+90 535 463 53 33
info@cemozluk.com

Penis Kırılması Nedir

Penis Kırılması Nedir

Penis kırılması nedir, erkeklerin cinsel organında yaşanabilecek sorunlar arasında yer alıyor. Penis kırılması nedir, penis kırılması nasıl anlaşılır sıkça soruluyor.

Genellikle hastalarımızın acil müdahale istediği durumlar arasında yer alıyor. Penis kırılması nedir sorusunun yanıtı, ereksiyon halinde olan penisin travma yaşaması ve bir anda kırılmasıdır diyebiliriz. Tıbbi olarak aynı zamanda penis fraktörü olarak da isimlendirilmiştir. Acil müdahale gerektiren bir durum olduğundan, hastalarımızın direkt olarak müdahale için bize başvurmasını öneriyoruz.

Penis Kırılması Nedir

Penis Kırılması Nasıl Anlaşılır?

Penis kırılmasının ne olduğuna dair verilen bilgi sonrasında, hastalarımızın böyle bir durum yaşadığını nasıl anlayacağı konusunda bilgi veriyoruz. Bilmeniz gereken penis kırılması belirtileri kapsamında direkt olarak müdahalenin gerektiğidir. Verilen belirtilerin görülmesi durumunda direkt olarak muayene olma talebinde bulunabilirsiniz.

  • Penis Kırılması Sesi: Yapılan araştırmalara göre hastaların %43’ü kırılma sesi duyduğunu göstermiş. Kişinin penisinde yaşanan ani kırılma nedeni ile damarlardan – kaslardan gelmesi beklenen bu ses penis kırılmasına acil müdahale edilmesini gösterir.
  • Peniste Şişlik – Deforme: %55 oranında penis kırılmasının olduğu kişilerde aynı zamanda peniste şişlik ve deforme olma durumunun görüldüğünü söyleyebiliriz. Bu durumda direkt olarak müdahale edilmesi gerekecektir. Peniste morluk olması halinde penis kırılması nasıl anlaşılır yanıtını düşünebilirsiniz. Anlamanız için morluk, şişlik ve deforme olma da belirgin belirtiler arasında olacaktır.
  • Peniste Eğilme: %83 oranında penis kırılması sonrasında peniste eğilme olacaktır. Peniste yaşanan sorundan kaynaklı olarak penis eğriliği problemi yaşanıyor sonucuna varabilirsiniz. Net ve kesin sonucun alınması, gerekli cerrahi müdahalenin gerçekleşmesi için muayene olmanız gerekecektir.

Yukarıda verilen belirtileri göz önünde bulundurmanız durumunda direkt olarak penis kırılması sonucuna varabilirsiniz. Önemli bir problem olduğunu unutmadan, direkt olarak tedavinin gerçekleşmesi için destek almalısınız. Hastalarımızın zaman kaybetmeden bizimle iletişime geçmesi durumunda çok daha hızlı şeklide yaşanan problemi çözüyoruz.

Penis Kırılması Nasıl Olur?

Hastalarımızın merak ettikleri arasında penis kırılması nasıl olur sorusu da bulunuyor. Çoğu zaman yaşanan bu durumun neden kaynaklandığı merak ediliyor. Erkeklerin penis kırılması sırasında ses duyması durumunda çok daha karışık bir durum yaşanıyor. Kemiksiz olan bir yapıdan ses gelmesi, endişeye neden oluyor. Ancak bilmeniz gereken bu yapıda yaşanan durumun kaslar ile alakalı bir problem olduğudur.

Kırılma; cinsel ilişkideki hatalar sebebi ile olabilir. Zorlu cinsel ilişkilerde bu şekilde bir problem yaşanabilir. Bunun dışında erkeğin yataktan düşmesi sırasında sert bir darbe alması gibi durumlarda direkt olarak bu duruma neden olabiliyor. Mastürbasyon sırasında da yanlış bir hareketin yapılması kırılma sorununa yol açabiliyor. Kırılma bu gibi durumlarda görülebiliyor. Peki, kırılma sırasında ne oluyor? Peniste yaşanan sorun tam olarak ne oluyor?

İşte, penis kırılmasının detayları…

Penis kırılması olması halinde, kavernöz denen cismin içinde bir problem olmasıdır. Bakıldığında bu yapının içinde ereksiyonu sağlayan yapılan ve idrar kanalı görülür. İdrar kanalını içeren spongioz cisimden oluşuyor. Penisin kırılması durumunda kavernöz yapılarda ereksiyon halinde kanla dolmasına bağlı bir gerginlik oluşmakta. Bu esnada travma oluşur ve yırtılma meydana gelir.

Travma şiddeti penis kırılmasında önemlidir. Büyüklüğe göre aynı anda spongioz cisimde zarar görüp görmeyeceği belirlenmiş olur. Yaralanma ve yırtılma bu şekilde meydana gelir. Peniste yaşanan bu durumda direkt olarak penis kırılması olarak isimlendirilmiştir. Kişinin yukarıda verilen belirtileri görmesi durumunda aslında tıbbi olarak gerçekleşen durumunda, yırtılma durumu olduğunu bilmesi gerekiyor. Elbette detaylı sonuca varmak ve kesin bilgi edinmek; muayene sonrasında olacaktır.

Penis Kırılması Teşhisi

Hastalarımızın yaşadığı problemin penis kırılması olduğunu anlamak için teşhis ediyoruz. İlk etapta yaşanan problem için bizimle iletişime geçmeniz gerekiyor. Muayene sırasında nasıl bir yol izlenecek olduğu konusunda bilgi veriyoruz. Penis kırılması teşhisi konması için kolay ultrasonik yöntemler var. Genel olarak doğru tanının konması için tedavi seçeneklerini belirlemek açısından ultrason şarttır.

Ultrason ile teşhis konulması oranı %86 gibi büyük bir orandır. Bunun dışında magnetik rezonans da tanı koyma için değerlendirebilir. Tanı koymada doğru görüntüleme yöntemlerinin tercih edilmesi ile direkt olarak tanı konularak ona göre tedavi yöntemi de belirlenecektir. Hastalarımız için en uygun yöntemi belirleyerek yaşanan bu sorunun son bulmasını sağlıyoruz.

Tavsiye içeriğimiz => Penis Kalınlaştırma Nedir ? Nasıl Yapılır?

Penis Kırılması Tedavisi

Peki, penis kırılması nasıl tedavi edilir? Hastalarımız bu durumun bir tedavi yöntemi olup olmadığını merak ediyor. Çoğu zaman endişeli bir şekilde klinik ziyaret edilir. Ancak aldığınız bilgiler ile bu durumun sonlanabilecek bir durum olduğunu bilmelisiniz.

Korpus Kavernosum Tedavisi: Yapılan inceleme sonrasında zarar görmüş, yırtılmış olan korpus kavernosum tedavi edilebilir. Bunun için yapılması gereken cerrahi müdahale oluyor. Bu müdahalenin yapılması ile direkt olarak iyileşmesinin sağlanması mümkün olabiliyor.

Penis kırılması ameliyatı yaparken, dokuları tamamen hasarsız hale getirmeye çalışıyoruz. Dokuların tamir edilmesi varsa damarsal problemlerin çözüme kavuşturulması sağlanıyor. Bunları göz önünde bulundurarak direkt olarak tedaviyi gerçekleştiriyoruz. Peniste herhangi bir problem yaşanmaması için gereken önlemi alıyoruz.

Penise yönelik manüplatif hareketler ve cinsel ilişkide zorlama ile bu şekilde bir sorunun yaşanması çok daha yüksek bir ihtimal. Tedavisi olan bir problem olduğundan mutlaka hastalarımızın böyle bir sorun yaşaması halinde iletişime geçmesini öneriyoruz.

Penis Kırılması Sık Yaşanan Bir Problem mi?

Genel anlamda merak edilen hususlar arasında bu sorunun sık karşılaşılan bir sorun olup olmadığı da var. Penis kırılması üzerine yapılan analizleri göz önünde bulundurduğumuzda bu şekilde bir sorunun cinsel ilişki sırasında kadının üstte olduğu pozisyonlarda çok daha sık yaşandığı belirtilmiştir. %25.5 ise erkeklerin üstte olduğu pozisyonlarda penis kırılması problemi gözlenmiştir.

Cinsel ilişki sırasında yaşanan sorunlarda penis kırılmasının erkek – kadın cinsel ilişki durumuna göre analizi yapılmıştır. Doggy stil dışında farklı pozisyonlarda da bu şekilde bir problem  yaşayabileceğinizi bilmelisiniz. Penis kırılmasında pozisyon önemli mi sorusunun yanıtına göre hareket etmeniz, önlem alarak ilişkiye girmeniz faydalı olacaktır. Detaylı bilgi almak, tedavi olmak için iletişime geçebilirsiniz.

Bu içeriğimizi okuyan kullanıcılarımız => Penis Büyütme Nedir ? İçeriğimizi çok sevdiler.

Penis Kırılması Nedir

Penis Kırılması

Penis kırığı, peniste bir kırılmadır. Genellikle penis ereksiyon halindeyken ve üzerine ağırlık çöktüğünde ortaya çıkar. Çökme kuvveti, ereksiyon halindeki penisin bir tahta parçası gibi kırılmasına neden olabilir.

Semptomlar bir patlama sesi, ani şişme, morarma ve ağrıyı içerir. Penis kırığınız olduğunu düşünüyorsanız hemen acil servise gidin. Doktorlar muhtemelen bir kırık olup olmadığını belirlemek için bir röntgen veya ultrason yapacaklardır. Varsa, kırılmayı onarmak için ameliyat gerekebilir.

Penis Kırılması Tedavisi

Penisi çevreleyen sert fibröz kılıf olan tunika albugineada bir yırtılma olduğunda bir penil kırığı meydana gelir. Bu yırtılma cinsel ilişki sırasında, mastürbasyon sırasında veya hatta bir erkek kötü bir düşüşten çıkarken ortaya çıkabilir. Penis kırığı tıbbi bir acil durumdur ve hasarı onarmak için ameliyat gerektirir.

Penisinizi kırmış olabileceğinizi düşünüyorsanız hemen en yakın acil servise gidin. Doktor bir muayene yapacak ve yaralanmanın boyutunu belirlemek için bir ultrason veya MRI isteyebilir.

Penil kırık tedavisi, tunika albugineadaki yırtıkları onarmak için ameliyatı içerir. Yaralanmanın ne kadar kapsamlı olduğuna bağlı olarak cerrahi açık veya kapalı olabilir.

Penis Kırılması Ameliyatı

Penis kırığı, penisin kırılmasıdır. Kazalar, spor yaralanmaları ve cerrahi prosedürler dahil olmak üzere bir dizi faktörden kaynaklanabilir. Kırık, penisteki kemik koptuğunda veya kırıldığında meydana gelir. Bu, ciddi ağrıya neden olabilir ve yaralanmayı onarmak için ameliyat gerektirebilir.

Talep Formu
Bizimle İletişime Geç
Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33