+90 535 463 53 33
info@cemozluk.com

Penil Protez

penile Prothesis

Penil protez, iktidarsızlık sorununun çözümüdür. Geliştirilmiş bu yöntem ile erkeklerin cinsel hayatta mutlu olması sağlanıyor. Hastalarımız için penis protez detaylarını sunuyoruz.

Penil Protez

Penil Protez Nedir?

Erkeklerin beklentilerinin karşılanmadığı ya da iktidarsızlık tedavisi için kullanılan penil protez geliştirilmiş teknikler ile uygulanıyor. İktidarsızlık tedavisi görmüş olan ancak sonuç alınmamış kişiler için kesin çözüm bu protez sisteminin uygulanmasıdır. Tedaviye cevap vermemiş olan kişiler için bu yöntemin yüksek bir oranda tercih edildiğini söyleyebiliriz.

Penil Protez Türleri

Cinsel problemler arasında olan iktidarsızlık sorunu, penis protezin uygulanması ile ortadan kaldırılıyor. Hastalarımızın bize başvurmasının ardından ilk olarak durum teşhisi yapıyoruz. Sonrasında hastamız için en iyi olan çözümün geliştirilmesi için gerekeni yapıyoruz. Uygulanan yöntemin farklı türleri bulunuyor. İki tür protez üzerinden operasyon yapıyoruz. Protezlerin iki ya da üç parçadan oluşması söz konusu olabiliyor. Cinsel birleşmede istenen sertliğe ulaşma mümkün oluyor.

  • Şişebilir Protez: Penil protez ile kullanılan türlerden biri şişebilir protezdir. Bu penis protezinde sönük halde ya da ereksiyon halinde olan penisi dışarıdan anlamak mümkün olmuyor.
  • Bükülebiillir Protez: Penis sürekli olan serttir. El yordamı ile açının verilmesi sağlanarak ilişkiye girilmesi söz konusu olur.

Bakıldığında iki protez üzerinden karşılaştırma yapıldığında, bükülebilir olan protezin daha uygun fiyatlar ile yapıldığını göreceksiniz. Ancak hastalarımız çoğu zaman şişebilir protezi tercih eder. Çünkü penisin sürekli ereksiyon halinde olması son derece dez avantajlıdır. Kişinin kendi tercihine bırakılarak penil protez çeşitleri üzerinden seçiminizi yapabilirsiniz. Sonrasında gereken operasyonun tamamlanması ile protez kullanarak cinsel hayatınızın istediğiniz gibi olması sağlanacaktır.

Doktor Kararı;

Karşılıklı paylaşım içinde hastalarımızın tamamen taleplerine karşılık vermek üzere hareket ediyoruz. Ancak yaptığımız muayene sonrasında bazı zamanlarda kişi için şişilebilir protezin uygulanması doğru olmuyor. Bu durumda tercih bükülebilir penisten yana kullanılacaktır. Son olarak bizlerin kararının uygulanması, sağlıklı bir cinsel yaşantı için son derece önemlidir.

Penil Protez Ameliyatı Nasıl Yapılır?

İlk olarak operasyon için genel anestezi kullanılmadığımızı bilmelisiniz. Hastanın penisinin içine protezin yerleştirilmesi şeklinde operasyon tamamlanacaktır. Hastanın 4 – 5 hafta gibi bir iyileşme süreci olacak.

Protez Türüne göre operasyon değişir;

Evet, yapılacak olan penil protez ameliyatı için protez oluşturulur. Protezin takılması işlemi protez türüne göre değişiklik gösterebiliyor. 40 dakika ile 120 dakika arasında değişen bu süre içinde hastalarımızın sorun yaşamayacağı şekilde protezin takılmasını sağlıyoruz.

Aynı günde taburcu;

Operasyon sonrasında hastalar aynı gün taburcu oluyor. Taburcu olunuyor olmasına ameliyat sonrasında karar veriyoruz. Çoğu zaman aynı gün içinde operasyon sonrasında taburcu ediyoruz. Ancak bazı durumlarda kişinin durumuna göre 1 günlük istirahat de uygun görülebilir.

Genel anestezi  -Rejyonel anestezi;

İlk olarak tercih ettiğimiz anestezi yönteminin genel anestezi olduğunu bilmelisiniz. Ancak bazı durumlarda hastalarımız genel anestezi olamıyor. Bu durumda rejyonel anestezi uyguluyoruz.

Penisin kan dolması gereken yerine protez uygulanacaktır. Yerleştirme işlemini yapıyoruz ve burada yapılan işlem ile penisin kan dolması ve sertleşmesi sağlanıyor. Bu sayede penisin görevini protez devralıyor.

Penil Protez Ameliyatı Sonrası

Operasyonun tamamlanmasından sonra dikkat edilmesi gereken hijyenik koşullar vardır. Bununla alakalı penis protez ameliyatı sonrası yapmanız gerekenler bilgilerini tarafınıza sunuyoruz. Hastalarımızın herhangi bir problem yaşamaması, sorunsuz şekilde operasyon sonunda cinsel hayatın devam etmesi mümkün olacak.

Profesyonel protez işleminin uygulanması ile iyileşme süreci son derece hızlı olacak. Cinsel hayata geri dönem 3 – 4 hafta içinde olabilir. Hastalarımıza gereken bilgiyi muayene sonrasında veriyoruz. içeriklerimize Google üzerinden ulaşabilirsiniz.

MUTLAKA OKUMALISIN! Sertleşme Sorunu
Penil Protez

Penil Protez

Penis protezi, erektil disfonksiyonu (ED) olan erkeklerin ereksiyon olmasını sağlamak için vücudun içine yerleştirilen bir cihazdır. Penil protezler tipik olarak ED için diğer tedaviler başarısız olduktan sonra önerilir. Şişirilebilir ve şişirilemez olmak üzere iki tip penis protezi vardır.

Şişirilebilir penil protezler birbirine bağlı iki silindir, bir pompa ve bir hazne içerir. İki silindir penisin içine sokulur ve pompa, hazneyi şişirmek için sıkıştırılır, bu da bir ereksiyon yaratır. Serbest bırakıldığında, hazne deflasyonundaki basınç, sıvıyı silindirlerden dışarı ve hazneye geri çeker. Bu, penisi sarkık durumuna döndürür. Şişirilemeyen penis protezleri, penise yerleştirilen tek bir metal çubuk içerir.

Penil Protez Nedir

Amerikan Üroloji Derneği’ne göre, her 250 erkekten yaklaşık 1’inde penis protezi var. Penis protezi, penisin yerini alan ve erektil disfonksiyon veya cinsellikle ilgili diğer sorunları olan erkeklere yardımcı olan bir cihazdır. Penil protezler birçok farklı şekil ve boyutta gelir ve vücuda bir kayış, implant veya vakumlu conta ile takılabilir. Bazı erkekler tek cinsel üreme biçimi olarak penis protezi kullanmayı tercih ederken, diğerleri bunları diğer doğum kontrol yöntemleriyle birlikte kullanır.

Penil Protez Fiyatları

Ortalama penil protez fiyatları seçeceğiniz implant tipine göre değişiklik gösterebilmektedir. Üç tip implant vardır: şişirilebilir, yarı sert ve şişirilemez. Şişirilebilir implant en pahalı olanıdır, bunu yarı sert implant ve ardından şişirilebilir olmayan implant takip eder.

Fiyatlandırmayı Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Penis protezinin fiyatı, seçtiğiniz implant tipi, implantın markası ve ameliyatı yaptığınız hastane veya klinik gibi bir dizi faktörden etkilenebilir.

Talep Formu
Bizimle İletişime Geç
Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33