+90 535 463 53 33
info@cemozluk.com

Hatalı Sünnet Anlaşılma Yöntemleri

Hatalı Sünnet Anlaşılma Yöntemleri

Hatalı sünnet anlaşılma yöntemleri için bu yazımızda sizleri bilgilendireceğiz. Sünnet genel itibari ile penisin başını örten sünnet derisinin cerrahi bir yöntem vesilesiyle alınmasıdır. Sünnet yapılmasının başlıca iki sebebi vardır. Biri dini gelenekler, diğeri ise sağlık nedenleridir.

Bu sebeplere dayanan eski bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Sünnetin dini geleneklere dayanmasına rağmen sünnetin bir operasyon olduğu ve uygun koşullarda yapılması gerektiği unutulmamalıdır. Aksi taktirde sünnet hataları oluşur ve kişinin ömrü boyunca penisini etkiler.

Hatalı Sünnet Anlaşılma Yöntemleri

Sünnet Yapmak İçin Yaş Sınırı

Sünnet için yaş sınırına bakacak olursak, herhangi bir yaş sınırı olmadığını anlarız. Sünnet her yaş aralığı içerisinde gerçekleştirilebilir. Fakat yeni doğan dönemi ve çocuğun psikososyal algısı sebebi ile özellikle 3-4 yaş aralığı için sünnete dikkat edilmelidir. Sünnet bu yaş aralığı için bir sorun haline gelebilir. Çocuğun yaşı, tıbbi ve psikososyal durumu, ailenin isteği dikkate alınarak cerrahın ve ailenin tercihlerine göre lokal veya genel anestezi ile sünnet gerçekleştirilebilir.

Sünnet için uygun bir hastane ortamı sağlansa da bu cerrahi operasyon mutlaka uzman bir doktor tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde daha sonra düzeltilebilecek bir takım sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Bunun ile birlikte yenilenen operasyon stres ve ciddi korkuların ortaya çıkmasına sebep olur.

Hatalı Sünnetin Anlaşılma Yöntemi

Hatalı sünnetin anlaşılabileceği yöntemler vardır. Hatalı sünnet sonucunda oluşabilecek rahatsızlıklar değerlendirilerek tespit edilebilir. Hatalı sünnet ile oluşabilecek rahatsızlıklar ise şu şekilde örneklendirilebilir;

  • Sünnet şartları yerine getirilmediğinde ve uzman bir doktor tarafından cerrahi müdahale yapılmadığında ortaya çıkan hatalar oldukça risklidir. Bu riskler ile birlikte özgüven kaybı, ruhsal bozukluklar ve fonksiyonel bozukluklar gibi istenmeyen etkilere sebep olur.
  • Sünnetteki en büyük hata penis gangreni, penisin başı kesilmesi ve idrar kanalına verilen hasardır.
  • Bunun ile birlikte cerrahi işlem sırasında yapılan hatalardan biri, kısa deri bırakılması ve haya keselerinin yakınında gerçekleşen kesimdir. Bu hatalar kişinin gelecek yıllarında penis büyüklüğünün büyümesini önleyeceği için psikolojik sorunlara neden olacaktır.
  • Sünnet sonrası en sık karşılaşılan sorunlardan biri sünnet derisinin çok uzun olmasıdır.
  • Bunun dışında sünnetin yanlış yapılması sırasında peniste yanıklar ortaya çıkar. Bu yanıklar gelecekte uyuşukluğa neden olur. Bu da cinsel yaşamda sorunları ortaya çıkabilir.
  • Bunun dışında yanlış sünnet ile kesik izleri, dikiş izleri, yara izi gibi istenmeyen çeşitli etkiler estetik kaygıyı oluşturur.

Yanlış sünnet işlemi oldukça risklidir. Özellikle ileri ki yaşlarda erkekler için büyük sorun haline gelir. Sünnet kesinlikle bir cerrah ile gerçekleştirilmelidir. Sünnet işlemini gerçekleştirebilmek için bizlere ulaşabilirsiniz.

Hatalı Sünnet

Sünnet, penisin sünnet derisini çıkaran yaygın bir tıbbi prosedürdür. Genellikle dini nedenlerle yapılır, ancak sünnetin sağlık açısından da faydaları vardır. Ancak sünnet doğru yapılmazsa ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir.

Sünnet yapmanın birkaç yolu vardır ve hepsi bir doktor tarafından yapılmalıdır. Uygun olmayan sünnet yöntemleri, kanama, yara izi ve enfeksiyon dahil olmak üzere penise zarar verebilir.

Nadir durumlarda, uygunsuz sünnet ölüme bile yol açabilir. Sünnetinizi gerçekleştirmek için nitelikli bir sağlık profesyoneli seçtiğinizden ve talimatlarını dikkatle takip ettiğinizden emin olmanız önemlidir.

Hatalı Sünnet Anlaşılma Yöntemleri

Sünnet Neden Yapılır

Sünnet, penisin başını örten sünnet derisini veya cildin başlığını çıkaran cerrahi bir işlemdir. Sünnet çoğunlukla dini veya kültürel nedenlerle yeni doğan bebeklere yapılır. Bebeklerde ve erkek çocuklarda idrar yolu enfeksiyonlarını önlemek gibi tıbbi nedenlerle de yapılabilir.

Sünnetin iki yöntemi vardır: geleneksel yöntem ve Plastibell yöntemi. Geleneksel yöntem, yaygın olarak kullanılmaktadır. Sünnet derisi bir neşter ile kesilir ve daha sonra dikilerek kapatılır.

Plastibell yöntemi dikiş yerine plastik bir halka kullanır. Halka penisin başının üzerine yerleştirilir ve bir hafta içinde kendi kendine düşene kadar yerinde bırakılır.Sünnet dini, kültürel ve tıbbi nedenlerle binlerce yıldır uygulanmaktadır.

Hatalı Sünnet Etkileri

Erkeklere sunulan birçok farklı sünnet yöntemi vardır, ancak bunlardan sadece birkaçı uygun olarak kabul edilir. Bıçak, kıskaç ve makas kullanarak yapılan sünnet en yaygın yanlış yöntemdir ve bunu kirli bir ustura ile sünnet takip eder. Bu yöntemler bazı durumlarda ciddi kanamalara ve hatta ölüme neden olabilir. Bu konudaki videolarımı da buradan izleyebilirsiniz.

Talep Formu
Bizimle İletişime Geç
Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33