+90 535 463 53 33
info@cemozluk.com

Kadınlarda Vajinal Islanma Problemlerinin Tedavileri

Kadınlarda vajinal ıslanma problemlerinin tedavileri ve çok daha fazlası için yazımızı okumanızı öneririz. Vajinal ıslanma problemi yaşayan kişi sayısı oldukça fazladır.

Kadınlarda Vajinal Islanma Problemi Ne Anlama Gelmektedir?

Vajinal akıntı olarak da adlandırılan vajinal ıslanma ile ilgili bir sorun, bir şeylerin yanlış olduğunun bir işareti olabilir. Vajina çevresindeki bölgede kaşıntı, yanma veya ağrı da bu sorunun yaygın belirtileridir.

Bazı durumlarda ıslanmaya kötü bir koku da eşlik edebilir. Maya enfeksiyonları, bakteriyel vajinoz ve cinsel yolla bulaşan hastalıklar dahil olmak üzere bir dizi potansiyel vajinal ıslanma nedeni vardır. Tedavi yöntemleri sorunun nedenine bağlı olarak değişikliğe uğrar.

Kadınlarda Vajinal Islanma Problemi Neden Oluşur?

Kadınlarda vajinal ıslanma sorununun nedeni birçok sebepten kaynaklanabilir . En yaygın görülenlerden bazı nedenler şunlardır:

  • Stres,
  • Kaygı,
  • Depresyon,
  • Cinsel uyarılma ve heyecan,
  • Özgüven eksikliği,
  • Pelvik taban kasları zayıflığı
  • Doğumdan veya diğer pelvik ameliyatlardan kaynaklanan ağrı,
  • Diyabet veya hormonal dengesizlik gibi tıbbi bir durumlar.

Aşırı vajinal ıslanma yaşıyorsanız ve ıslanmanızı kontrol etmekte zorlanıyorsanız, tıbbi yardım almanız önemlidir. Birçok yaygın tedavi, ilaçları ve danışmanlığı içerir.

Kadınlarda Vajinal Islanma Problemlerinin Tedavileri 2022

Vajinal ıslanmadan muzdarip kadınlar için bir dizi cerrahi tedavi mevcuttur. En yaygın tedavilerden bazıları vajinoplasti ve üretral rekonstrüksiyonu içerir. Bu tedavilerin her birinin kendi avantajları ve dezavantajları vardır. Vajinoplasti en sık uygulanan prosedürdür ve cinsel fonksiyonun iyileştirilmesi sağlanır. Bunun ile birlikte idrar kaçırmanın azalması gibi birçok fayda sağlar.

Kadınlarda Vajinal Islanma Problemlerinin Tedavileri
Kadınlarda Vajinal Islanma Problemlerinin Tedavileri

Kadınlarda Vajinal Islanma Problemi Tedavisinin Sağladığı Avantajları

Kadınlarda vajinal ıslanma problemlerinde cerrahi tedavinin avantajları oldukça fazladır. Vajinal ıslanma yaşayan hastalar için bu tedaviler yaşam kalitesini iyileştirmeye yardımcı olur. Bu tür bir ameliyat, hastanın sosyal yaşamının yanı sıra benlik saygısını ve güvenini iyileştirmeye de yardımcı olabilir. Ek olarak, ameliyat vajinal ıslanma semptomlarını azaltmaya veya ortadan kaldırmaya yardımcı olabilir.

Sizde bu sorunu yaşayan kişiler arasındaysanız, mutlaka iletişim numaralarımızı arayarak ya da Instgram sayfam üzerinden bizlere ulaşarak tedavinizi başlatın.

Talep Formu
Bizimle İletişime Geç
Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33