+90 535 463 53 33
info@cemozluk.com

Erken Boşalma Sorununa Kesin Çözüm 2022

Erken boşalma

Erken boşalma erkekler açısından can sıkıcı bir sorundur. Erkekler arasında en çok yaşan sorunlardan biri olan erken boşalma yaklaşık her üç erkekten birinin problemidir. Boşalma süresi konusunda net süreler olmasa da bir erkeğin vajene girmeden hemen önce ya da vajene girdikten bir dakika sonra oldukça sınırlı bir uyarı sonrası istemsizce boşalmasına denilmektedir. Bu durum çiftlerin cinsel yaşamında sıkıntı oluşmasına yol açsa da tedavisi mümkündür. Günümüz koşullarında erken boşalma sorununa kesin çözüm mümkün olmaktadır.

Erken bir şekilde boşalan erkeklerde genelde zamanla psikolojik sorunlarda baş göstermeye başlar. Bu durumu yaşayan erkekler zamanla stres ve yoğun kaygı sebebiyle cinsel ilişkiden uzaklaşabilir. Cinsel ilişkiye girememe veya tamamlayamama sorunu yaşayabilirler. Sorun zamanla çok daha zor vahim bir hal almaya başlayabilir. Bu nedenle sorunu yaşayan beylere tavsiyemiz yaşadıkları sorundan utanmamaları ve tıbbi yardım almaları yönünde olacaktır.

Erken Boşalma Sorununa Kesin Çözüm 2022

Erken Boşalma Çözüm Önerileri

Tedavisi birçok şekilde yapılabilen erken boşalma çözümü en iyi tıbbi uzmandan yardım alınarak bulunabilecek bir hastalıktır. Genelde erkeklerin cinsel birleşme öncesi mastürbasyon yapması ya da ilişki sırasında kendine acı vererek zevki azaltma çabaları kısa süreli çözümler olmakla birlikte yeterli değildir ve zamanla anksiyete, stres gibi sorunlara sebep olabilir. Bu konu gündeme geldiği zaman karşımıza farklı çözüm önerileri çıkmaktadır. Bu noktada sorununun temelinde psikolojik nedenlerin yattığını rahatlıkla ifade edebiliriz.

Bu konusunda önerilen uygulamalardan birisi kegel egzersizidir. Pelvik kaslarını çalıştıran bu yöntemde kişi gelişen kaslarını boşalma hissi geldiği anda sıkabilir ve boşalmanın önüne geçebilir. Bunun haricinde prezervatif kullanmak duyu hissini azalttığından erken boşalmanın önünde geçebilir. Yine lokal anestezik krem ve jeller duyu hissini azaltan uygulamalardır ve haplar gibi yan etkileri olmadığından oldukça faydalı olmaktadır. Ama kokusunun kötü olması çiftlerin çok hoşuna gitmeyebilmektedir. Elbette ki erken boşalmanın nedenlerini biliyor olmak, bu tür sorunların çözümü noktasında etkili olmaktadır.

Erken Boşalma Ve Nedenleri

Erkelerde erken boşalmanın nedenleri psikolojik ya da fizyolojik olabilmektedir. Genelde yeterli cinsel deneyimi olmayan kişilerde bu problem baş gösterebilir. Yine kişinin aşırı heyecanlanması, anksiyete yaşaması, ilişki esnasında yetersizlik hissi yaşaması ve depresyon gibi problemler kişinin bu sorunla karşılaşmasına neden olabilir. Bunun haricinde diyabet, prostat bezinde oluşmuş olan problemler, MS, penisin aşırı hassas olması durumları da fizyolojik nedenlerden bazılarıdır.

Bunların yanında erken boşalmaya sebep olan geçmiş dönemlerden gelme travmalar olabilmektedir. Bu gibi durumlarda kişinin mutlaka bir psikolojik destek alması şarttır. Küçükken cinsel istismara uğranması, cinselliğe karşı kişinin korkutulması ve cinsellikten kaçınmasını öğütleyen söylemlerle büyütülmesi, genç yaşta kişinin oldukça kötü bir cinsel deneyim yaşaması ve bunun yarattığı kaygıları üstünden atamaması gibi durumlarda kişinin seks hayatını kötü etkileyebilmektedir. Bütün bu bilgiler doğrultusunda bu konuda farklı tekniklerin başarılı sonuçları ortaya koydukları bilinmektedir. Google üzerinde sitemiz içeriklerine göz atabilirsiniz.

Erken Boşalma Sorununa Kesin Çözüm

Erken boşalma, her yaştan erkeği etkileyen en yaygın cinsel işlev bozukluklarından biridir. Davranışçı terapi ve ilaçlar gibi çeşitli tedaviler mevcut olsa da, birçok erkek bunları etkisiz veya uygunsuz bulmaktadır. Bu erkekler için erken boşalma sorununa nihai çözüm, Boşalma Enjeksiyon Prosedürü (EIP) adı verilen yeni bir ameliyatta bulunabilir.

EIP, gerçekleştirilmesi sadece 10 dakika süren basit bir ayakta tedavi ameliyatıdır. Başın hemen altındaki penise az miktarda kolajen enjekte etmeyi içerir. Bu kolajen enjeksiyonu o bölgedeki dokuyu kalınlaştırarak boşalmayı geciktirmeye yardımcı olur. Prosedür minimal invazivdir ve yüksek bir başarı oranına sahiptir. Çoğu erkek, ameliyatın hemen ardından semptomlarında bir iyileşme olduğunu bildirir.

Erken Boşalma Sorununa Kesin Çözüm 2022

Erken Boşalma

Erken boşalma (PE), penetrasyondan önce veya hemen sonra ve minimum cinsel uyarı ile ortaya çıkan boşalma olarak tanımlanan yaygın bir erkek cinsel bozukluğudur. PE, hem erkeklerin hem de partnerlerinin yaşam kalitesi üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olabilir. Kesin prevalansı bilinmemekle birlikte, PE’nin hayatlarının bir noktasında erkeklerin üçte birini etkilediği tahmin edilmektedir.

Erken boşalmaya neyin sebep olduğuna dair birçok teori var, ancak en olası açıklama, biyolojik ve psikolojik faktörlerin bir kombinasyonunun neden olduğudur. Biyolojik faktörler arasında anormal hormon seviyeleri, anormal refleks aktivitesi veya sinir hasarı sayılabilir. Psikolojik faktörler kaygı, suçluluk veya stres içerebilir.

Davranışsal teknikler, ilaç tedavisi ve cerrahi dahil olmak üzere erken boşalma için bir dizi tedavi seçeneği mevcuttur. En etkili tedavi genellikle davranışsal teknikler ve ilaç tedavisinin bir kombinasyonudur.

Erken Boşalma Sebepleri

Erken boşalmanın birçok farklı nedeni vardır. Bazıları psikolojik, bazıları ise fizikseldir. Psikolojik nedenler arasında stres, kaygı ve suçluluk sayılabilir. Fiziksel nedenler arasında sinir hasarı, enfeksiyon veya hormon seviyelerindeki dengesizlik sayılabilir. Erken boşalma, bazı ilaçlardan veya alkol veya uyuşturucuların kötüye kullanılmasından da kaynaklanabilir.

Talep Formu
Bizimle İletişime Geç
Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33