+90 535 463 53 33
info@cemozluk.com

Doğal Yollarla Penis Büyütme Nasıl Olur 2022

penis büyütme

Doğal yollarla penis büyütme söz konusu olduğu zaman karşımıza farklı alternatif seçenekler çıkmaktadır. Ancak penis büyütme konusunda bilimselliği kanıtlanmış en etkili yöntem cerrahi tekniklerdir. Özellikle son zamanlarda sağlık teknolojileri alanında ortaya koyulan gelişmelere bağlı olarak penis büyütme ameliyatının çok daha başarılı bir şekilde uygulanması mümkün hale gelmektedir.

Erkeklerin günümüzde en sık karşılaştığı problemlerin başında penis kısalığı problemi geliyor. Doğal yollar penis büyütme işlemi günümüzde oldukça fazla ilgi görüyor. Penis kısalığı problemi erkeklerde birçok faktöre bağlı olarak gelişen fizyolojik bir olaydır. Penis kısalığı problemi yaşayan erkeklerin hayat kalitesinde ciddi düşüşler meydana geliyor. Bu düşüşlerin başında elbette ki cinsel yaşam kalitesinin düşmesi geliyor.

Cinsel yaşam kalitesi düşen kişilerin partnerleriyle aralarında ciddi sorunlar yaşanabiliyor. Doğal yollarla penis büyütme işlemi günümüzde kremler ve jeller yardımıyla gerçekleşiyor. Organik içerikli jeller bu konuda oldukça yararlı oluyor. Aynı zamanda günümüz penis büyütücü prezervatiflerde piyasada yerini almış durumdadır. Bununla beraber penis büyütmek için cerrahi yöntemlerde yer alıyor.

Doğal Yollarla Penis Büyütme Nasıl Olur 2022

Doğal Yollarla Penis Büyütme Nasıl Olur?

Doğal yollarla penis uzatma işlemi oldukça sık başvurulan bir işlemdir. Kişiler doğal yollarla penis uzatma işini genellikle ideal penis ölçülerinin altında kaldıklarında tercih ediyorlar. Günümüzde ideal penis ölçüler 12 cm ile 15 cm arasında değişiklik gösterir. Erekte olmuş bir penisin 12 cm seviyesinden aşağılarda olmaması gerekiyor. Aksi durumlarda kişiler penis kısalığı problemi gelişim gösterir. Penis kısalığı problemi yaşayan erkekler buna paralel olarak erken boşalma problemi de yaşarlar.

Aynı zamanda erekte olmaları oldukça zor olarak gerçekleşir. Erekte olduktan sonra prezervatif kullanımında ciddi sorunlar meydana gelir. Prezervatif kullanımı sırasında sıkıntılar yaşanabilir. Penis uzatma konusunda etkili bir cerrahi tekniğin tercih edilmiş olması, bu tür sorunların kısa bir süre içerisinde giderilmesini de mümkün kılmaktadır.

Doğal Yollarla Penis Büyütme İşlemi

Günümüzde penis büyütme işlemi oldukça kolay yollarla gerçekleşen bir işlem türü olarak biliniyor. Kremler ve jeller yardımıyla gerçekleşen penis büyütme işlemlerinin başarı oranı %50’nin altında yer alıyor. Bu sebepten dolayı kremler ve jeller hiçbir şekilde kesin çözüm sunmamaktadır. İşte bu kapsamda devreye daha kesin çözümlü bir yöntem giriyor. Bu yöntemlerden birisi de penis büyütme ameliyatı olarak bilinir. Penis büyütme ameliyatıyla kişilerin penisleri minimum 3 cm maksimum ise 5 cm civarında büyütülebiliyor.

Ameliyat sırasında kişilere genel anestezi uygulanır. Böylelikle kişi ameliyat sırasında hiçbir şey hissetmez ve işlem 1 ile 3 saatlik zaman dilimi içerisinde sona erer. Penis büyütme ameliyatından sonra kişiler 1 gün müşahede altında hastanelerde tutulur. Sonrası gün ise kişiler taburcu edilerek evlerine yollanır. Bütün bu bilgiler ışığında doğal yollarla penis büyütme işlemi gündeme geldiği zaman farklı seçeneklerden söz edebiliriz. Ancak peniste çok daha etkili bir şekilde büyüme işleminin yapılması için ameliyat en etkili yöntemdir.

Doğal Yollarla Penis Büyütme Nasıl Olur 2022

Doğal Yollarla Penis Büyütme

Penisinizi doğal olarak büyütmenin birkaç yolu vardır. Popüler yöntemlerden biri penis büyütme egzersizlerini kullanmaktır. Bu egzersizler, etrafındaki kasları ve dokuları güçlendirerek penisinizin uzunluğunu ve çevresini artırmaya çalışır.

Penisinizi doğal olarak büyütmenin bir başka yolu da penis pompaları kullanmaktır. Bu cihazlar penisin etrafında bir vakum oluşturarak çalışır, bu da penisin kanla dolmasına ve genişlemesine neden olur. Ayrıca erkek geliştirme takviyeleri kullanarak penisinizin boyutunu doğal olarak artırabilirsiniz. Bu takviyeler, penise kan akışını artırmak için çalışır ve bu da büyümeyi desteklemeye yardımcı olur.

Penis Büyütme Ameliyatları

Birçok erkek penis boyutları konusunda güvensizlik hisseder. Bu, özellikle daha küçük taraftalarsa geçerlidir. Bu, yetersizlik hissine yol açabilir ve ilişkilerde sorunlara neden olabilir. Bazı erkekler, cinsel karşılaşmalardan tamamen kaçınabilecek kadar bilinçli hissedebilirler.

Penisi büyütmenin birkaç yolu vardır, ancak ameliyat en yaygın yöntemlerden biridir. Bazı erkekler görünüşlerinde hemen bir değişiklik istedikleri için ameliyat olmayı tercih ederler. Diğerleri, penis boyutlarını arttırmanın tek yolunun cerrahi olduğunu düşünebilir. Mevcut iki ana ameliyat türü vardır: penis uzatma ve genişletme veya çevresi büyütme. Uzatma ameliyatı, penisi kasık kemiğine bağlayan bağın kesilmesini içerir.

Penis Uzunluğu Ne Kadar Olmalıdır?

Peki, normalde penis uzunluğu ne kadar olmalıdır? Penis boyutu doğum esnasında yaklaşık olarak 2 cm civarındadır. Ergenlik çağından önceki erkeklerde 6 cm uzunluğuna ulaşırken, bu rakam ergenlikle birlikte ortalama 10 cm ve üzerinde olabilmektedir. Ereksiyon, özellikle penis boyutunun değerlendirilmesinde önemli bir faktördür.

4 ayrı bölümden oluşan penisin bölümleri aşağıdaki gibidir;

PENİS BAŞI

Bu bölüm penisin uç bölgesidir ve bu bölgede bulunan glans, açık renkli bir doku ile kaplıdır. Sünnet işlemi esnasında glansı örten deri cerrahi ile çıkartılmaktadır.

CORPUS CAVERNOSUM

Penisin kenarları boyunca uzanan iki doku sütununa verilen addır. Ereksiyon esnasında bu bölüm kan ile dolarak penisi büyütmektedir.

CORPUS SPONGİOSUM

Bu penisin önünden geçen ve glans bölümünde sonlanan süngerimsi bir doku kolonudur. Burası, ereksiyon sırasında kanla dolar ve içinden geçen idrar yolunu açık tutar.

ÜRETRA

İdrarın vücuttan dışarı atıldığı bölümdür.

Penis Kısalığı Nedenleri Nelerdir?

Ayrıca penis uzunluğunu etkileyebilecek faktörlerden bağımsız olarak gelişen penis kısalığı nedenleri bulunabilir. Bunlar aşağıdaki gibidir;

HORMON DÜZENSİZLİKLERİ

Erkeklik hormonu, penis boyutunda etkilidir. Bu hormon beyin ve testislerden salgılanmakta ve birçok cinsel işlev gerekliliklerini yerine getirmektedir. Yeteri kadar hormon salgılanamaması durumunda penis boyutu da küçük olacaktır. Gelişimini tamamlamış, ancak hormon yetersizliği nedeniyle boyutu kısa olan penis için hormon takviyesi yapılabilmektedir.

PENİS DOKUSUNUN HASAR GÖRMESİ

Prostat ameliyatı gibi bazı operasyonlar, penis dokusu ve sinirleri üzerinde hasarlara neden olarak penisin yeterli boyuta ulaşmasına engel olmaktadır.

KROMOZOM BOZUKLUKLAR

Doğuştan gelen kromozom bozukluklar, penisin yeteri kadar gelişememesine neden olacaktır.

FAZLA KİLOLU OLMAK

Göbek çevresi kalın, kasık bölgesi yağlı olan erkeklerde penis boyutu daha kısadır. Bunun nedeni penisin başlangıcının, kasıktaki yağ tabakası içerisinde kalmasıdır. Genellikle bu etken penisin kısa olmasını değil, kısa görünmesi üzerinde etkilidir. Yağ dokusunun azalması halinde, penis uzunluğunun 1-2 cm artması beklenir.

PENİSİN YANLIŞ ÖLÇÜMLENMESİ

Genellikle penis ölçümü doğru yapılmadığında, penisin olduğundan daha kısa algılanmasına neden olabilir. Ve özellikle kilolu erkeklerde yapılan penis ölçümlerinde, hatalı sonuçlarla daha sık karşılaşılmaktadır. Penisin kasık ile birleşik olan bölgedeki yağ tabakasının bastırılması, penisin tam boyunu görmek için gereklidir. Anatomik özellik bakımından penisin kemik gibi sert bir doku içermemesi de hatalı ölçüme yol açabilmektedir.

Talep Formu
Bizimle İletişime Geç
Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33