+90 535 463 53 33
info@cemozluk.com

Penis Estetiği Hakkında Merak Edilenler

Penis Estetiği

Penis estetiği, 10 yıl öncesine kadar nörovasküler yapısı hakkında çok üstünde çalışma yapılan bir organ değildi. Fakat günümüzde cerrahi uygulamalar söz konusu olduğunda penis boyutları ve nörovasküler yapılar oldukça önemlidir. Dış genital organların görünümü ve şekli, erkeklerde özgüveni çok etkiler.

Özellikle penisin büyüklüğü ile ilgili durumlarda penisin estetiği ön plana çıkar. Penis büyüklüğü gereğinden küçükse, bu durum erkeğin sosyal yaşamını ve cinsel yaşamını olumsuz yönde etkiler. Erkeklerde penis estetiği, mikropenis, anatomik malformasyonlarda daha çok tercih edilir.

Penis Estetiği Hakkında Merak Edilenler

Penis Estetiği Hakkında

Penis estetiği hakkında sorulan pek çok soru vardır. Sosyal medyadaki çıplaklık temalı erkek imajları nedeniyle cerrahi işlemlere olan talepleri arttırmıştır. Ancak bu işlemler penisin büyüklüğünden endişe duyan her erkek için yapılmaz. Çünkü bu estetik, penis boyu ölçüm talimatlarına göre penis boyunun ortalamanın altında olduğu durumlarda kullanılır. Penis uzatmanın bir diğer amacı da Peyronie hastalığı ve penise bağlı travmatik defektler, fallus retraksiyonu, epispadias gibi ürolojik sorunları olan hastalara uygulamaktır.

Penisin estetik cerrahisinde yer alan penis uzatma işlemleri asıcı bağının genişlemesi, ters VY plastiği sayesinde suprapabik derinin ilerlemesi, distal bedensel cisimlerin iskiyopubik ramisten ayrılması ve korporoplastik büyütme operasyonu ile gerçekleştirilir.

Penise bağlı cerrahi müdahaleler sonucunda ortaya çıkabilecek komplikasyonlar arasında yara izleri, şekil bozuklukları, yaranın zayıf iyileşmesi, sertleşme sıkıntısı gibi durumlar yaşanabilmektedir. Bu sebepten dolayı bu alanda uzman kişilere başvurmanız son derece önemlidir.

Penis Estetiği Anestezi

Erkekler için çok önemli olan bu estetik ile ilgili cerrahi müdahaleler ameliyathanede genel anestezi altında yapılır. Buestetik işleminin bir diğer uygulaması da penisi dolgu maddeleri ile kalınlaştırmaya yönelik estetik girişimlerdir.

Penis büyütme veya penis kalınlaştırma, libidoyu artıran veya azaltan bir durum değildir. Aynı zamanda ereksiyon durumunu etkilemez. Sadece ameliyattan sonraki ilk 1 ayda erektil disfonksiyon oluşabilir. İşlemden sonra 1 ay boyunca cinsel ilişkiye girmemelisiniz.

Bunun dışında bu tür estetik işlemlerin üreme üzerinde olumsuz bir etkisi yoktur. Bunun sebebi ise penisteki sinir dokusunu çıkarmak ve hasarı önlemek için bir çalışma yürütülür. Ameliyattan sonra birkaç gün süren ödem, şişme ve hafif uyuşma 1 hafta içinde kendiliğinden geçer.

Penis büyütme için penis estetiği dikişlerle yapıldığı için üst bölgede dikiş izleri kalır. Ancak tespit edilmesi zordur. Çünkü dikişli alan görünmez bir alanda kalır. Penisin kalınlaşma işleminin anlaşılması daha kolaydır. Penis estetiği için Google aracılığı ile bize ulaşabilirsiniz.

Penis Estetiği Nedir

Penis estetiği, penisin görünümünün incelenmesidir. Bazı erkekler penislerinin görünümünden endişe duyarlar ve penislerinin görünümünü iyileştirmek için tedaviler isteyebilirler. Ameliyat, lazerler ve kremler dahil olmak üzere bir dizi tedavi mevcuttur. Penis estetiği daha güvenlidir.

Penis Estetiği Hakkında Merak Edilenler

Penis Ameliyatı

Çoğu erkek, hayatlarının bir noktasında penislerinin görünümünü merak eder. Bu özellikle penislerinin görünümünden memnun olmayanlar için geçerlidir. Penis estetiğini iyileştirmek için uygulanabilecek bir dizi prosedür vardır, ancak bir karar vermeden önce her bir prosedürle ilişkili riskleri ve faydaları anlamak önemlidir.

Penis estetiğini geliştirmek için popüler bir seçenek cerrahidir. Bu ameliyat türü, eğrilik, asimetri ve boyut gibi çeşitli sorunları düzeltmek için kullanılabilir. Penis estetiğini geliştirmek için başka bir seçenek de enjeksiyon veya implant kullanmaktır. Bu tedaviler ameliyattan daha az invazivdir.

Penis Estetiği Yaptıranlar

Dışarıda çok çeşitli estetiği var ve insanların her türlü farklı tercihi var. Kimisi sünnetli penisi severken kimisi sünnetsiz penisi tercih eder. Bazı insanlar büyük penisleri severken, diğerleri daha küçük olanları tercih eder. Ve bazı insanlar konu penis boyutu, şekli ve cilt tonu olduğunda farklı estetik tercihlere sahiptir.

Bir kişinin penis estetiği ameliyatı geçirmeyi seçmesinin birkaç nedeni vardır. Belki de penislerinin görünüşünü sevmiyorlar ve bu konuda kendilerini bilinçli hissediyorlar. Belki de penis boyutu veya şekli nedeniyle düşük özgüven veya vücut imajı sorunlarından mustarip olmuşlardır. Ya da belki sadece görünüşlerini iyileştirmek ve penislerini kendilerine ve partnerlerine daha çekici göstermek istiyorlardır.

Talep Formu
Bizimle İletişime Geç
Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33