız bu sebeple enjeksiyonun tekrar edilmesini talep edebilmektedir. Ancak, fazla yağ enjeksiyonu soruna neden olabilmektedir.

Penis Büyütme Ameliyatı Ağrılı Bir İşlem midir?

Peki, penis büyütme ameliyatı ağrılı mıdır? Hayır. Ameliyat, anestezi uygulanarak yapılan bir operasyondur. Dolayısıyla hastalarımız ameliyat sırasında ağrı & acı hissetmezler. Ancak, ameliyatta uyguladığımız yönteme bağlı olarak ameliyattan sonra ağrı ya da acı hissedilebilir.

Genellikle penis kalınlaştırmadan sonraki ilk haftada hastalarımızın karın bölgesinde ağrı olabilmektedir. Bu da, liposuction ile hastalarımızın karın bölgesinden yağ alınmasındandır. Tabii, bu tür durumlarda bizimle iletişime geçebilirsiniz ve reçete edeceğimiz ağrı kesicileri kullanabilirsiniz. Ayrıca, penis uzatma ameliyatından sonra ise hastalarımızın peniste ya da penis bölgesinde ağrı yaşaması rastlanılan bir durum değildir.

Penis Büyütme Ameliyatından Sonra İyileşme Süreci

Peki, büyütme ameliyatından sonra iyileşme süreci nasıl olur? Ameliyat tamamlandıktan sonra hastamız aynı gün içerisinde taburcu olabilmektedir. büyütme ameliyatından sonra dokularda iyileşme ortalama 3 hafta sonra görülmektedir. Ameliyat olduktan hemen sonra, kesinlikle duş alınmaması gerekmektedir. Özellikle ilk bir hafta, duştan, saunadan ve güneşlenmeden uzak durulması gerekmektedir.

Ameliyat sonrası ilk bir hafta araç kullanımından kaçınılmalıdır. Seyahat etmekten uzak durulmalıdır. Ancak hasta, kas gücünü kullanmayacağı ve kendini zorlamayacak bir işte çalışıyorsa 2 hafta sonra işe dönebilir. Ağır ve tempolu bir iş hayatı bulunan kişilerin 30 gün istirahat etmesi tavsiye edilmektedir. Ameliyat süreci bittikten 2 hafta sonra fiziksel aktivitelere başlanabilir. Yoğun ve tempolu olmayacak şekilde fiziksel aktivitelerde bulunabilirsiniz.

Penis Büyütme Ameliyatı Sonrası Cinsel İlişki Ne Zaman Olmalıdır?

Özellikle belirtmek isteriz ki; penis büyütme ameliyatları, penisin fonksiyonunu etkileyen ameliyatlar değildir. Penisin fiziksel görünümünde değişime sebep olan bu ameliyatlarda yapılan işlemler penisin dokusundan, sinirlerinden ve damarlardan çok uzaktır. Elbette yapılan işlemler bunlardan herhangi birini etkilememektedir.

Ameliyat sürecinden sonra herhangi bir ereksiyon sorunu, erken boşalma ya da cinsel istekte azalma gibi bir durum yaşanması olası değildir. Penis büyütme ameliyatı, kesinlikle cinsel performansınızda herhangi bir sorun yaratmayacağı gibi, var olan sorununuzu da ortadan kaldıramaz. Büyütme uygulaması, penis görünümü ön plana alınarak gerçekleştirilen bir estetik operasyonudur.

Tabii, tüm bu operasyonların haricinde gerekli olan durumlarda ve hastalarımız istediğinde, mutluluk çubuğu adıda verilen penis protezi ameliyatı kliniğimizde uygulanmaktadır. 

Op. Dr. Cem Özlük – Instagram sayfamdaki penis kalınlaştırma ve uzatma operasyonlarıyla ilgili güncel paylaşımlarımı okuyabilirsiniz, sayfamı takip edebilirsiniz.

Penis büyütme nedir?

Penis büyütme, penisin boyutunu artırmak amacıyla yapılan cerrahi veya cerrahi olmayan prosedürlerdir. Bu işlemler genellikle penisin uzunluğunu veya çapını artırmak için yapılır.

Penis büyütme işlemleri çeşitli riskler taşır ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Güvenliğini sağlamak için deneyimli bir doktor tarafından yapılmalıdır.

Yöntemler arasında cerrahi işlemler, vakum pompaları, jelk egzersizleri ve hormon tedavileri bulunur.

Cerrahi işlemler genellikle kalıcı sonuçlar sunar, ancak hastanın vücut yapısına ve takip edilen cerrahi tekniklere bağlı olarak sonuçlar değişebilir.

İşlem, yanlış yapıldığında veya komplikasyonlar yaşandığında cinsel fonksiyonları olumsuz etkileyebilir. Bu yüzden deneyimli bir doktor seçimi önemlidir.

Cerrahi işlemler sonrası iyileşme süresi genellikle birkaç hafta sürebilir, ancak tam iyileşme ve stabil sonuçlar için daha uzun süre gerekebilir.

İdeal adaylar genel sağlık durumu iyi olan ve gerçekçi beklentilere sahip olan erkeklerdir.

Bu işlemler, bazı erkeklerde özgüven artışı sağlayabilirken, beklentiler karşılanmadığında hayal kırıklığına yol açabilir.

İşlemin türüne, yapıldığı yere ve doktorun deneyimine bağlı olarak değişiklik gösterir. Detaylı bilgi için doğrudan bir sağlık kuruluşuyla iletişime geçmek en doğrusudur.

Genellikle, bu tür işlemler ergenlik döneminin tamamlanmasından sonra yapılmaktadır.

Erkek Genital Estetik Tedavilerimiz
Talep Formu
Bizimle İletişime Geç
Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33