+90 535 463 53 33
info@cemozluk.com

Anorgazmi

İşlemin Yeri

Hastane

Anestezi Türü

Lokal

İşlem Süresi

60 DK

Taburcu Süresi

3-4 Saat

Aktivite Başlangıcı

30 Gün

Kadınlarda görülen cinsel problemler arasında orgazm olmama yer alıyor. Anorgazmi olarak bilinen bu hastalık nasıl ortadan kalkıyor?

Anograzmi hakkında merak ettiğiniz her şey…

Anozgazmi Nedir?

Kadınlarda orgazm olma, cinsel hazzın doruk noktasına ulaşma olarak tanımlanıyor. Yaşanan sorunlar ve farklı nedenler ile orgazm olunmuyor problemi ortaya çıkabiliyor. Anorgazmi nedir sorusunun yanıtına orgazm olmama durumu olarak açıklama getirebiliriz. Cinsel hazzın doruk noktasına ulaşılamıyor olması, kadın hastalarımız tarafından sıkça rastlanan bir sorun.

Fizyolojik olarak vajina ve rahimde oluşan ritmik kasılmaların olması olarak görülen orgazm, kadınların vajina ve tüplerde 3 – 5 saniye kadar bir kasılma hissetmesi durumudur. Haz doruk noktasında çıktıktan sonra bu kaslar kasılmayı durdurur. Vücutta da gevşeme meydana gelir. Hastalarımızın bu anı yaşamıyor olması, tıbbi olarak anorgazmi olarak adlandırılıyor. Klitoral olan türünde hiçbir şekilde orgazm olamama durumu yaşanıyor.

Anorgazmi Türleri

Orgazm olmama durumu için tıbbi olarak belirlenmiş olan türler var. Hastalarımızla yaptığımız muayeneden sonra türün belirlenmesi, nedenlerin incelenmesi gibi aşamaları tamamlayarak sorunu çözmeye çalışıyoruz. Peki, anorgazmi türleri nedir? Verilen çeşitlere göre önlem alınmasının, problemin çözümlenmesinin çok daha kolay olacağını bilmelisiniz.

  • Klitoral Anorgazmi: Hiçbir şekilde orgazm olamama durumudur. Cinsel birleşme sırasında klitorise baskı uygulanır. Ancak kadın buna rağmen cinsel doyuma ulaşamaz.
  • Koital AnorgazmiBu tür aynı zamanda vajinal anorgazmi olarak da adlandırılır. Kadınlar mastürbasyon ile doyum sağlayabilir. Fakat cinsel ilişkide aynı doyuma ulaşmak mümkümn değildir. Her kadın hayatının bir döneminde orgazm olur. Ancak sonrasında orgazm olamama sorununun yaşanması, fizyolojik ve psikolojik nedenlere dayandırılır.


Hastalarımıza yaptığımız muayene sonrasında direkt olarak anorgazminin türüne göre hareket ediyoruz. Çözümünü bulmak açısından, yaşanan sorunun nedenleri daha kolay teşhis etmek açısından detaylı görüşme yapıyoruz. Gereken problem için üretmiş olduğumuz tıbbi çözümler ile problemin ortadan kalkmasını bekliyoruz. Fizyolojik bir problem yoksa, destek alınmasının gerektiği yönünde bilgilendirme yapıyoruz.

Anorgazmi Nedenleri Nedir?

Yaşanan anorgazmi sorununun mutlaka bir nedeni olacaktır. Anorgazmi nedenleri kapsamında fizyolojik nedenler ve psikolojik nedenler göz önünde bulundurulur. Sosyal nedenler, psikolojik sorunların oluşmasına neden olabiliyor. Bu durumda kadında orgazm olamama sorununun yaşanması artan bir ihtimal oluyor.

Fizyolojik nedenler arasında erken yaşta cinsel tramvaların olması da söz konusu. Bu durumda aile hayatının düzensiz olmasını da fizyolojik olarak cinsel yaşantının etkilenmesine dayandırabiliriz. Hastalarımızın genel olarak vermiş olduğu bilgiler üzerinden bu problemin neden yaşandığı yönünde araştırmamızı yaparak, teşhis koyuyoruz.

Anorgazmi Tedavisi

Kadınlarda yaşanan anozgazmi sorunu tedavi edilir mi? Hastalarımız muayene sırasında ilk olarak tedavisi var mı sorununu yöneltiyor. Bunun için hastalarımızın endişelenmesine gerek olmadığını söyleyebiliriz. Yaptığımız teşhis ve uygulamalar ile anorgazmi tedavisi gerçekleşiyor.

Psikolojik Nedenler;

Eğer yaşanan anorgazmi sorunu varsa, bunun çözümü için terapi öneriyoruz. Çiftlerin cinsel terapi ile yaşanan bu problemlerin aşılması hedeflenir.

Psikoterapi daha farklı bir tedavi yöntemidir. Amaç cinsellikle ilgili yanlış bilinen tüm bilgilerin ortadan kaldırılmasıdır. Doğrularının öğrenilmesi ile kişinin rahatlaması ve cinselliğin normal bir şekilde alması sağlanacaktır. Cinselliğe karşı farklı bir bakışın oluşmasından ötürü, cinsel isteksizlik  ortaya çıkabilir. Çözümü psikoterapi ile olacaktır.

Fizyolojik Nedenler;

Cinsellikte G noktasının ve klitorisin doğru bir şekilde kullanılmaması durumunda da orgazm olunmaması sorunu ortaya çıkabiliyor. Bu durumda cinselliğin doğru şekilde öğrenilmesi durumunda da problem ortadan kalkacaktır.

Anorgazmi tedavi yöntemleri kapsamında yaptığımız incelemeler ile kişilerin yaşadığı bu problem ortadan kaldırılır. Sağlıklı cinsellik olur.

Kadın Cinsel Sorunları Tedavileri
Talep Formu
Bizimle İletişime Geç
Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33