+90 535 463 53 33
info@cemozluk.com

Penis Ucu Dolgusu

İşlemin Yeri

Klinik

Anestezi Türü

Lokal

İşlem Süresi

30 DK

Taburcu Süresi

1 Saat

Aktivite Başlangıcı

1 Gün

Erken boşalmayı önlemeye yardımcı olmak için kullandığımız işlemler (penis başı dolgu ve diğerleri)

Penis başı dolgu işlemi, erken boşalma sorunu yaşayan ve penis başının küçük olduğunu düşünen hastalarımıza uyguladığımız bir işlemdir.

Erken boşalma, toplumumuzda %70 oranında görülen bir sorundur. Buradaki en önemli nokta, doğru cinsellik bilgisinin aktarılması, cinsel terapilerin uygulanması ve psikolojik danışmanlık ile beyin ile penis arasındaki iletişimin yeniden doğru bir şekilde kurulmasıdır. Bu işlem, davranışçı teoride bize yardımcı olmaktadır.

Peniste en hassas bölge penis başıdır. İkinci hassas bölge ise hemen alt kısımda dil şeklindeki bölgedir. Üçüncü bölge ise testisleri saran torbanın birleştiği bölgedir.

Bu hassasiyeti azaltmak için birkaç teknik bulunmaktadır. En sık uyguladığımız işlem, penis başı dolgu işlemidir. Bu işlem, klinik koşullarda lokal anestezi ile konforlu ve sonuç odaklı bir işlemdir. Penis başına, bireyin kendi yağı veya dolgu maddeleri ile volüm artışı sağlayarak hassasiyeti azaltmayı amaçlarız.

Bu işlem sonrasında, bakım uzman ekibimiz tarafından detaylı bir şekilde anlatılır ve takip edilir.

Nörotomi, penis başına giden sinirlerin kesilme işlemidir. Bazı danışanlarımız, penisin vajinaya temas ettiği anda boşaldığını ve hassasiyetin çok fazla olduğunu tarif ederler. Buna “glans penis hipersensitivitesi” denir. Lokal anestezi altında yaklaşık 20 dakika süren bir işlem ile penis başının duyarlılığını sağlayan sinirler kesilir. Bu işlem geri dönüşümsüz olduğu için, bireylerle doğru iletişim kurularak süreç tamamlanır.

Phreniloplasty, penis başının alt kısmında saat 6 yönünde bulunan dil şeklindeki deri çıkıntısının çıkarılarak estetik bir şekilde dikilmesi işlemidir. Penisin hassasiyetine göre minör başka uygulamalar da yapılabilmektedir.

Ancak en önemlisi, bu tedavilerin cinsel terapiler ile eş zamanlı olarak yapılması kesinlikle çok önemlidir.

Penis ucu dolgusu adı verilen uygulama, penisin eskiye oranla daha kalın bir görünüme sahip olmasını amaçlar. Aynı zamanda penis yağ enjeksiyonu olarak da adlandırılan bu uygulamanın genital estetik müdahaleler arasında yer aldığını bilmek gerekir. Hyaluronik asit gibi insan anatomisi ile uyumlu maddelerin penis dokusu altına enjekte edilmesi ile kalınlık elde etmek mümkündür.

Penis ucu dolgusu, penis kalınlaştırma ameliyatında uygulanan ve aslında cerrahi olmayan bir tekniktir. Penis büyütme ameliyatlarında uygulanabilen bu işlemi biz de kliniğimize başvuran hastalarımıza tavsiye ediyoruz. Bu sayede cinsel ilişki esnasında erkeklerin ve partnerlerinin daha fazla haz alabilmesini sağlıyoruz. Bunun yanı sıra penis kalınlığı yüzünden gelişen özgüven sorunlarının da önüne geçebiliyoruz.

Penis Ucu Dolgusu Nedir?

Penise dolgu uygulaması, basit bir enjeksiyon işlemi ile yapılan ve başarı oranı oldukça yüksek olan bir yöntemdir. Penis ucu dolgusu, penisin eskiye oranla daha fazla kalın olmasını sağlayan etkili tedavilerin başında gelir. Erken boşalma problemi ya da ideal seviyede olmayan penis kalınlığını gidermek için bu teknik uygulanır.

Penis boyutları, erkekler için önem teşkil eden durumların başında gelir. Bu husus yalnızca erkekler için değil bir erkek ile cinsel birliktelik yaşayan partnerleri için de önemlidir. Cinsel birliktelik esnasında alınan hazzın tatmin edici olması için penis boyutlarının da ideal seviyede olması beklenir.

Dolayısıyla penis kalınlığı ideal ölçüde olmayan erkekler hem cinsel tatmin hem de özgüven sorunları ile baş etmek durumunda kalmaktadır. Penis kalınlığı, aynı zamanda boşalma süreleri bakımından da önem teşkil eden bir durumdur. İdeal penis kalınlığı olmayan erkek hastalarımız kliniğimize başvurarak yağ enjeksiyonu ya da hyaluronik asit tekniği ile daha kalın yapıdaki penislere sahip olabilmektedir.

Penis Kalınlığı Neden Önemlidir?

Cinsel olarak daha tatmin edici bir ilişki yaşamak isteyen erkeklerin penis boyutlarına dikkat ettiği bir gerçektir. Penis boyutlarının ideal seviyede olmaması durumunda kişinin cinsel olarak yeteri kadar aktif olabilmesi de oldukça zordur. Özellikle de partneri tatmin edememe durumunda kişinin özgüven problemleri yaşaması da ne yazık ki kaçınılmazdır.

Penisin uzunluğu kadar aslında kalınlığı da önem teşkil etmektedir. Cinsel ilişki esnasında partner memnuniyeti için de bunu sağlıyor olmak önemlidir. Dolayısıyla modern tıp da penis boyutlarını geliştirebilmek adına pek çok önemli gelişimler gösterebilmiştir.

Biz de kliniğimizde penis kalınlığını sağlayabilmek adına çeşitli yöntemler uygulayabiliyoruz. Klinik ortamında uyguladığımız penis ucu dolgusu gibi benzeri dolgular ile penis için ideal kalınlığı sağlayabiliyoruz.

İdeal Penis Boyutu ve Kalınlığı Ne Kadar Olmalı?

İdeal penis kalınlığı genellikle dünya standartlarına uygun olacak şekilde belirlenmiştir. Irksal faktörler aslında penis boyutlarına etki eden en önemli hususların başında gelir. Fakat çoğunluk ele alındığında ideal penis kalınlığını ortalama olarak belirlemek mümkündür. Buna göre ideal penis kalınlığı ereksiyon seviyesinde iken en az 10-11 cm civarında olmalıdır. İdeal penis uzunluğu ise genellikle 11-13 cm civarında ölçülmektedir.

Penis Ucu Dolgusu Nasıl Yapılır?

Bu uygulama ile penis kalınlaştırma tedavi yöntemi, hyaluronik asit adı verilen maddenin enjekte edilmesi ile yapılır. Fakat bunun yanı sıra liposuction tekniği ile penise yağ enjektesi yapabilmek de mümkündür.

Dolgunun, adından da anlaşılacağı üzere penis başı denilen bölgeye dolgu malzemesinin enjekte edilmesiyle uygulanmaktadır. Dolgu tedavisinde penis başı, genellikle sedasyon ya da lokal anestezi uygulanarak uyuşturulmaktadır.

Penis ucu dolgusu için kliniğimize başvuran tüm hastalarımızın da bir ön muayene sürecinden geçmesi şarttır. Penis kalınlığından şikayetçi olan hastalarımız gerekli tetkikler yapıldıktan sonra tedavi için hazırlanır. Kişiden kişiye değişebilen tedavi planı, yapılan ön muayene neticesinde belirlenmektedir.

Penise kalınlık vermek için uygulanan iki teknik de cerrahi olmayan uygulamalar içermektedir. Klinik ortamında ve tamamen steril olarak yapılması gereken bu uygulamalar bizim uzmanlığımızdır.

Yağ Enjeksiyonu ile Penis Ucu Dolgusu

Penis ucu dolgusu için ilk olarak yağ enjeksiyonu tekniği uygulanabilmektedir. Ameliyatsız penis estetiği uygulamalarından olan yağ enjeksiyonu, liposuction yöntemi ile bir arada uygulanmaktadır.

Bu uygulamada kişinin göbek ya da bacak bölgesinden gerekli olan yağ dokularını almak gerekmektedir. Bu yağ dokuları da penisin daha kalın bir görünüm elde edebilmesi için penis ucu denilen kısma uygulanır. Enjeksiyon ile uygulanan bu müdahalede genellikle lokal anestezi ya da sedasyon yöntemleri ile uyuşturma yapılmaktadır.

Yağ enjeksiyonu ile penis kalınlaştırma, 45 dakika ila 1 saat arasında sürebilen bir uygulamadır. Penise enjekte edilecek olan yağ dokuları ise ilk etapta olması gerekenden daha fazladır. Bunun sebebi de operasyondan 6 ay sonra bazı yağ dokularının eriyip kaybolma ihtimalidir.

Penis Ucu Dolgusu ile Penis Kalınlaştırma

Bir diğer penis kalınlaştırma tekniği de dolgu yöntemidir. Penis ucu dolgusu için de hyaluronik asit adı verilen madde kullanılır. Hyaluronik asit, insan vücudu ile uyumlu bir madde olup güzellik ve estetik alanında sürekli tercih edilmektedir. Vücuda sıkılık getiren bu madde, aynı zamanda dermal dolgu uygulamalarında da kullanılmaktadır.

Penis ucuna enjekte edilen hyaluronik asit sayesinde penisin ideal kalınlığa ulaşabilmesi mümkündür. Yine enjeksiyon kullanılarak uygulanan bu tedavide kısa sürede penis kalınlığı elde etmek mümkündür. Dolgu tekniğinde penise zarar veren herhangi bir faktör yer almamaktadır. Uygulama, cerrahi olmayan ve hızlı sonuç veren en başarılı yöntemlerden biridir.

Penis Ucu Dolgusu Kalıcı mı?

Penisin ideal kalınlığa ulaşmasını sağlayan dolgu uygulamasında kişinin anatomik yapısına bağlı olarak bir kalıcık söz konusudur. Bu tür tedavilerde kalıcılık oranı genellikle 1 sene olarak belirlenmiştir. Fakat bazı kişilerde bu süre 3 yıla dek çıkabilir. Şayet yapılan uygulamada tam sonuç alınmamışsa o zaman ikinci bir uygulamanın yapılması da mümkündür. Dolgu işlemi, gerekli olduğunda 1 yıl sonra yeniden de uygulanabilmektedir.

Penis ucu dolgusu sonrasında hastalarımızın dikkat etmesi gereken birtakım hususlar bulunmaktadır. Dolgu tedavisinin başarılı sonuçlanması için aşağıdaki durumlara özen gösterilmesi önemlidir:

  • Operasyondan sonra en az 2-4 hafta cinsel ilişkiye girilmemesi tavsiye edilir.
  • Bazı uygulamaların sonrasında penis bölgesinde şişlik ya da kızarıklık oluşması normaldir.
  • Şayet liposuction ile yağ alınmış ise bu bölgede de ödem oluşması normaldir.
  • Dolgu yönteminin anında etki etmesi söz konusu değildir. Bu tür uygulamalardan sonra hastanın kendisine bir müddet zaman vermesi gerekmektedir.

Tedavi süreci öncesinde tarafımıza başvuran hastalarımız için ön muayene ve gereken tetkiklerin yapılması gerekmektedir. Ancak randevu aldıktan sonra yapacağımız ön tetkiklerden sonra penis ucu dolgusu fiyatları ile ilgili sizi bilgilendirebiliyoruz. İletişim numaralarımızı arayarak ya da iletişim sayfamıza buradan ulaşıp formu doldurarak tedavi öncesi süreci başlatabilmeniz için randevu alabilirsiniz.

Penis eğriliği, penis büyütme ya da penis protezi gibi tedavilerimiz içinde kliniğimi arayabilir ve randevu oluşturabilirsiniz.

Instagram sayfama da buradan ulaşarak, penis ucu için dolgu ve diğer tedavi uygulamalarımla ilgili paylaşımlarımı inceleyebilirsiniz.

Erkek Genital Estetik Tedavilerimiz
Talep Formu
Bizimle İletişime Geç
Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33