+90 535 463 53 33
info@cemozluk.com

Kadınlarda Cinsel İsteksizlik Neden Olur Ve Tedavisi Nedir

Penis Uzatma Hareketleri Hakkında Güncel Bilgiler 2022

Kadınlarda cinsel isteksizlik neden olur ve tedavisi nedir sorusunun cevabına yazımızda ulaşabilirsiniz. Tedavi sürecini bizi arayarak başlatabilirisiniz.

Kadınlarda Cinsel İsteksizlik Neden Olur Ve Tedavisi Nedir?

Kadınlarda cinsel isteksizlik oluşuma nedeni oldukça fazladır. Kadınlarda cinsel isteksizliğin yaygın nedeni, kadının kendi vücuduyla rahat hissetmemesidir. Görünüşü konusunda kendini bilinçli hissedebilir veya başkaları tarafından arzulanacak kadar çekici olmadığını düşünebilir.

Bu, bir güvensizlik duygusuna yol açabilir ve onun uyarılmasını ve cinsel ilişkiden zevk almasını zorlaştırabilir. Kadınlarda cinsel isteksizliğin bir diğer yaygın nedeni, cinsel istismar veya saldırı gibi geçmiş deneyimlerdir.

Bu travmatik olaylar kadınları korkmuş, utanmış veya kendilerinden iğrenmiş hissetmelerine neden olarak cinsel aktivitede bulunmayı zorlaştırabilir. Ek olarak, birçok kadın arzu düzeylerinin günden güne, hatta saatten saate değiştiğini fark eder. Bu, cinsel ilişki yapmayı taahhüt etmeyi zorlaştırabilir ve endişe, belirsizlik duygularına yol açabilir.

Kadınlarda Cinsel İsteksizlik

Kadınlarda cinsel isteksizlik, bir kadının cinsel ilişkiye karşı ilgisizliğini tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Bu duruma psikolojik veya fiziksel faktörler neden olabilir. Psikolojik faktörler arasında stres, kaygı ve depresyon sayılabilir. Fiziksel faktörler, cinsel ilişki sırasında ağrı ve hormonal değişiklikleri içerebilir.

Bazı kadınlar, eşlerinin cinsel açıdan beceriksizliğinden veya eşlerine ilgi duymadıklarından dolayı düşük libido yaşayabilirler. Kadınların cinsellikle ilgilenmemesinin vücut imajı sorunları veya başkaları tarafından yargılanma korkusu gibi sosyal nedenleri de vardır.

Kadınlarda cinsel isteksizlik için terapi ve ilaç tedavisi de dahil olmak üzere tedaviler mevcuttur. Sorun fiziksel bir durumdan kaynaklanıyorsa, tedavi seçenekleri altta yatan nedene bağlı olarak değişecektir.

Kadınlarda Cinsel İsteksizlik Neden Olur Ve Tedavisi Nedir

Kadınlarda Cinsel İsteksizlik Tedavi Yöntemleri

Kadınlarda cinsel isteksizlik, psikolojik koşullar, fiziksel koşullar veya ilişki sorunları dahil olmak üzere birçok faktörün bir sonucu olabilir. Cinsel isteksizlik kadının yaşam kalitesini bozan bir sorun haline geldiğinde, cerrahi cinsel isteksizlik tedavisi olabilir.

Cinsel İsteksizlik tedavi seçenekleri cinsel isteksizliğin altında yatan nedene göre değişir. Sebep psikolojik ise, tedavi önerilebilir. Neden fiziksel ise, duruma bağlı olarak çeşitli tedaviler mevcuttur. Sebep ilişkiye dayalıysa, ilişkiyi iyileştirmeye yardımcı olması için danışmanlık önerilebilir.

Kadınlarda cinsel isteksizlik için cerrahi tedavinin diğer tedavi yöntemlerine göre bazı avantajları vardır. Cinsel isteksizliğin fiziksel nedenlerini tedavi etmede cerrahi tedavi genellikle terapi veya ilaç tedavisine göre daha etkilidir.

Ek olarak, cerrahi genellikle semptomları hızlı bir şekilde iyileştirebilirken, tedavilerin sonuçları göstermesi haftalar veya aylar alabilir. Cerrahi ayrıca ilaçlarla ilişkili olası yan etkileri de önler.

Çiftler arasında en sorun yaratan durumlardan biri olan cinsel isteksizliğin tedavisi için iletişim numaralarımı arayarak ya da Instagram üzerinden buradan bana ulaşabilirsiniz.

Talep Formu
Bizimle İletişime Geç
Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33