+90 535 463 53 33
info@cemozluk.com

Kegel Egzersizleri

İşlemin Yeri

Hastane

Anestezi Türü

Lokal

İşlem Süresi

60 DK

Taburcu Süresi

3-4 Saat

Aktivite Başlangıcı

30 Gün

Pelvik kaslarının güçlendirilmesi için gerekli olan egzersizler için kegel egzersizleri deniyor. Kadınların yaptığı egzersizler arasında.

Kegel egzersizleri yaparak, pelvik kaslarını güçlendirin.

Kegel Egzersizleri Hakkında

Kadınlara kalça kısmının da dahil olduğu pelvik kasları son derece önemli. Kasların güçlendirilmesi ve iyileştirilmesi kegel egzersizleri ile oluyor. Adını belki de sıkça duyduğunuz bu egzersizleri doğru bir şekilde uygulayarak, kaslarınızın güçlenmesini sağlayabilirsiniz.

Pelvik kaslarının güçlenmesi, sağlıklı bir cinsel yaşam demektir. Ayrıca doğum da kolay olmasını sağlayacaktır. Bunun için kadınların mutlaka bu egzersizleri yaparak, cinsel hayatını iyi bir boyuta taşımasının yanında daha sağlıklı bir doğum yapması da sağlanacaktır.

Kegel Egzersizleri Neden Uygulanıyor?

Son derece yoğun şekilde gündeme gelen

bu egzersizler, kadınlar tarafından ilgi görüyor. Peki, kegel egzersizleri neden uygulanıyor? Hastalarımız için bu soruyu yanıtlıyoruz. En iyi şekilde yapılacak olan bu egzersizlerle sağlanan faydalar nelerdir?

  • İdrarı tutamama probleminin çözümlenmesi sağlanacaktır. Bu egzersizlerin yapılması ile idrar kaçırma sorunu ortadan kalkacaktır.
  • Cinsel ilişkide meydana gelen problemler kegel egzersiz ile çözümleniyor.
  • Doğum sırasında meydana gelen problemlerin çözümlenmesi de bu egzersizler ile olacaktır.
  • Orgazm olunmuyor olması probleminde de aynı şekilde bu egzersizler çözüm olacaktır.


Düzenli olarak kegel egzersizi yapmak 
yukarıda verilen problemlerin ortadan kalkmasında etkili olacaktır. Düzenli ve doğru uygulamalar ile egzersizlerin yapılması, yaşanan cinsel sorunların ya da idrar kaçırma problemlerini ortadan kaldırır. Ayrıca kişinin cinsel hayatının da çok daha yüksek performansta olmasını sağlayacaktır.

Sağlıklı Bir Yaşam

Çözebileceği pek çok problemin dışında bu egzersizler ile sağlıklı bir yaşama merhaba demek de mümkün. Kasların kişinin istediği şekilde gelişmesi bu egzersizlerle mümkün olacaktır. Vajinal kasları yaş etkisi ile gevşeyen kişilerde, bu egzersizler ile kasların kuvvetlenmesi sağlanacaktır. Kontrol edilebilecek olan kaslar olduğundan kadınlar bu egzersizler ile kasların kuvvetlenmesi sağlanacaktır.

Kegel Egzersizleri Nasıl Yapılır?

Çok sayıda faydası olan egzersizler nasıl yapılır? Kegel egzersizleri nasıl yapılır sorusuna verilen yanıt üzerinden, hastaların yaşadığı problemleri bu egzersizlerle noktalamasını sağlıyoruz. Dilerseniz direkt olarak bu egzersizleri hayatınızın bir parçası haline getirerek, problemin çözümlenmesini sağlayabilirsiniz.

1. Egzersiz

En kolay egzersiz olarak gösterilebilir. Bunun için yapmanız gereken, idrarınızı yaparken idrarı bir iki kez tutarak o şekilde yapmaktır. Yani kasların kuvvetlenmesi için idrarınızı ilk etapta tutarak sonrasında yapmanız da fayda olacaktır. Bu sayede aynı zamanda vajinal kasların nerede olduğunu da fark edeceksiniz. Çalıştırma esnasında çok daha doğru şekilde hareket etmeniz mümkün olacaktır.

2. Egzersiz

Sırt üstü sert bir zemine uzanarak egzersizi yapacaksınız. Kalçalar yere paralele olacaktır. Bu şekilde aşağı – yukarı kalçanın hareket etmesi sağlanacaktır. Bu hareket sırasında aynı zamanda vajinal kasların da sıkılıp bırakılması sağlanacaktır.

3. Egzersiz

Gün içinde yapılabilecek kolay egzersizler arasında, vajina kaslarının sıkılıp 14 – 15 saniye tutulması var. Bu şekilde kasları tutarak sonrasında bırakacaksınız. Bu hareketin yapılması son derece faydalı. Hareketleri yaparken mutlaka normal bir şekilde nefis alıp vermeye devam etmelisiniz.

Kegel Egzersizlerinin Yapılma Sıklığı

Başarılı sonuçların alınması açısından mutlaka düzenli şekilde kegel egzersizleri yapmak gerekiyor. Bunun için belirlenmiş olan günde en az 10 defa yapılması gerektiği. Eğer yaşanan bir sorun varsa çözümü için düzenli şekilde yapılmasına dikkat edin. Bu şekilde sorunsuz bir cinsel hayat, idrar kaçırma probleminin ortadan kalkması gibi avantajları elde edeceksiniz.

Düzenli egzersiz;

Gün içinde yapmaya dikkat ederek, bunu hayatınızın bir parçası haline getirebilirsiniz. Kegel egzersizleri faydaları sayesinde, kişinin cinsel hayatı sorunsuz olacak.

Kadın Cinsel Sorunları Tedavileri
Talep Formu
Bizimle İletişime Geç
Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33