+90 535 463 53 33
info@cemozluk.com

Lazer Sünnet Ve Sünnet İçin Diğer Gerekenler

lazer ile sunnet

Lazer sünnet; Çok eski tarihlerden bu yana erkek çocuklarında sünnet yapılıyor. Peki, sünnet nedir? Sünnet nasıl yapılır?

Lazer tekniği kullanılarak sünnet yapılır…

Lazer Sünnet Nedir?

Farklı teknikler ile yapılan sünnet, lazer ile sünnet olmayı da gündeme getiriyor. Bakıldığında çok eski zamanlardan beri erkeklerde sünnet yapılır. Peki, sünnet nedir? Bilmeniz gereken, sünnet penisin ucunda idrar çıkış deliğini kapatan ve o bölgede yapılan kapalı boşluk oluşturan cilt katlanmasının kesilerek alınması işlemidir.

Bazı dinlerde gerekli, bazı kültürlerde geleneklerin gereği olarak görülüyor. Tıbbi faydaları ile tam olarak açıklanamıyor; ancak pratik olarak çok sayıda faydası olduğu da biliniyor. Bu sebeple sünnet kesinlikle yapılıyor. Tıp alanında yaşanan gelişmeler ile sünnet alanında da

Lazer Sünnet Ve Sünnet İçin Diğer Gerekenler

Lazer  Sünnet Nasıl Yapılır?

Sünnet özellikle ülkemizde erkekler için kaçınılmaz olduğundan, çocuklar doğduğu gibi anne babalar bu sorunun ortadan kalkmasını sağlıyor. Nasıl mı? Elbette doğum sonrasında çocukların lazer ile sünnet ettirilmesi söz konusu oluyor. Hem kısa süren hem de acı vermeyen bir yöntem olduğundan, anne babalar tarafından tercih ediliyor.

Geliştirilmiş bir yöntem olması, sünnet hatalarının da önüne geçiyor. Yıllar sonra yanlış sünnet edilen erkeklerde cinsel problemler ortaya çıktığından, önemli bir işlemdir. Bu işlemin sorunsuz ve hatasız şeklide gerçekleşmesi lazer ile olacaktır. Tekniğin uygulanması için bu alanda uzman doktorlar görev alır. Hastamızın penisinin en doğru şekilde kesilerek, iyileşme sürecinin hızlı şekilde tamamlanmasını sağlıyoruz.

Teknolojinin gelişmesi ile gelişmiş yöntem olduğundan, ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Elektrikli ısıtılmış teller ile penisin kesilmesi sağlanır. Kanama olmaması nedeniyle de bu yöntemin tercih edildiğini söyleyebiliriz.

Erkeklerde Sünnet Olmanın Faydaları Nedir?

Hatasız bir sünnet için sağlanmış olan koşulların beraberinde, sünnet olmanın faydaları da var. Bunun için kişi hem doğru bir şekilde sünnet olup hem de sünnet sonrasında sağlık açısından elde edeceği faydaları bilmek istiyor.

Peki, fark nedir?

Sünnetle alınan deri penis ucunu ve idrar deliğini örter. Bu derinin altında bir pislik, salgı biriken, idrarla temas halinde olan bir alan oluşturur. Bu sebeple düzenli bir şekilde temizlenmesi gerekir. Cinsel yolla bulaşan hastalığın temelleri arasında gösterilen taşıyıcılık riskinde bu neden olarak gösterilebiliyor.

Sünnet derisinin yapışması;

Evet, sünnet işleminin hafife alınması durumunda hastalarımızın bu problem ile başvurması söz konusu olabiliyor. Sünnet derisinin sıkışması, sünnet derisinin peniste kan akışını bozması ya da buna benzer problemlerin yaşanmaması açısından mutlaka doğru bir şekilde sünnetin yapılması gerekiyor.

Sünnet Kaç Yaşında Yapılmalı?

Çocuğun psikolojisini bozabilecek bir durum olarak gösterilen sünnet için 2 ve 7 yaş arası uygun görülmüyor. Ancak bunun da bir korku durumuna dönüştürülmeden sünnetin yapılması öneriliyor. Çocuğun psikolojik olarak hazırlanmasının ardından sünnet edilmesi önemlidir.

İyileşme, cerrahi başarı gibi hususlar üzerinden sünnetin yaşı etkili değil.

Sünnet İşleminin Önemi

Sünnet olunması aslında son derece önemli bir işlem. Bu işleme gereken önemin gösterilmemesi durumunda, ne yazık ki büyük problemlere yol açabiliyor. Kişinin ilerleyen dönemlerde cinsel yaşantısını etkileyecek şekilde problemlerin ortaya çıkması söz konusu olabilir. Bunların ortadan kaldırılması için gereken, yapılan işlemin doktor tarafından olması.

Lazer Yönteminin Kullanılması;

Sorunsuz bir şekilde sünnetin gerçekleşmesi için profesyonel şekilde geliştirilmiş olan bu teknik kullanılabilir. Sonrasında iyileşme de daha kolay olur. Kanama olmayacağından enfeksiyon riski de azalacaktır. Bunları göz önünde bulundurmanız durumunda son derece rahat şekilde çocuğun sünnet işleminin yapılmasını talep edebilirsiniz.

Gereken bilgilerin verilmesini sağlıyoruz…

Lazer Sünnet Ve Sünnet İçin Diğer Gerekenler

Lazer Sünnet

Sünnet, sünnet derisinin penisten cerrahi olarak çıkarılması, Amerika Birleşik Devletleri’nde yaygın bir prosedürdür. Yenidoğanlarda sünnet genellikle yaşamın ilk birkaç günü içinde yapılır. En yaygın sünnet yöntemi, sünnet derisini penisten kesmek için bir neşter kullanmaktır. Ancak lazer sünnet adı verilen yeni bir sünnet yöntemi giderek daha popüler hale geliyor.

Lazer sünnet, sünnet derisini kesmek için lazer kullanan yeni bir sünnet türüdür. Bu yöntemin geleneksel sünnet yöntemlerine göre daha az ağrılı olduğu ve daha az kanamaya neden olduğu söylenmektedir. Lazer sünnet de geleneksel sünnet yöntemlerine göre daha kısa bir iyileşme süresine sahiptir.

Lazer sünnet daha popüler hale gelirken, henüz geleneksel sünnet yöntemleri kadar yaygın değildir. Şu anda lazerle sünnet, sadece lazerin doğru kullanımı konusunda eğitim almış belirli doktorlar tarafından yapılabilmektedir.

Lazerle Sünnet Yaptıranlar

Sünnet, penisin sünnet derisini çıkarmak için yapılan cerrahi bir işlemdir. Sünnet yüzyıllardır dini ve kültürel nedenlerle uygulanmaktadır, ancak son yıllarda tıp uzmanları da bazı hastalıkların riskini azaltmanın bir yolu olarak sünneti teşvik etmişlerdir.

Birkaç sünnet yöntemi vardır, ancak en yaygın olanı neşter ile sünnettir. Son zamanlarda lazerle sünnet daha popüler hale geldi. Lazer sünnet, sünnet derisini kesmek için lazer kullanan nispeten yeni bir prosedürdür. Bazı kişiler lazerle sünneti geleneksel sünnete göre daha az invaziv olduğu ve daha az ağrı ve kanamaya neden olabileceği için tercih etmektedir.

Ancak lazerle sünnetin bazı riskleri vardır. En yaygın risk enfeksiyondur. Ekipman uygun şekilde sterilize edilmezse veya yara uygun şekilde iyileşmezse enfeksiyon oluşabilir. Diğer riskler, peniste yara izi ve duyu kaybıdır.

Sünnet Nedir

Erkek çocuklar için sünnet, erkekliğe geçişin önemli bir törenidir. Bazıları için erkek sünneti geleneği binlerce yıl öncesine dayanmaktadır. Lazer teknolojisinin son yıllarda giderek daha popüler hale gelmesiyle günümüzde birçok farklı sünnet türü mevcuttur. Her yöntemin artıları ve eksileri olmakla birlikte, lazer sünnetin faydaları, oğulları için bu uygulamayı düşünen ebeveynler tarafından göz önünde bulundurulmalıdır.

MUTLAKA OKUMALISIN! Sünnet
Talep Formu
Bizimle İletişime Geç
Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33