+90 535 463 53 33
info@cemozluk.com

Penis Boyunu Uzatan İlaçlar İşe Yarıyor Mu?

penis boyu uzatan ilaclar ise yariyor mu

Penis boyunu uzatan ilaçlar işe yarıyor mu?Uzun yıllardan beri, bireylerin penis sorunlarının farklı ilaçlar ve bitkisel yöntemlerle çözüldüğü yönündeki iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Çünkü bu konularda herhangi bir klinik yapılmadığı gibi,  deneyler sonucunda etkili oldukları da bilimsel olarak kanıtlanmamıştır. İlaçla penis büyütme konusunda konunun uzmanlarının ittifak ettiği de görülmediği ve kesin bir bilgi bulunmadığı için, bu tür yöntemlere biraz şüpheci yaklaşmak gerekir.

Günümüzde penis uzatma ile ilgili en popüler olan yöntem, cerrahi müdahalelerdir. 6 ay gibi kısa sürelerde beklenilen sonuçlara en yakın kazanımların elde edildiği teknikler, steril ameliyathanelerde uzman hekimler vasıtasıyla uygulanmaktadır. İlaçlarla penis uzatma yöntemleri hakkında geniş bilgiler olmamasının yanı sıra, bireylerin sağlığı üzerinde yaratacağı olumsuz etkileri de ayrıca değerlendirmek gerekir. Bütününe yakını yasal olmadan bireylerin kullanımına sunulan penis büyütücü ilaçlardan uzak durmak gerekir.

Uzman bir hekim tarafından yapılacak tetkikler sonrası cerrahi operasyon yapılarak uzatılan penisler, bireyin estetik ve psikolojik anlamda rahatlamasını sağlar. Penis büyütme ve kalınlaştırmak için farklı yöntemlerle müdahaleler yapılmakta olup, büyütme operasyonları sonrasında 5 cm’ye kadar uzatmak mümkün olmaktadır. Ereksiyon halinde olmayan bir penis boyunun 5 ila 8 santim olması gerektiği düşünüldüğünde, daha küçük boydaki penislerin cinsel ilişki sırasında partnerleriyle uyum içerisinde olmaları beklenemez.

Penis boyunun bu rakamların altında olması durumunda uzman bir hekimle görüşmek ve fiziki muayene olmak gerekir. Bu tür sorunlar cinsel ilişkiye olan isteği yavaş yavaş bitirebildiği gibi, eşlerin birbirlerinden soğuyarak ayrılmalarına da temel teşkil etmektedir. Oysa cerrahi operasyona karar vererek uzatma ameliyatı olunması halinde en geç bir ay sonra, gerekli ölçülere sahip bir penise kavuşarak yaşamı normal koşullar altında sürdürmek mümkün olabilmektedir.

Penis Boyunu Uzatan İlaçlar İşe Yarıyor Mu?
Penis Boyunu Uzatan İlaçlar İşe Yarıyor Mu?

Penis Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Menşei bilinmeyen hap, krem vb. gibi ilaçların sağlayacağı faydalar bilimsel olarak ispatlanmadığı gibi, farklı bünyelere sahip bireylerde meydana gelecek olan muhtemel sağlık sorunları da kestirilemez. Bu sebeple son derece steril ameliyathane ortamlarında yapılan ameliyatlar tercih edilmelidir. Penis büyütme ameliyatları penisin asıcı ve yüzeysel bağları üzerinde gerçekleştirilen çalışma sonucunda, penisin görülmeyen kısmından faydalanmak suretiyle yapılmaktadır. Lokal ve sedasyon anestezi altında yapılan uzatma ameliyatları, uzman hekim kontrolünde ve tam teşekküllü klinik donanımında yapılmaktadır.

Ameliyat sırasında ve sonrasında acı veya ağrı hissi oluşmaması, bu tür ameliyatların tercih sebepleri arasında yer almaktadır. İlaç ve kremlerin olası yan etkilerinden olan his kaybı sorunlarının yaşanmadığı cerrahi operasyonlardan, 18 yaşını doldurmuş tüm bireyler istifade edebilmektedir. Bu tür operasyonlar penisinin boyu konusunda kaygılı olan bireylere uygulandığı gibi, mevcut uzunluğundan veya kalınlığından daha fazlasını isteyen bireylere de uygulanabilmektedir. Ameliyat sonrası yaklaşık 1 ay cinsel ilişkiden uzak durmak, ileriki dönemlerde sorun yaşanmaması adına oldukça önemlidir.

İlaçlarla Penis Boyu Uzatılabilir Mı

Penis uzunluğu olan erkeklere yardımcı olmayı vaat eden piyasada bulunan çeşitli farklı ilaçlar vardır. Bununla birlikte, bu ilaçların kullanımını destekleyen çok az bilimsel kanıt vardır. Genel olarak, bu ilaçlar penise giden kan akışını artırarak çalışır, bu da ereksiyon kalitesini ve uzunluğunu geçici olarak iyileştirebilir. Bununla birlikte, bu ilaçların etkileri kısa süreli olma eğilimindedir ve penis boyutunda kalıcı bir artış sağlamazlar.

Bununla birlikte, bu ilaçların işe yaradığına dair bir kanıt yoktur ve birçok hasta olumsuz etkiler yaşayabilir. e geçmeyen uzun ve ağrılı bir ereksiyon) gibi yan etkileri olabilir. Bu nedenle çoğu doktor bu ilaçların penis büyütme için kullanılmasını önermemektedir.

Penis Boyunu Uzatan İlaçlar İşe Yarıyor Mu?
Penis Boyunu Uzatan İlaçlar İşe Yarıyor Mu?

İlaçla Penis Boyu Uzar Mı

Daha uzun bir penis arayan erkekler için çeşitli haplar ve merhemler mevcuttur. Konuyla ilgili sadece birkaç küçük çalışma yapıldı ve sonuçsuz kaldı. Bir çalışma, sildenafil (Viagra) ilacı alan erkeklerin penis uzunluğunda yaklaşık 1 santimetre artış gösterdiğini buldu.

Bununla birlikte, çalışma randomize veya plasebo kontrollü değildi, bu nedenle kazancın ne kadarının ilaca ve ne kadarının plasebo etkisine bağlı olduğunu bilmek zor. Başka bir çalışma, testosteron ve E vitamini içeren kremin topikal uygulamasının penis boyutu üzerindeki etkisini inceledi. 12 haftalık kullanımdan sonra, tedavi edilen grup ile kontrol grubu arasında penis uzunluğu veya çevresi açısından anlamlı bir fark yoktu.

Penis Boyu Uzatmada İlaç Sağlıklı Mı

Penis uzatmak için ilaç kullanımını destekleyen hiçbir bilimsel kanıt yoktur. Aslında, bu ilaçların kullanımıyla ilişkili potansiyel riskler vardır. Bu amaçla herhangi bir ilaç almadan önce bir sağlık uzmanına danışmak önemlidir.

Uzun yıllardan beri, bireylerin penis sorunlarının farklı ilaçlar ve bitkisel yöntemlerle çözüldüğü yönündeki iddialar gerçeği yansıtmamaktadır.
Talep Formu
Bizimle İletişime Geç
Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33