+90 535 463 53 33
info@cemozluk.com

Vajinal Akıntı Nasıl Önlenir Ve Tedavisi

Vajina Ameliyatı İle Özgüven Artışı 

Vajinal akıntı nasıl önlenir ve tedavisi hakkında tüm bilgilere ulaşabilmek için yazımızı ve web sitemizi mutlaka inceleyebilirsiniz. Vajinal akıntı, aslında normal olan fakat çeşitli anormal durumlarda büyük risk taşıyan bir unsurdur. Vajinal akıntı tedavinizi başlatabilmek için Instagram sayfam üzerinden de bizlere ulaşarak, randevunuzu oluşturun.

Kadınlarda Vajinal Akıntı Nedir? Vajinal Akıntı Nasıl Önlenir Ve Tedavisi

Kadınlarda vajinal akıntı vajina hücreleri tarafından salgılanan bir sıvıdır. KAynı zamanda cinsel uyarılma ve orgazm sırasında vajinadan salınan bir sıvıdır. Bu salgı vajinayı temiz ve sağlıklı tutmak için gereklidir. Vajinal akıntı renk, kıvam ve koku bakımından farklılık gösterebilir. Ayrıca bakteri, maya ve diğer maddeleri içerebilir.

Kayganlaştırıcı görevi görür ve vajinayı temizlemeye yardımcı olur. Akıntı berrak, beyaz veya sarımsı olabilir. Kötü bir kokusu olabilir veya hiç kokusu olmayabilir. Akıntı miktarı kadından kadına değişir ve hormonal değişiklikler, cinsel uyarılma, yumurtlama, hamilelik ve menopoz ile değişebilir.

Normal vajinal akıntı bir enfeksiyon belirtisi değildir, ancak anormal akıntı maya enfeksiyonu, trikomoniyaz veya bakteriyel vajinoz gibi bir enfeksiyonun belirtisi olabilir. Vajinal akıntınızın miktarında veya kokusunda herhangi bir değişiklik olursa teşhis ve tedavi için doktorunuza başvurunuz.

Vajinal Akıntı Neden Oluşur?

Kadınların normal ve normal dışı ciddi bir durumun belirtisine kadar değişebilen vajinal akıntı oluşmasının nedenleri oldukça fazladır. Çoğu durumda, vajinal akıntının nedeni bilinmemektedir.

Anormal vajinal akıntının en yaygın nedenleri arasında şunlar bulunur: bakteriyel vajinoz, maya enfeksiyonu, trikomoniyaz ve klamidya veya bel soğukluğu. Bu enfeksiyonların tümüne bakteri, virüs veya parazitler neden olur ve vajina ve çevresindeki dokuların tahriş olmasına ve iltihaplanmasına neden olabilir.

Vajinal akıntının diğer nedenleri arasında şunlar sayılabilir: erken gebelik, hap veya RİA gibi belirli kontraseptiflerin kullanımı, pelvik inflamatuar hastalık (PID) ve rahim, serviks veya vajina kanseri.

Vajinal Akıntı Oluşumunu Önleme

Kadınlarda vajinal akıntı oluşumunu önlemeye yardımcı olmak için yapabileceği birkaç şey vardır:

  • Pamuklu iç çamaşırı giyin ve dar giysilerden kaçının. Bu, bölgenin havalandırılmış ve kuru kalmasına yardımcı olacaktır.
  • Bölgede kokulu sabunlar, duşlar veya diğer hijyen ürünlerini kullanmaktan kaçının.
  • Bölgeyi düzenli olarak yumuşak sabun ve su ile yıkayarak iyi hijyen uygulayın.
  • Gün boyunca bol sıvı tüketin.

Vajinal Akıntı Nasıl Önlenir Ve Tedavisi

Vajinal Akıntı Tedavi Yöntemleri Ve Tedavinin Sağladığı Avantajlar

Vajinal akıntı cerrahi tedavisi, vajinal koku ve akıntıyı yönetmek için geleneksel yöntemlere göre birçok avantaj sunar. İkincisi, vajinal koku ve akıntıyı yönetmenin çok etkili bir yoludur. Üçüncüsü, vajinadaki anormal dokunun cerrahi olarak çıkarılması vajinal akıntının kalitesini iyileştirebilir.

Dördüncüsü, ameliyat, herhangi bir tıbbi veya cerrahi deneyim olmaksızın ayaktan tedavi bazında yapılabilir. Beşincisi, vajinal akıntı cerrahi tedavisi nispeten ekonomiktir ve kısa sürede tamamlanabilir. Vajinal akıntı cerrahi tedavisinin faydaları oldukça fazladır. Vajinal akıntı tedavisinin avantajları;

  • Cinsel yolla bulaşan enfeksiyon riskini azaltır.
  • Doğurganlığı arttır.
  • İYE, maya enfeksiyonları ve bakteriyel vajinoz gibi durumları tedavi eder.
  • Cinsel işlevi iyileştirir.
Talep Formu
Bizimle İletişime Geç
Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33